חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מערכות מידע – מקצוע שכדאי ללמוד

לפני עשור או שניים, מי שרצה ללמוד מקצוע המשלב ידע טכני וניהול ידע כי הוא הולך ללמוד הנדסת תעשייה וניהול. מאז, חברות השתנו, אופי ניהולן והמערכות המוטמעות בהן. כיום, מנהל שאינו בעל ידע מחשובי והסתכלות מערכתית, אינו מוכשר דיו על מנת לשאת בתואר "מנהל". מערכות מידע הוא המקצוע למנהל החדש המאפשר אפשרויות קידום ותעסוקה רבים.

מערכות מידע – מה זה?
מערכות מידע הוא תחום המאגד בתוכו את החלקים החשובים ביותר בכל ארגון וארגון, החל מכוח האדם, דרך הייצור ועד למכירות. ניהול מערכת המידע פירושו ניהול הארגון, פשוטו כמשמעו. הארגון המודרני מושתת כולו על מערכות מחשוב וארגון הידע בהן, כאשר מדובר במערכות מידע, מדובר הן על המערכות הממוקמות בין כותלי הארגון והן על מערכות חיצוניות לו. סטודנט לתואר מערכות מידע ילמד על ניהול וארגון מערכות מידע קיימות, כמו כן, יצירה והטמעה של מערכות מידע מותאמות אישית לארגונו תוך בחינת הצרכים הייחודיים של הארגון בו הוא עובד.

מה לומדים היום?
סטודנט לתואר מערכות מידע הוא קודם כל מתכנת, כיוון שעליו להבין את אחורי הקלעים של המערכת. במהלך הלימודים, ילמד הסטודנט פיתוח תוכנה בשפות שונות בשילוב עם למידת תהליכים ארגוניים ועסקיים כאחד. מתחילת הלימודים, הסטודנט לתואר מערכות מידע יקבל כלים לשלוט ולהבין בצרכי הארגון ובתהליכי הפיתוח בו. בנוסף, במהלך הלימודים, ייחשף הסטודנט לכלים המיוחדים בשוק העבודה ובארגונים שונים.

מתחילים להתקדם כבר בעת הלימודים
מרכז אקדמי דן מציע לכם לימודים לתואר ראשון במערכות מידע. בוגר תואר מערכות מידע יכול להשתלב במקומות עבודה רבים, בין אם מדובר בחברות היי-טק ובין אם לאו. כפי שציינו קודם לכן, מערכות מידע משלב את תחום הניהול ותחום הטכנולוגיה ולכן, הבוגר הטרי יוכל להשתלב בתפקידים מעניינים ומאתגרים בתחומים אלו. הוא יידרש לאפיין ולאבחן את צרכיו של הארגון, להשתלב במערכותיו הקיימות ולייעלן. מפאת תפקידו, יידרש בוגר תואר מערכות מידע בדימיון רב וכושר הבחנה חד על מנת לקבל החלטות הרות גורל בכל הקשר לניהול הידע הארגוני. כחלק מובנה מאופי התפקיד, ייחשף הבוגר לאפשרויות קידום מגוונות.

הטעות הנפוצה
הרבה נוטים להתבלבל בין לימודי מערכות מידע לבין לימודי מדעי המחשב, אך ההבדל בין השניים הוא משמעותי ביותר. סטודנט לתואר מערכות מידע לומד להיות אדם בעל השקפה עילית על הארגון, בעוד שסטודנט לתואר מדעי המחשב איננו נדרש לראות את הארגון מלמעלה והוא משתלב כחלק מהפיתוח או הייצור של המוצר אותו הארגון משווק. עקב כך, נדרשים יכולות שונות מבין השניים ולכן מתאפיין התואר במדעי המחשב בלימוד מדוקדק יותר ומעמיק יותר בתחום התוכנה, בעוד שתואר מערכות מידע מתאפיין בלימוד הניהול וההסתכלות העסקית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/145963 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146352 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14894 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14641 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148157 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137423 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137161 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19763 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181564 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181377 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18757 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18704 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17502 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17810 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica