חפש מאמרים:
שלום אורח
25.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סיבות לנשירת שיער

רבים מאיתנו מגלים ששיערם נושר, מדובר בתופעה נורמאלית שנפוצה בקרוב כמעט 50% מהאוכלוסייה עד העשור החמישי לחייהם. נשירת שיער נורמאלית אך זו עלולה להפוך לנשירת שיער מוגברת הדורשת מעורבות של רופא. בכל מקרה, חשוב לדעת שכל שערה ושערה גדלה במחזוריות - היא גדלה, נחה ואז נושרת. לרוב, זהו מחזור שנתי. בכל זמן, בערך 90 אחוזים מקרקפת של בן אדם מכילה שיער שצומח בצורה מחזורית, מצב שנמשך בין שנתיים לעד ששה שנים.

השלה של 50 עד 100 שערות ליום נחשבת לנשירת שיער נורמאלית וטבעית. כאשר שערה נושרת, היא מוחלפת על ידי שערה חדשה, מאותו נקב של שורש, הממוקם מתחת לעור הקרקפת. שיער קרקפת גדל בערך 1-2 סנטימטר בחודש.

יש מספר סיבות עשויות לגרום לתופעה של נשירת שיער

הריון ולידה - כאשר אישה בהיריון, השיער שלה ממשיך לגדול. הממוצע של 50 עד 100 שערות אשר גדלות ליום, אינן נושרות. אבל, לאחר שהיא יולדת, הרבה שערות נכנסות למצב של המנוחה במחזור החיים שלהן, ביחד. לכן, לאחר חודשיים עד שלושה לאחר הלידה, השערות הללו מסיימות את השלב של המנוחה ומתחילות לנשור בבאת אחת, ולגרום לתחושה של איבוד שיער לא תקין כאשר מסרקים את השיער או מתקלחים.

חום גבוה, דלקת חמורה, ניתוח גדול, מתחים גבוהים וכדומה - מחודש ועד שלושה חודשים לאחר שאדם סובל מחום גבוה, דלקת חמורה, ניתוח גדול או מתחים גבוהים בחייו. המצב הזה לרוב חוזר לקדמותו, אך רצוי לזרז את המצב על ידי שימוש בתוספי תזונה ששומרים על חוזק השיער.

מחלות בבלוטת התריס - גם פעילות מוגברת של בלוטת התריס וגם חוסר פעילות יכולים להוביל לאיבוד שיער. נשירת שיער מוגברת הנגרמת מפעילות לא תקינה של בלוטת התריס יכולה להיות הפיכה אך דורשת טיפול מתאים.

מחסור בחלבונים בתזונה - חלק מהאנשים המקפידים על דיאטה צמחונית, או כאלה הנכנסים לדיאטות רצחניות שמוציאות חלבון לחלוטין מהדיאטה, וכאלה עם הפרעות אכילה קיצוניות עלולים לפתח תת-תזונה של חלבונים. כאשר זה קורה, הגוף נכנס למצב התגוננות כדי לעזור לעצמו, וינסה לשמור על מאגרי פרוטאינים על ידי שינוי מצב של שיערות בתהליך גדילה למצב מנוחה במחזור החיים שלהם. ואז, בהמשך מחזור החיים שלהם, חודשיים עד שלושה לאחר המחסור החמור בפרוטאינים, אותן שערות נושרות יחדיו. המצב ניתן לתיקון על ידי צריכה מוגברת ומתאימה של חלבונים או תוספי תזונה מתאימים לטיפול בתופעה של נשירת שיער.

גלולות למניעת הריון - נשים אשר מאבדות שיער בזמן נטילת גלולות למניעת הריון הן לרוב נשים עם נטייה תורשתית לשיער מדולל.

מחסור בברזל- מחסור בברזל בדם לפעמים מוביל לאיבוד שיער. רמת ברזל נמוכה יכולה להיבדק במעבדה על ידי בדיקות דם פשוטות, וניתן לטפל בבעיה במתן כדורי ברזל.

תרופות - תרופות מסוימות במרשם עלולת להוביל לנשירת שיער זמנית באחוזים קטנים אצל אנשים מסוימים. תרופות כמו מדללי דם, תרופות לאקנה, לפזוארזיס, ומספר תרופות לבעיות לב.

 תגיות המאמר: נשירת שיער


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/146289 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146910 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14957 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148602 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137784 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137464 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאת: שירה דרוריצימרים22/09/13903 צפיות
מעבר למכתש, למדבריות המרהיבים, לנופים הקסומים ולאווירה המקסימה של מצפה רמון, המקום מלא באטרקציות שוות לכל המשפחה או לחלק ממנה. הנה טעימה

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: ערןמשפחה וזוגיות - כללי10/02/212121 צפיות
כאשר אדם הולך לעולמו נותר בזכרוננו כל מה שהיה עבורנו. בין אם מדובר בבן משפחה ובין אם מדובר בחבר קרוב, זהו זמן כאוב. בימים האלה שהמשפחה מתכנסת ומתכוננת להלוויה ולשבעה, ישנה רק עוד משימה אחת אחרונה. לכבד את זכרו של אותו אדם באמצעות מודעות בעיתון שיאפשרו למכרים הרחוקים יותר לקבל מידע חשוב על המקום שבו תהיה השבעה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי17/10/202259 צפיות
ייעוץ זוגי והקלקולים בהורות אחד ממוקדי המריבות העיקריים המופיעים במהלך ייעוץ זוגי זו ההתנהלות של בני הזוג מול ילדיהם. נראה שכל אחד מביא את הדעות והאמונות שלו, יחד עם השריטות והמגבלות שלו.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי14/07/20809 צפיות
בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/201036 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/201076 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172769 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/173064 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica