חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על כוונות חיוביות

מאת: שיר-לי שנירפואה משלימה19/08/2009783 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לכל דבר שאנחנו עושים בחיינו יש כוונה חיובית.

כן, כן, גם הדברים שנראים הכי שליליים...

עכשיו, רגע אחד לפני שאתם סוגרים את החלון, ושולחים אלי פסיכיאטר מחוזי לבדוק אם אני כשירה נפשית... שניה לפני כן, תעצרו ותבחרו דבר אחד שלילי בחייכם... רשמו בצד על פתק. זהו, אפשר להמשיך לקרוא...

כדי להמחיש את כוונתי, אני רוצה לבחור בדוגמה קיצונית, לא מאד נפוצה, כזו שמעולם לא קרתה לאף אחד שקורא את המאמר הזה: כעס.

מה הכעס מנסה להשיג?

בדרך כלל, אדם כועס כשגבולותיו נפרצו. משהו, שמבחינתו היה בלתי-יעשה, נעשה. לא לשווא המשפט "עובר כל גבול" הוא משפט נפוץ במצבי כעס.

הכעס מבטא את התחושה הזו, שהגבולות נפרצו ומיועד להציב אותם מחדש. להבהיר מעבר לכל ספק סביר, שאותה התנהגות לא יכולה לחזור על עצמה משום שהיא עוברת את הגבול.

להציב גבולות להתנהגות, כדי שיהיה לנו נח לחיות בתוכם, כדי שהם ישרתו את העצמי שלנו, זה חיוני וחיובי.

האם יהיה זה בלתי סביר להניח שלו ניתנה לאדם דרך חלופית אפקטיבית להציב גבול, שתשיג את אותה תוצאה, ללא התוספות השליליות שיש לכעס, היה עושה זאת?

כעס נחשב להתנהגות שלילית. הכוונה החיובית שלו, להציב גבול ולשמור עליו.

חשוב לציין, אגב, שכל דבר במידה, וכדאי בהחלט לבטא כעס מדי פעם, כשהוא עולה. זכרו: אם הכעס מגיע, כנראה שהדרך האחרת לא נראית אפקטיבית ומתאימה למצב הנקודתי הרגעי. סמכו על הלא-מודע שלכם שהוא ידע לבחור את הדרך הנכונה. בואו פשוט ניתן לו עוד דרכים לבחור מהן...

שינוי התנהגות יכול להתחיל מזיהוי הכוונה החיובית.

אתם מוזמנים לנסות את זה בבית:

1.       חזור/חזרי לפתק שעליו כתבת התנהגות שאת/ה מעדיף/ה לוותר עליה, הגדר/הגדירי אותה במדוייק ככל האפשר.

2.       מצא/י את הכוונה החיובית של ההתנהגות הזו, דרך השאלה "מה אני מנסה להשיג?" או דרך השאלה "מה לא יהיה לי בלי ההתנהגות הזו?" או כל שאלה אחרת שמתאימה לך.

התשובה לשאלה הזו היא הכוונה החיובית של ההתנהגות שלך...

3.       האם ההתנהגות המדוברת אכן משיגה את מטרתה?

4.       האם תוצאות נוספות שאותה התנהגות אולי נושאת סבירות בעיניך?

התשובות לשאלות הללו בדרך כלל יגדירו את הדברים שאותם את/ה מבקש/ת לשנות. או את הסיבות לבקשת השינוי.

5.       מה יכול יעזור לך להשיג את אותה מטרה חיובית, וגם התוצאות הנוספות תהיינה נעימות בשבילך?

התשובה לשאלה הזו היא המשאב שבו עוד מעט תשתמש/י בשביל לחולל שינוי...

6.       האם את/ה יכול/ה לחשוב על מצב שבו את/ה לחלוטין.... (המשאב שמצאת בשאלה הקודמת).

7.       דמיין/דמייני מצב שבו את/ה לחלוטין ... המחש/המחישי לעצמך את התמונה במידת האפשר.

8.       דמיין/דמייני את עצמך בהתנהגות שאותה את/ה רוצה להפסיק.

9.       הנח/הניחי את התמונה במרכז התמונה מסעיף 7.

10.   תנ/י לתמונה מסעיף 8 לשקוע לחלוטין בתמונה מסעיף 7, עד שרק התמונה מסעיף 7 קיימת.

11.   חזור/חזרי על סעיף 10 מספר פעמים ככל שנדרש, אפילו עד חמש פעמים, עד שהתמונה מסעיף 7 קיימת, וקשה לך לדמיין את התמונה מסעיף 8...

12.   נסה/נסי לדמיין את עצמך מתנהג כמו בסעיף 8...

יש עוד תרגילים רבים מאד שניתן להשתמש בהם כדי לחולל את השינוי הנזכר פה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שיר-לי שני

מטפלת רב אמן(ית) ב NLP

www.nlp-tools.com

shirley@nlp-tools.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שיר-לי שני

מאת: שיר-לי שנירוחניות - כללי19/08/09808 צפיות
"יש אנשים שתמיד מחפשים יש אנשים שתמיד מגלים..." (אריק איינשטיין, אוהב להיות בבית). וגם יש אנשים שתמיד מנסים, ויש את אלה שתמיד עושים... ומה ההבדל ביניהם?

מאת: שיר-לי שנירפואה משלימה10/08/09730 צפיות
NLP – Neuro Linguistic Programming - תכנות לשוני-נוירולוגי, נקראת כך משום שמדובר בתכנות מחדש של המח, כך שהתגובות, התחושות וההתנהגויות הרצויות יהפכו לאוטומטיות ולא מודעות. אנחנו מחוללים את השינוי באופן לא מודע, משום שהלמידה הלא מודעת עמוקה יותר, טבעית יותר, ונוטה להישאר כהתנהגות ארוכת טווח. דמיינו כמה נפלא זה יהיה כשהתנהגויות ותחושות שהייתם מוותרים עליהן תעלמנה כלא היו... דמיינו כמה קסום זה יהיה כשהתנהגויות ותחושות שאתם רוצים לסגל לעצמכן תהיינה אוטומטיות וטבעיות, על טייס אוטומטי...

מאת: שיר-לי שנירוחניות - כללי10/08/09781 צפיות
כי האדם עץ השדה (דברים, כ, 19) - אמירה כל כך חכמה, וכוללת בתוכה כל כך הרבה... כמה פעמים ראינו עץ בשדה, אפילו במדבר, שורד, בלי טיפול, בלי עזרה. חזק ומתחזק, נותן חיים גם ליצורים נוספים, יוצר צל שניתן לחסות תחתיו... ראינו ותהינו - איך הוא שורד? העץ יודע משהו שאנחנו לא... להלן...

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/2054 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19885 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18852 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18819 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18716 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18548 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18495 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica