חפש מאמרים:
שלום אורח
05.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

היגיון

היגיון.
מהו היגיון?
היגיון משמעותו מסקנה.
היגיון יכול להיות אישי, והיגיון יכול להיות משותף.
איך זה נעשה? בן האנוש הוא מחשב ביולוגי, כשבמשך החיים שלנו אנחנו אוספים ידע.
הידע נאסף מתוך ניסיון החיים שאנחנו צוברים על עצמנו ועל המציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים ושאנחנו חלק ממנה, הן מהבחינה האבולוציונית, הן מהבחינה הקוסמית והן מהבחינה הרוחנית, אנחנו מעבדים את הידע, ובכך מגיעים למסקנות.
המסקנות שהגענו אליהן משתקפות בהיגיון שלנו.
הידע מכיל בתוכו שני מרכיבים עיקריים:
מרכיב אחד הוא המידע, שהוא נחשב כשגוי.
מרכיב שני הוא הנתון, שהוא נחשב כאמיתי.
איך אפשר לקבוע מה נחשב כמידע שהוא שגוי, ומה נחשב כנתון שהוא אמיתי?
כדי לענות על השאלה הזו, רצוי להבין איך לפרש ולתרגם מציאות ואיך היא נוצרת?
כלומר, רצוי להבין איך להפעיל את הגוף באופן המתאים והבריא לו.
מציאות נוצרת ממכלול שלם של הקשרים.
ללא היכולת לקשר בין מידעים ו/או נתונים שאספנו אותם במהלך חיינו ולעבד אותם לא נוכל להגיע למסקנות.
אם לא נוכל להגיע למסקנות גם אם הן שגויות, אז אין לנו היגיון, חשוב לזכור שהשגיות מאפשרות לנו לחקור וללמוד כדי להגיע לאמת.
היכולת להבין את ההקשרים, מתוך הידע הרב שאספנו והגענו אליו במהלך חיינו, באמצעות הנתונים שנחשבים לאמיתיים ולעבדם, מצב זה יתאפשר לנו רק לאחר שנבין קודם כל מהי זהותנו האמיתית, ואת הקשר שלנו למציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים, מציאות שקשורה לעצם מהות ומטרת חיינו בתהליך האבולוציה, קוסמי ורוחני, רק אז ניתן יהיה להגיע למסקנות האמיתיות.
למה זה לא קורה לנו כיום?
כיוון שאנחנו צוברים ידע אך הוא אינו מספיק, ואת הידע הקיים עדיין לא הצלחנו לתרגם באופן האמיתי, כי אנחנו שנחשבים כמחשב ביולוגי עדיין איננו מתוקנים, מכוונים.
הגוף נחשב כרובוט ביולוגי, שנבנה בתהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האבולוציונית שלנו, שרצוי להבין איך להפעיל אותו, איך להזין אותו ואיך לתחזק אותו, וליצור בעבורו את אורח החיים הרגוע והשלוו, הבריא, שיאפשר לו לפעול ולתפקד באופן מאוזן ויציב, כלומר מכוון, מה שיאפשר את השפיות.
בשלב זה האישיות אינה מאפשרת לנו להבין ולהגיע ביחד לפתרון החידה לכל, ולכן אין לאנושות היגיון משותף.
למה? התשובה נעוצה באישיות שגיבשנו לעצמנו בשלב זה של תהליך ההתפתחות שלנו, שהיא אישיות רגישה, אמוציונאלית, שאינה מתייחסת לעצמה ולמציאות באופן הענייני, מצב שאינו מאפשר לנו את השפיות.
הגורם העיקרי לכך הם הרגשות הפנימיים שבנו, שאינם מאפשרים לנו להיות מחוברים לעצמנו, לאני העצמי שלנו, לזהותנו האמיתית.
כלומר, הרגשות הפנימיים שבנו שכוללים בתוכם את הרגשות החיוביים הטובים וגם את הרגשות השליליים הרעים, הרגשות ניפצו את אישיותנו שהייתה אמורה להיות מגובשת, למגוון רחב של דמויות חיוביות ושליליות, אישיות מגובשת שמשקפת את האני העצמי שלנו אינה כוללת בתוכה רגשות, אישיות שמאפשרת את הרוגע הפנימי, שמאפשרת את הרציונאליות.
למה? כיוון שכל סוג רגש שאנחנו מייצרים ובאמצעותו אנחנו מפעילים את הגוף, גורם לנו להתנהגות שהיא בהתאם, מה שגורם לנו להשתנות, גורם לאישיות להשתנות.
מהם הרגשות הפנימיים שבנו?
הרגשות הפנימיים שבנו כוללים בתוכם את הרגשות החיוביים ואת הרגשות השליליים.
הרגשות החיוביים כוללים בתוכם את רגש האהבה, אושר, שמחה, צחוק, נאה, יצר מיני ועוד.
הרגשות השליליים כוללים בתוכם את רגש הפחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב ועוד.
כתוצאה מהרגשות אנחנו חיים בנדנדה רגשית, בזיגזג רגשי, שנע בין הרגשות החיוביים לבין הרגשות השליליים שבנו וההפך.
כלומר, התרגום שלנו לכל הוא רגשי, ולכן הפרוש לכך נעשה בניגודים, אופטימי פסימי, יפה מכוער, טוב רע, שונא אוהב, בוכה צוחק, שלום מלחמה, חבר אויב ועוד, מה שמשקף את הקונפליקט הפנימי, הניגוד הפנימי, את הפיצול באישיותנו.
כתוצאה מהרגשות הפנימיים שבנו, אין לנו את היכולת לתרגם את זהותנו האמיתית ואת המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים באופן הברור, השפוי.
הרוגע הפנימי מאפשר לנו לתרגם באופן האמיתי את זהותנו האמיתית ולהתחבר אליה.
כאשר נתחבר לזהותנו האמיתית, נוכל לתרגם באופן האמיתי את המציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים, הן מהבחינה האבולוציונית, הן מהבחינה הקוסמית והן מהבחינה הרוחנית.
ללא היכולת להתנתק מהרגשות הפנימיים שבנו, מתוך הבנה, רצון ובנית היכולת הפיזיולוגית לכך, אך לא מתוך הדחקתם כי אז הם ימשיכו להיות קיים בנו, לא נוכל לאסוף את הנתונים האמיתיים, לעבדם ולהגיע למסקנות האמיתיות.
כתוצאה מכך ההיגיון שלנו יהיה מוטעה.
ההיגיון האמיתי מתחיל בנו, ולא מהחוצה לנו.
כדי לאפשר לעצמנו להגיע להיגיון האמיתי, השינוי כרוך בסדר תודעתי חדש, אחר מהידוע לנו כיום.
סדר תודעתי שכולל בתוכו מגוון רחב של נושאים כמו, רוגע, שלווה, תזונה, שינה, פעילות גופנית, היגיינה אישית וסביבתית, שמירה על טמפרטורת הגוף, נשימות סדירות, לחיות ללא לחץ של זמן, ללא בעיות הישרדות, ועוד.
סדר תודעתי שמאפשר את אורח החיים הבריא, שמתאים ובריא לגוף, ומותאם למהות ומטרת החיים.
סדר תודעתי אישי, שיאפשר את ההיגיון המשותף לכולם, שיאפשר את החזון המשותף למימוש מהות ומטרת החיים.
מסקנה: הידע שאספנו וצברנו במהלך חיינו מתוך ניסיון החיים שחווינו, מאפשר לנו להגיע למסקנה שמשתקפת בהיגיון שלנו.
סיכום: לכל אחד יש את ההיגיון שלו, היגיון שאינו מאפשר בשלב זה של תהליך ההתפתחות שלנו את האפשרות להגיע באופן קולקטיבי למסקנה האמיתית ולחזון משותף, שתהיה הגיונית ואמיתית ומשותפת לכולם, ללא כניסה לאשליות.
מצב זה נובע מכך, שעדיין לא השכלנו לכוון את גופנו לרוגע הפנימי שמתאפשר באמצעות הפסקת ייצור הרגשות הפנימיים שבנו, מצב שיאפשר לנו את איסוף ועיבוד הנתונים האמיתיים, וההגעה למסקנות האמיתיות, שיאפשרו לאינדיבידואל ולאנושות את ההיגיון האמיתי המשותף ובעיקר את השפיות.
המסר במאמר: אוסף הנתונים האמיתיים, עיבודם וההגעה למסקנה האמיתית, יאפשרו לנו לתרגם את זהותנו האמיתית ואת המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים באופן ההגיוני לעצמי שלנו ולכולנו, הן מהבחינה האבולוציונית, קוסמית ורוחנית, לדעתי.
יוסי קרמר מייעץ ומכוון למודעות עצמית והתפתחות אישית.
לבלוג שלי http://blog.tapuz.co.il/yosikramer
טלפון 048224276.

 תגיות המאמר: הגיון, היגיון


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16513 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14931 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148140 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14688 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14775 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141176 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14822 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא מדעי החברה - כללי

מאת: מאיר סוויסה מדעי החברה - כללי07/01/161449 צפיות
הובלות בנהריה כולנו זקוקים לחברת הובלות בנהריהמקצועית ואמינה על מנת לעבור דירה, לשנע מטענים שונים ולהוביל חפצים ממקום למקום. חברת הובלות בנהריה מספקת מעטפת שירותים רחבה הכוללת בין היתר הובלת דירות, הובלה עם מנוף לפינוי חפצים גדולים מקומה גבוהה ודירות גג, הובלת מטענים בעיר וברחבי הארץ וכן שירותי אריזה, פריקה ואחסון. חשוב לבחור חברה אמינה ובעלת מוניטין טוב בענף, מומלץ לחתום על חוזה מסודר הכולל פירוט העבודה, עלות, ביטוחים ואחריות.

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי17/06/148252 צפיות
גשמים בחום הקיץ היום ירחפו המים כרדודים יראו עיניים את המים נוטפים במרחבי ציון הקדושה . השירה אהובה לבני עמך ישראל היום על נהרותייך ציון היקרה שירת המים על תפיח על שדותייך ציון אור במלאות שרייך היפים שיר הארץ המאירים אפיים על שדותייך כמים ישיבו הצללים והמנגינות של בני הארץ ישורו רוח נדיבה ויפה לחבוק וחבור את כולם באהבה של דור המור היום כל השירים אשלנו הם אהובים אותנו יחד בדרכים מהלכים עם השבילים אל שדותיך ירבו השירים לארץ של מבואה ויקרה מהשירים של בני ציון תבוא ברכתה שב

מאת: משב מחקר יישומי בע"ממדעי החברה - כללי03/05/131748 צפיות
במאמרים הקודמים התייחסנו לגיבוש מטרות והגדרת תחומים ולחיבור נכון של שאלות (פריטים) במאמר זה נתייחס למבנה הכלי (השאלון).

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי31/01/131419 צפיות
אני רוצה להקדיש את מחרוזת שחיברתי "עד הדרך" לכבודו של איש יקר נאמן ללב עם ישראל חוזה המדינה תאודור בנימין זאב הרצל "עד הדרך" לעד הדרך בך ציון -לאיש חזון היה חלום עת אשובה על נרי, אשירה עלייך ציון שבי השירה בין שבילי הדרך איתך מולדת -עלי עטרת לאיש הדרך

מאת: מאירה וייסמדעי החברה - כללי25/12/128213 צפיות
מצגים של "אומנות" ו- "מדע" באבחון רפואי יכולים להיחשב כמערכות משלימות ודיסקורסיביות המשמשות רופאים על מנת לתת לגיטימימציה למניפולוציה שהם עושים באמצעות הכח המקצועי שלהם. מאמר זה בוחן את התיעוד הרפואי כהקשר ליחסי הגומלין של שני מצגים אלו.

מאת: יאיר זמדעי החברה - כללי11/10/128491 צפיות
ההבדל בין מקדונלד'ס למסעדת גורמה אינו מסתכם רק באוכל עצמו - תאורה ומוזיקה שונות, ואולי גם מערכת הגברה מאיכות שונה - כל אלו יוצרים אווירה מסוג אחר. אם האווירה במקום מעודדת את הסועדים לאכול מהר יותר, היא עלולה לגרום להם לאכול יותר מדי - ו"מצד שני", אווירה נינוחה תגרום להם לשהות זמן רב ויתכן שהם יזמינו קינוח לא מתוכנן.

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי03/10/128289 צפיות
ב"ה התחלה חדשה היא השאיפה הטובה אל התקווה זהו מאמר ציוני אך רוחני הוא ומטרתו שלום לא יחסר דבר בך ציון היקרה בואו עם יקר להתאחד יחד וביחד להתמזגות הרוחות להיות בר לבב ולא ניתן יותר לשוממה להכותנו. הבה הבה בני עם לשירה, צהלה הרוח, בטחה בבניה. היא מאירה עלינו ציון היקרה. לא למלחמה ולא לשנאה פנינו, כי אם לחירות זכות בני ציון, נפש היהודי השייכת למולדתה ולא לשוממה . ידוע שעם ישראל הוא עם טוב ובר לבב הנחלץ לעזרת כל בעיה בעולם ,עם שרוצה שלום ,עם שדואג לבניו ,,,בכבוד :חיברתי לך שיר מולדת

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica