חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איזון מערכת הצ'אקרות

מאת: מאדורי פרםמדיטציה02/02/2012884 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מערכת הצ'אקרות- מראה רבת עוצמה

כולנו שואפים לאושר, בריאות והרמוניה בחיים. השאיפה לאושר היא אחד מן המכנים המשותפים של כלל בני האדם החיים על הפלנטה והדרכים למימוש השגת האושר הן רבות ומגוונות. האושר נתפש בעיני רובנו כמצב פנימי וחיצוני של שלווה, נוחות, ביטחון ויציבות, ואנו חותרים ללא לאות להשיגו בהתאם לתפישה העצמית שלנו ולתפישת החיים בה אנו מחזיקים. עבור אחדים האושר נתפס כמצב של עושר חומרי, ולכן הם ינתבו את מאמציהם בכיוונים של השגת ממון ונכסים, ויש את אלה שחושבים שאושר הוא מצב של חופש פנימי עמוק, נטול תלות בנסיבות הזמן והמרחב, והם אלה שיעזבו את החיים החומריים לטובת מדיטציה נטולת הפרעה בהרי ההימלאיה. כך או כך, בין אם אנחנו אנשים חומרניים בעלי תפישה עצמית פיזית-רגשית בלבד, ובין אם אנחנו אנשים שמגדירים את עצמנו כרוחניים ובעלי תפישה עצמית רוחנית ואנרגטית יותר, כולנו חולקים ברמה העקרונית את אותו מבנה מורכב אשר כולל הן את הרמה הפיזיולוגית והן רמות אנרגטיות הולכות ומתעדנות.

איזון צ'אקרות

מערכת הצ'אקרות

בין אם אנחנו מודעים לכך באופן ישיר ובין אם לאו, לכולנו יש מערכת אנרגטית שמתלווה למערכת הפיזיולוגית המוכרת לכולנו. את השלד שלנו ניתן לראות, וכך את מערכת השרירים, מערכת העצבים, כלי הדם כן הלאה. את המערכת האנרגטית שלנו קצת יותר קשה למדוד (למרות שהמדע כיום כבר החל למדוד ולחקור את המערכת האנרגטית) וכדי לבוא עמה במגע ישיר עלינו לפתח את חושינו המעודנים יותר, אבל כולנו באופן ספונטני חווים אותה באופן ישיר. אם נשים לב, כאשר אנחנו מדברים על עצמנו אנו נוטים להצביע על אזור הלב שלנו, כאילו יש בנו מעין ידיעה אינטואיטיבית שהלב הוא מושב העצמי האמיתי שלנו, ולא פעם, כאשר אנחנו מדברים על רגשות ראשוניים אנחנו מקשרים אותם לאזור הבטן, וזאת למרות שכל מנתח שאי פעם עשה ניתוח בטן יוכל לספר לנו שאין שם רגשות אלא בעיקר איברים פנימיים. הסיבה לכך שאנו מרגישים בצורה כזאת את הבטן או את הלב, היא המערכת האנרגטית שלנו או כמו שהיא יותר מוכרת כיום –מערכת הצ'אקרות.

המונח צ'אקרה מתייחס למעין מערבולת דמוית גלגל אשר לפי מסורות שונות כמו הרפואה ההודית והטיבטית, קיימת בגוף המעודן של האדם. מקובל להתייחס לצ'אקרות כאל מרכזי אנרגיה שקולטים את האנרגיה הקוסמית שכל הזמן זורמת אל הגוף ומפזרים אותה בהתאם לאזורים הפיזיים שעליהם הן אחראיות. נהוג להתייחס לשבע צ'אקרות עיקריות, והן מתוארות בדרך כלל או כצורה של פרח שמשורטט עם עיגול ועלי כותרת סביבו או כגלגל. המסורות השונות מסכימות, פחות או יותר על מיקומי הצ'אקרות בגוף האנרגטי, כאשר הצ'אקרה הראשונה ממוקמת באזור חיץ הנקבים: בין עצם הזנב לאזור אברי המין. הצ'אקרה השנייה ממוקמת בין שיער הערווה לטבור (במסורות מסוימות נהוג למקם אותה במרחק של שתי אצבעות מתחת לטבור). הצ'אקרה השלישית ממוקמת בין הטבור למקלעת השמש מתחת לסרעפת. הצ'אקרה הרביעית ממוקמת במרכז החזה, החזה העליון ובלוטת התימוס. הצ'אקרה החמישית ממוקמת באזור הגרון, בבלוטת התריס. הצ'אקרה השישית ממוקמת קצת מעל העיניים באזור מרכז המצח בין הגבות והצ'אקרה השביעית ממוקמת כמו כיפה מעל לקדקוד.

מערכת הצ'אקרות כולה להפוך עבורנו לכלי חיווי רב עוצמה שבאמצעותו אנו יכולים לאבחן את מצבנו מעת לעת, ולבדוק איפה אנו חסומים או לא מאוזנים. ככל שנהפוך מיומנים יותר במלאכת ההקשבה לצ'אקרות ולא ננסה להגן על עצמנו באמצעות דימויים עצמיים לא כנים, כך נגלה שעבודה עצמית עם הצ'אקרות מובילה לשינוי עמוק ורב מערכתי בתוכנו.

סדנת מדיטציה שבועית לאיזון הצ'אקרות עם תמר ברוש תתקיים ב26.02 בתל אביב ותכלול 10 מפגשים -לפרטים נוספים- קורס איזון צ'אקרות

תמר ברוש- תמר ברוש היא מנחה בכירה בשיטת האור הלבן, מתמחה בטיפול זוגי, במערכות יחסים ובטיפול רגשי.
מטפלת ועוסקת בהעצמה אישית והתפתחות רוחנית, בעלת ניסיון של למעלה מ12 שנים. מטפלת ברייקי, EMF, תמציות פרחים. מורה ומרצה. מתמחה בהנחיית קבוצות בתהליכי מודעות ומדיטציה. מנהלת את מרכז האור הלבן בתל אביב.

למידע נוסף- מאדורי 054-4419699 או במייל yleokum@gmail.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

סדנת ריברסינג בתל אביב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאדורי פרם

מאת: מאדורי פרםמדיטציה17/10/121305 צפיות
שאלות רבות מופנות אליי (מאבל כץ) בנושא הו'אופונופונו. ברבים מהנושאים הללו עוסקים ספריי והסמינרים שלי. לפניכם אחדות מהשאלות השכיחות. הו'אופונופונו הוא אמנות הוואית עתיקה מאוד לפתרון בעיות. מאבל כץ, מורה וסמכות מובילה בעולם לאומנות הריפוי של הו'אופונופונו, פועלת להפצת השיטה כנציגתו ובברכתו של ד"ר אִיהַלֶיאַקַלָה, היו לן, שחשף את השיטה העתיקה למערב לאחר שריפא מחלקה של חולי נפש קשים במוסד סגור בהוואי, מבלי לראותם כלל, אלא באמצעות השימוש בשיטה בלבד.

מאמרים נוספים בנושא מדיטציה

מאת: SEOMANמדיטציה27/02/18426 צפיות
מרגישים תקיעות בחיים? מרגישים לחוצים בעבודה? ייתכן ותרצו לדעת איך לזמן שפע אל חייכם אשר יוכל למלא אתכם באור ושמחה לאורך זמן?

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה15/06/17787 צפיות
כולנו מחפשים שקט , חופש מהמיינד , חופש מהמחשבות שבאות והולכות בעירות וגם בשינה בדמות חלומות. החיים המערביים לא נותנים לנו הנחות ונדמה שרכבת המחשבות הזו רק הולכת וגוברת ולפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה רגע אחד של שקט.

מאת: אשרם במדברמדיטציה05/08/151686 צפיות
ההזדמנות ללמוד איך להנחות מדיטציות אושו 10 ימים, 13 - 22 באוגוסט 2015 זו השנה החמישית ב"אשרם במדבר" שאנו פותחים מרחב של תרגול ולימוד המדיטציות לעומקן. ללמוד מה הפילוסופיה של המדיטציה בכלל ושל המדיטציות של אושו בפרט. איך להסביר את המדיטציה, איך להעביר אותה לקהל אחר ואף להתנסות בעניין. גם תיאוריה וגם פרקטיקה. וכל זאת משולב בשני סופ"שים שלמחנה מדיטציות אושו.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/15922 צפיות
להיות באהבה ארבעה ימים, 4 - 7 בפבואר סדנת "התעוררות הלב המואר" נוצרה בשבילך לעזור לך להעיר את הלב. כאשר אנו זוכרים כיצד לחיות מהמרחב המקודש של הלב, אנחנו יכולים להפעיל את גוף האור שלנו – המרכבה. הסדנה יכולה לסייע לפתיחת העין השלישית דרך תרגול טנטרה של הלב. אנו נתחבר לתהליך היצירה בתרגילים שונים אותם נתרגל במהלך הסדנה.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/151036 צפיות
אושו אינטנסיב Osho meditation camp - מחנה מדיטציות אושו 12-14 במרץ אשרם במדבר מזמין אתכם לחווית מדיטציות מדברית - סוף שבוע שכולו תרגול ולימוד מדיטציות אשר אושו יצר עבורנו. מחנה מדיטציות אושו, הוא אירוע המתקיים בכל רחבי העולם. המשתתפים מוזמנים לחוות באופן פעיל את איכות המדיטציות האקטיביות, אשר המורה אושו הביא עבורנו. המדיטציות האקטיביות מותאמות לאדם המודרני החושב, ועוזרות לו להתקרב אל העולם הפנימי ואל המודעות מתוך התבוננות אשר נוצרת באופן טבעי עקב האקטיביות שבמדיטציה. זהו סופ"ש שכולו מדיטציו

מאת: סוגנדהומדיטציה23/12/141016 צפיות
על אף אורח החיים המודרני והקידמה הטכנולוגית המביאים לחיי נוחות כביכול, החיים שלנו נהיו קדחתנים ותובעניים יותר ויותר. משפחה ומערכות יחסים הפכו לעבודה במשרה מלאה. התפתחות של מחלות לב, לחץ דם גבוהה וחרדה הם דבר שכיח עקב אורח החיים זה. הלחץ בו אנשים נתונים גורם לעומס רגשי, הלב שלנו פשוט נשחק.

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה26/06/143336 צפיות
נחנו רוצים להזמין אתכם להזדמנות, הזדמנות לצאת מתוך המירוץ של היומיום ולחוות תהליך עמוק של גילוי ששינה חיים של אנשים רבים ב"מסע 21" - תהליך אינטרנטי עוצמתי מצרפים לכם לינק לפרטים והרשמה אם אתם מתפללים לאיזון לריפוי, לבהירות, להתפתחות... אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע עוצמתי שיקח אתכם לצעד הבא שלכם...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica