חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפים לסטודנטים ללימודי מדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב הם לימודים אינטנסיביים אשר עולים בכמה קני מידה על לא מעט תארים אחרים. בגלל שהתואר כה קשה ודרשני, ריכזנו בעבורכם מספר טיפים שאולי יקלו מעט על העומס  ויעזרו לכם לצלוח תואר ראשון במדעי המחשב.

1. תוכלו לכתוב יותר מקוד

ברמה הבסיסית אתם תכתבו הערות בקוד שלכם, אלה בשביל שאחרים יוכלו להבין מה אתם מנסים לעשות ולהשיג – אז הסבירו מה אתם מנסים לעצות בצורה ברורה וקוהרנטית. בתחום הנדסת תוכנה למשל, הערות אלה יהיו דרישות, פירוט שונה, תוכניות בדיקה ועוד. בהמשך, כמתכנתים אולי אפילו תאלצו לכתוב מאמר למחקרים שונים, ברמה אקדמאית שעמיתים ואנשי מקצוע אחרים יוכלו להבין ולהתרשם. אם כן, הקשיבו בשיעור כתיבה אקדמאית עסקית ורכשו מיומנויות כתיבה כעת! ולא מאוחר יותר.

2. מתמטיקה חשובה יותר ממה שנדמה לכם

מתמטיקה נמצאת בכל עבר של לימודי מדעי המחשב. מהנדסי תוכנה למשל ישתמשו במתמטיקה מסובכת על מנת להבין ולמקסם אלגוריתמים שונים. תורת הגרפים ונושאים רבים אחרים ידרשו ממכם מתמטיקה טובה.

ברמה גבוהה יותר, בתחום החומרה, תאלצו להשתמש הרבה בהסתברות וסטטיסטיקה בשביל מדידות ביצועים והשוואות. אפילו מתכנתי משחקים משתמשים הרבה במתמטיקה בשביל לבנות סביבות ומודלים תלת-ממדיים.

3. אל תסבכו דברים יותר מידי

ככל שבלוק קוד קצר וקטן יותר, מבלי להיות שטחי ולוקה ביחס לקוד אחר, כך טוב יותר.

שיטה או פונקציה בודדת, לא אמורה להיות ארוכה או רחבה יותר ממסך סטנדרטי של 800X600. ואם אתם רושמים הערות בצורה טובה, אז טיפה רחב מזה זה לגיטימי לחלוטין. קחו לכם את זה ככלל יסוד.

4. אל תדחו!

אומנם אתם שומעים את זה בכל מקום כמעט, אך הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות בעניין של תואר ראשון במדעי המחשב, זה לדחות מטלות ומשימות. כאשר אתם מקבלים אחת, גשו אליה מיד, מידה ויהיה לכם קשה עם מציאת פתרון או הבנתה של לוגיקה כלשהי, יהיה לכם מספיק זמן ליצור קשר עם המדריך או המתרגל שלכם ולמצוא פתרון. אל תתנו לדברים להצטבר.

5. הרשימו את המרצים! אך לא יותר מידי.

המרצים שלכם יכולים להיות החברים הכי טובים שלכם. הרשימו אותם בשאילת שאלות בשביל להראות את ההתעניינות שלכם, אך אל תגזימו בכמות השאלות או הערות חסרות פואנטה, פן תרגיזו את שאר הכתה ותיצרו אנטגוניזם מצד כולם. אם תצליחו להכיר את המרצה ולהתחבר אליו, אולי תוכלו להשתמש ביחסים איתו לשיתופי פעולה עתידיים או המלצות.

הבינו היטב אם זה מה שאתם רוצים לעסוק בו לפני שאתם נכנסים עמוק אל הלימודים. במידה וכן, הפכו את עצמכם למתכנת קוהרנטי שלא מספיק ללמוד ולשאוב מידה מתחומים ושפות תיכנות שונות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/146226 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146836 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/141137 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14899 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148533 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137718 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137402 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/191335 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/182077 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181925 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/181385 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/181270 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/171013 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/171583 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica