חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התפתחות הג'ויסטיק בשנים האחרונות

מאת: play gameגאדג'טים19/02/2012579 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

התפתחות הג'ויסטיק בשנים האחרונות

מהו הג'ויסטיק?

ג'ויסטיק הוא הבקר המאפשר שליטה על המשחק שרץ על קונסולת המשחק. הג'ויסטיק הסטנדרטי מורכב משני חלקים המחוברים יחדיו: בסיס ומוט אשר בעזרתם יכול המשתמש לבצע תנועות ופעולות במהלך המשחק שמוצג על מסך הטלוויזיה או המחשב.

הג'ויסטיק היה הכלי המועדף לשליטה במכשיר יותר מהעכבר או מהמקלדת אולם בעשור האחרון חלה תמורה בשימוש הג'ויסטיק במשחקי הווידאו וחברות המשחקים נוטות להעדיף שלט אלחוטי אשר באמצעותו יכול המשתמש לבצע פעולות במשחק ורוב השליטה במשחק נעשית באמצעות זיהוי התנועה של המשתמש.

התפתחות הג'ויסטיק

בניגוד לג'ויסטיק הספרתי שהיה בשימוש בשנות ה 80 ושימש לביצוע תנועה בארבעה כיוונים בלבד, הג'ויסטיקים הנפוצים כיום הם הג'ויסטיקים האנלוגיים אשר מספקים שליטה ברמה גבוה יותר בזכות שינוי עוצמה באמצעות בסיס המוט אשר מאפשר מדידה ברמת דיוק גבוהה יותר והתוצאה היא האפשרות להטות את הג'ויסטיק למגוון רחב של זוויות.

הג'ויסטיק המודרני מצויד בהיצע רחב של כפתורים המאפשרים לבצע סימולציות טיסה בדומה לג'ויסטיקים הנמצאים על המטוס ובנוסף, חלק מהג'ויסטיקים המודרניים כוללים גם אפשרות לרטט בתגובה למהלכים שונים במשחק מה שנותן לשחקן את האפשרות לחוות את המשחק באופן מוחשי יותר.

סוגי ג'ויסטיק

ישנם סוגים רבים של ג'ויסטיק כאשר הנפוץ ביותר הוא הג'ויסטיק האנלוגי שבו נעשה השימוש הרב ביותר בקונסולות משחקי וידאו. שימוש פופולרי נוסף במכשיר הג'ויסטיק הוא כבקר במטוס המשמש שליטה ובקרה על מצב הטיסה.

שימושי הג'ויסטיק

עם התפתחות טכנולוגיית הג'ויסטיק, הוא שימש ככלי עזר בצורות שונות לשליטה ותנועה בתעשיות רבות ומגונות כמו תעשיות התחבורה בשליטה ובקרה במטוסים, מנופים, משאיות, בתעשיית הטלפונים הסלולריים בניווט ושליטה במערכת ההפעלה של המכשיר, במחשבים ניידים כמחליף את העכבר החיצוני ובעולם משחקי הווידאו כבקר שליטה ותנועה במשחק.

הג'ויסטיק בקונסולות המשחק

בדור השביעי של קונסולות המשחק הוחלף הג'ויסטיק המסורתי בשלטים אלחוטיים בעלי יכולת לזהות תנועה מה שהחליף את הג'ויסטיק המסורתי שתפקידו היה לדמות את החוויה שהמשתמש רואה על מסך המשחק. תפקיד הג'ויסטיק הוא בעיקר לספק את החוויה המציאותית של המשחק ולדמות את הפעולה שהמשחק מבצע ועם הטכנולוגיות החדשות בתחום משחקי וידאו התחזיות הן שהג'ויסטיק המסורתי ששימש את השחקנים הוותיקים במשך שנים יעלם מנוף משחקי הווידאו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

תודה רבה,

צוות play game

ארלוזורוב 81,

רמת גן.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת play game

מאת: play gameגאדג'טים21/03/12858 צפיות
חברת נינטנדו החלה לשווק את קונסולת ה Wii בסוף שנת 2006. המיוחד והשונה בקונסולת ה Wii משאר הקונסולות הוא שעל המשחק לנוע פיזית כדי להתקדם במשחק, שינוי שיטת הפעלת המשחקים הביאה להגדלת המכירות

מאת: play gameגאדג'טים04/03/12812 צפיות
מהו הקינקט? קינקט מבית מייקרוסופט הוא רכיב אשר ניתן להוספה לקונסולת המשחק, אקסבוקס, ובאמצעותו ניתן לשלוט במשחק באמצעות תנועות הגוף שהמשתמש מבצע מולו.

מאת: play gameגאדג'טים29/02/12881 צפיות
קונסולות משחק הם משחקי וידאו אשר הולכים ומתפתחים בעשור האחרון ברבדים שונים כמו הרובד התרבותי, הטכנולוגי והתוכני. השחקן בקונסולת המשחק משתמש בידית, שלט, כפתורים, ג'ויסטיק או משטח נגיעה. תמונה וקולות מתקבלים על ידי פעולות השחקן באמצעות הטלוויזיה

מאת: play gameגאדג'טים26/02/12857 צפיות
קונסולות משחק פרוצות הן בעלות יתרונות רבים בהם האפשרות לשחק במשחקים על דיסקים צרובים שניתן להוריד מהאינטרנט ובקונסולות מהדור השישי ניתן באמצעות פריצה לקונסולת המשחק לייצר מחשב מהקונסולה

מאת: play gameגאדג'טים23/02/12811 צפיות
אקס בוקס 360 היא קונסולת המשחקים של מייקרוסופט אשר יצאה לשוק במסגרת הדור השביעי של קונוסולות המשחקים ונמצאת בשוק משנת 2005. ה xbox 360 קיימת נכון להיום בשתי חבילות: קונסולה סטנדרטית אשר כוללת קונסולה ושלט וחבילת פרימיום הכוללת קונסולה, כונן קשיח, ושלט אלחוטי.

מאת: play gameגאדג'טים21/02/12706 צפיות
נינטנדו היא חברה המייצרת משחקי וידאו ומקורה ביפן. נינטנדו היא היום המותג המוביל ביותר בתחום מוצרי קונסולות המשחק. מתחרותיה העיקריות של חברת נינטנדו בשוק קונסולות המשחק נכון להיום הן החברות סוני ומייקרוסופט אשר משווקות קונסולות משחק המהוות נתחים גבוהים משוק משחקי הוידאו.

מאת: play gameגאדג'טים21/02/12552 צפיות
נינטנדו היא חברה המייצרת משחקי וידאו ומקורה ביפן. נינטנדו היא היום המותג המוביל ביותר בתחום מוצרי קונסולות המשחק. מתחרותיה העיקריות של חברת נינטנדו בשוק קונסולות המשחק נכון להיום הן החברות סוני ומייקרוסופט אשר משווקות קונסולות משחק המהוות נתחים גבוהים משוק משחקי הוידאו.

מאמרים נוספים בנושא גאדג'טים

מאת: נינה כהןגאדג'טים15/01/181108 צפיות
מה מעלה את הצורך לטעון את המצבר? כיצד אפשר לשמור על המצבר לאורך שנים? מדוע כדאי שיהיה לך מטען עבור המצבר והיכן כדאי לרכוש אותו? התשובות לשאלות אילו יכולות לשמור על המצבר שלך בטווח הארוך.

מאת: יבגני דוברובסקיגאדג'טים25/02/161090 צפיות
"וואן-פלוס" נוסדה ב-16 בדצמבר, 2013, ע"י סגן הנשיא של "אופו", פיט לאו וקארל פיי. לפי מסמכי ממשלת סין, בעל המניות המוסדי היחיד של וואן פלוס הוא אופו. אף על פי שבתחילת הדרך הכחיש לאו את היותה של וואן-פלוס חברת בת של אופו, ברגע שחרור נשורת הרגולציה הודו שהם שייכים לאופו והם "בקשר עם משקיעים אחרים" (למרות ששום דבר לא הוכרז עד כה)

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/152008 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151093 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: ravivorגאדג'טים16/03/151694 צפיות
אנחנו אוהבים אותם ולא מוכנים להיפרד מהם אפילו לרגע. אז לפחות בואו נפנק אותם (ואת עצמנו) בכמה תוספות שווה במיוחד.

מאת: רוני מיכאלגאדג'טים23/10/144338 צפיות
בעולם הטכנולוגי והמתקדם בו אנו חיים, כמעט הכל נעשה באמצעות מכשיר או מוצר אלקטרוני מסוים, כאשר כמעט שום דבר, מלבד לחיצה על כפתור ההפעלה, לא נעשה על ידינו.

מאת: אוהד ז.גאדג'טים27/02/147608 צפיות
מצלמות דרך לרכב נמכרות בשוק כבר משנת 2000 אך בתחילת העשור הנוכחי מכירתן החלה לתפוס תאוצה, בעיקר עקב מקרים שבהם נהגים שקיבלו דוחות לא מוצדקים הצליחו להוכיח את טעותו של השוטר ואת התנהגותו, ובנוסף הצליחו להוכיח את האמת במקרי תאונה. במאמר הבא נדבר על היתרונות ברכישת מצלמות רכב וניתן טיפים לרכישה נבונה ולשימוש נכון בהן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica