חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הצהרת הון

מאת: טקסראיית חשבון28/03/2012761 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה זה ומי צריך את זה?

הצהרת הון זה לא משהו שכל אחד צריך לעשות. החלוקה היא די ברורה. מי שצריך להגיש לרשויות הצהרה שכזו הם אלה בעלי העסקים העצמאיים.

כאשר אדם רוצה להפוך להיות עצמאי לאחר שהיה שכיר, אחת הדרישות הראשונות יחד עם פתיחת תיק במס הכנסה, היא הגשת דוח של הצהרת הון.

ההצהרה הזו היא למטרת פיקוח וביקורת של רשויות המס על העצמאי.

למעשה, בהצהרת הון על עצמאי לתת דיווח נרחב על כל הנכסים שבבעלותו. ולא רק עליהם, כי אם גם על הרכוש שהוא מחזיק בו וכן, התחייבויות נוספות הקיימות לו ולעסקיו.

מתי מגישים הצהרת הון?

הצהרת הון נדרשת פעם בשנה, ישנן שתי אפשרויות לזמני ההגשה של הצהרה זו : האחת היא במועד ההגשה של הדו"ח השנתי למס הכנסה, אשר אותו מחויב כל עסק עצמאי להגיש בסוף השנה, דהיינו דצמבר אותה שנה.

האפשרות השנייה היא הגשת הצהרת ההון עד מאה ועשרים ימים מרגע קבלת הדרישה.

מי יכול להגיש הצהרת הון ?

כל אזרח שהוא עצמאי ונדרש להגיש הצהרה שכזו, יכול למלא את הטפסים בעצמו ולהגיש הצהרת הון. פקידי השומה יכולים לתת סיוע בתחום זה, בכל שאלה.

אך, מכיוון שמדובר בטפסים מורכבים וצריך להיות מיודעים לגבי כל סעיף וסעיף, עדיף לתת את מלאכת המילוי לבעלי מקצוע מנוסים וטובים, אשר זה מקצועם. קרי, לעוסקים בראיית חשבון או הנהלת חשבונות.

מה עושים עם הצהרות ההון שהגיש העצמאי?

פקידי השומה לוקחים את הדוח שהגשתם בשנה זו ומבצעים השוואה לשנה הקודמת. נלקחים בחשבון כל הפרמטרים: הכניסות – רווחים ומולם הוצאות שונות.

לעיתים קיימים פערים בין הדוחות שניתנים להסבר בשתי דרכים בדרך כלל. האחת היא הטפסים של תצהיר ההון לא מולאו כמו שצריך והשנייה, חוסר דיווח על הכנסות שנתקבלו במהלך השנה החולפת כתוצאה משכחה.

לסיכום:

הצהרת הון היא דוח שלא ניתן להקל ראש לגביו ועדיף לעשותו עם רואה חשבון מוסמך.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טקס

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161729 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151715 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151177 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151141 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151069 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151358 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151089 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica