חפש מאמרים:
שלום אורח
03.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ליווי רואה חשבון בעת פתיחת עוסק פטור

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/20151939 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

רבים במדינה חושבים כיצד יוכלו להרוויח עוד כסף בצורה כזאת שתקל עליהם את יוקר המחייה בו אנו שרויים. יש מי שמקבלים החלטה להפוך משכירים לעצמאיים ולפתוח בית עסק, מסעדה או כל דבר בו הם חושבים להשקיע ולשפר את הכנסתם ויש מי שאינם מעוניינים לשנות את הסטאטוס שלהם כרגע כשכירים, סטודנטים או גימלאים אך מעוניינים להרוויח כסף נוסף בעבודה בה הם טובים ושהם יכולים לבצע בשעות הפנאי שלהם. עבור אלו בדיוק הוגדרה בחוק האפשרות של עוסק פטור.

מהו עוסק פטור?

עוסק פטור נחשב סף הכניסה ברמה הבסיסית ביותר של כל מי שמעוניינים להגדיל הכנסה שלהם כעצמאיים ולשלם מס כחוק (ולא בשחור). מדובר על רישום בעוסק פטור ועל כן יש פטור משתלומים של מעמ עבור רכישה של ציוד וחומרים ומצד שני אי גביית מעמ מהלקוחות שלכם. הפטור ממע"מ מאפשר יתר קבלות בהתנהלות הכספית של העסק ופחות להיות עם צורך ברואה חשבון צמוד על בסיס חודשי קבוע.

הגבלה משמעותית בנושא של עוסק פטור היא זו של אפשרות דיווח על הכנסה של עד 79,482 ש"ח בשנת המס המלאה, שכן אם עוברים את כמות ההכנסה הזו – הופכים להיות עוסק מורשה עם דיני מיסוי שונים וצורך בליווי של רואה חשבון על בסיס קבוע.

כל אחד יכול להיות עוסק פטור?

למעשה כל עסק חדש יכול לאפשר לבעליו להירשם כעוסק פטור במקום עוסק מורשה ולשנות את ההגדרה כאשר הרווחיות מגיעה לכזאת שעוברת את המינימום המותר כפטור. מצד שני אם העסק שאתם פותחים אמור להכניס, בידיעה מראש, עשרות אלפי שקלים בחודש, רצוי להתחיל ישירות כעוסק מורשה.

נוסף לכך ישנן הגבלות על מי שאינם רשאים להתחיל לעסוק בהגדרה של פטור ממע וביניהם: מרצה, עורך דין, רופא שיניים, שמאי, מתורגמן, וטרינר, פיזיוטרפיסט ועו דמגוון בעלי מקצוע. חובה לבדוק זאת מראש ולוודא שלא נופלים בין הכסאות מול רשויות המס.

כיצד מתנהלים כעוסק פטור?

כאמור ההמלצה שלנו היא לשכור רואה חשבון על מנת לפתוח את התיק כעוסק פטור וגם לצורך שירותי הנהלת חשבונות בסיסיים שתיזדקקו להם מדי מספר חודשים או לפחות בסיום השנה העיסקית (האזרחית) על מנת לסכם את מצבכם בפני רשויות המס.

 

שירות הנהלת חשבונות מקצועי יעשה לכם סדר בין הוצאות והכנסות ויעמיד אתכם בצורה מסודתר עם כל הניירת הדרושה לרשות המיסים על מנת שתוכיחו כי אתם רשאים לפטור ועומדים בדרישות המס.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/213591 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20596 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20623 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/201036 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/204948 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/201165 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201607 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/162540 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/152538 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/152039 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151907 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/152238 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151888 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

מאת: Smartaxראיית חשבון18/06/144621 צפיות
מס הכנסה בארה"ב מעוניין למנוע מאזרחי ארה"ב להשקיע בחברות השקעה זרות (PFICׁׂׂ) שמייצרות יותר מ – 75% מההכנסות שלהן מהכנסת פאסיביות או ש - 50% מהנכסים שלהן מפיקים הכנסה פאסיבית זרה או שאינם מפיקים הכנסה כלל, קרנות נאמנות ישראליות עונות בדרך כלל לההגדרה הזו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica