חפש מאמרים:
שלום אורח
18.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ליווי רואה חשבון בעת פתיחת עוסק פטור

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/2015989 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

רבים במדינה חושבים כיצד יוכלו להרוויח עוד כסף בצורה כזאת שתקל עליהם את יוקר המחייה בו אנו שרויים. יש מי שמקבלים החלטה להפוך משכירים לעצמאיים ולפתוח בית עסק, מסעדה או כל דבר בו הם חושבים להשקיע ולשפר את הכנסתם ויש מי שאינם מעוניינים לשנות את הסטאטוס שלהם כרגע כשכירים, סטודנטים או גימלאים אך מעוניינים להרוויח כסף נוסף בעבודה בה הם טובים ושהם יכולים לבצע בשעות הפנאי שלהם. עבור אלו בדיוק הוגדרה בחוק האפשרות של עוסק פטור.

מהו עוסק פטור?

עוסק פטור נחשב סף הכניסה ברמה הבסיסית ביותר של כל מי שמעוניינים להגדיל הכנסה שלהם כעצמאיים ולשלם מס כחוק (ולא בשחור). מדובר על רישום בעוסק פטור ועל כן יש פטור משתלומים של מעמ עבור רכישה של ציוד וחומרים ומצד שני אי גביית מעמ מהלקוחות שלכם. הפטור ממע"מ מאפשר יתר קבלות בהתנהלות הכספית של העסק ופחות להיות עם צורך ברואה חשבון צמוד על בסיס חודשי קבוע.

הגבלה משמעותית בנושא של עוסק פטור היא זו של אפשרות דיווח על הכנסה של עד 79,482 ש"ח בשנת המס המלאה, שכן אם עוברים את כמות ההכנסה הזו – הופכים להיות עוסק מורשה עם דיני מיסוי שונים וצורך בליווי של רואה חשבון על בסיס קבוע.

כל אחד יכול להיות עוסק פטור?

למעשה כל עסק חדש יכול לאפשר לבעליו להירשם כעוסק פטור במקום עוסק מורשה ולשנות את ההגדרה כאשר הרווחיות מגיעה לכזאת שעוברת את המינימום המותר כפטור. מצד שני אם העסק שאתם פותחים אמור להכניס, בידיעה מראש, עשרות אלפי שקלים בחודש, רצוי להתחיל ישירות כעוסק מורשה.

נוסף לכך ישנן הגבלות על מי שאינם רשאים להתחיל לעסוק בהגדרה של פטור ממע וביניהם: מרצה, עורך דין, רופא שיניים, שמאי, מתורגמן, וטרינר, פיזיוטרפיסט ועו דמגוון בעלי מקצוע. חובה לבדוק זאת מראש ולוודא שלא נופלים בין הכסאות מול רשויות המס.

כיצד מתנהלים כעוסק פטור?

כאמור ההמלצה שלנו היא לשכור רואה חשבון על מנת לפתוח את התיק כעוסק פטור וגם לצורך שירותי הנהלת חשבונות בסיסיים שתיזדקקו להם מדי מספר חודשים או לפחות בסיום השנה העיסקית (האזרחית) על מנת לסכם את מצבכם בפני רשויות המס.

 

שירות הנהלת חשבונות מקצועי יעשה לכם סדר בין הוצאות והכנסות ויעמיד אתכם בצורה מסודתר עם כל הניירת הדרושה לרשות המיסים על מנת שתוכיחו כי אתם רשאים לפטור ועומדים בדרישות המס.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/19734 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19752 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19746 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19775 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/191059 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/19701 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19816 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161630 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151636 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151085 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151047 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151241 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151009 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

מאת: Smartaxראיית חשבון18/06/143868 צפיות
מס הכנסה בארה"ב מעוניין למנוע מאזרחי ארה"ב להשקיע בחברות השקעה זרות (PFICׁׂׂ) שמייצרות יותר מ – 75% מההכנסות שלהן מהכנסת פאסיביות או ש - 50% מהנכסים שלהן מפיקים הכנסה פאסיבית זרה או שאינם מפיקים הכנסה כלל, קרנות נאמנות ישראליות עונות בדרך כלל לההגדרה הזו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica