חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אושר

אושר.
איך רצוי להתייחס לרגש האושר? אנחנו שואפים כול חיינו להיות מאושרים.
אנחנו יוצרים לעצמנו את המציאות שתאפשר לנו להיות מאושרים.
אנחנו מגיעים לאושר, ואז בשלב מסוים רגש האושר נמוג לו והאשליה מתנפצת לנו במבחן המציאות האמיתית.
למה? זה קורה לנו כתוצאה מפרוש והתייחסות שגויה שלנו לרגש האושר, וגם לשאר הרגשות הפנימיים.
הגוף הפיזי שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים, רק שאנחנו מכנים אותם רגשות, רגשות שגורמים לנו למצבי הזיה.
דוגמה למחשבה שגויה לגבי הרגש שגורם לנו להרגיש מאושרים.
אם אני מרגיש מאושר, אז רגש האושר זה פנימי, זה בי, רגש האושר הוא בגופי, הוא בתוכי.
לכן, אני מאושר אך ורק מעצמי, ואז נכנס למצב של הזיה רגשית, ואז אני מתנהג בהתאם לרגש האושר הפנימי שבי, אני לא מאושר משום דבר אחר שהוא חיצוני לי.
כל מה שאני עושה הוא, אני מייחס, משליך, את מה שאני מרגיש שזה את רגש האושר הקיים בי, כלפי אותו גורם או גורמים שהם חיצונים לי, כשאותם הגורמים שהם חיצוניים לי בעצם הופכים להיות האובייקט שלי לצורך והנזקקות האגואיסטי הרגשית שלי כדי להיות מאושר, וכל זאת רק כדי שלא אשקע לתוך אותם הרגשות השליליים וארגיש רע עם עצמי, וזה מהות ומטרת הפולחן הרגשי.
בגלל חוסר ההבנה, אני חושב שאני מאושר בגלל אותו או אותם גורמים שהם חיצונים לי, ובכך אני מאבד את האני העצמי שלי, את זהותי האמיתית.
למה אני מאבד את זהותי האמיתית? כי התנהגותי משתנה והיא אינה רגועה, מה שמנתק אותי מהאני העצמי.
וזאת כתוצאה מכך שאני חושב שרגש האושר שקיים בי, נגרם לי בגלל מישהו או משהו או אירוע כלשהו, כשבעצם אני זה שמחליט להרגיש את רגש האושר מה שנעשה לרוב שלא במודע, כי אני אחראי על רגשותיי.
ישנם אנשים שחושבים שאם הם מאושרים, אז מישהו אחר אחראי לכך, אבל זו טעות לחשוב ככה, הגורם החיצוני אינו האחראי לכך, ובטח שזו אינה גישה רגועה, רציונאלית ועניינית.
כמה דוגמאות, בן/ת הזוג שלי גורם/ת לי להרגיש מאושר/ת, הילדים שלי גורמים לי לאושר, המשפחה שלי גורמת לי לאושר, החברים שלי גורמים לי לאושר, הטיול גרם לי להיות מאושר, אירוע שיזמתי ומימשתי בחיי גרם לי להרגיש מאושר, ההצלחה שלי גרמה לי לאושר, הניצחון שלי גרם לי לאושר.
הבחירה אם להתרגש ולהיות מאושר היא בחירה בלעדית ופנימית שלנו.
הנזק הבריאותי, זה מצב של איבוד האני העצמי שלנו, מה שלא נכון לעשות, וזה איבוד הזהות האמיתית שלנו.
זה נכון לגבי כל הרגשות הפנימיים שבנו, שמעצם ייצורם והפעלתם אישיותנו תתנפץ לה למגוון רחב של דמויות.
בן אנוש רגוע חי ללא הרגשות הפנימיים, וזו זהותנו האמיתית.
הרגשות הפנימיים יוצרים את הפיצול, הקונפליקט התודעתי, את הניגוד התודעתי.
כשאנחנו רגועים אין בנו את הנדנדה, אין בנו את הזיגזג, שנע בין הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגיש איתם טוב כמו, אהבה, אושר, הנאה, צחוק, שמחה, יצר מיני ועוד, לבין הרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש איתם רע כמו, פחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב ועוד או להפך, מה שגורם לכך שאישיותנו תשתנה, התנהגותנו תשתנה, בכל פעם ובהתאם לאותו סוג הרגש שייצרנו והפעלנו את גופנו הפיזי.
כאשר אנחנו רגועים אנחנו מחוברים לאני העצמי שלנו, ואז היכולת שלנו לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים נעשית באופן ברור יותר, שפוי יותר.
לכן, כשאנחנו מבינים זאת ונלמד איך להיות רגועים, לא נרצה להרגיש מאושרים, ולכן לא נכניס את עצמנו למציאות שהיא אשליה שתתנפץ לנו במבחן המציאות האמיתית.
מסקנה: רגש האושר ושאר הרגשות הפנימיים שבנו, הם הגורם העיקרי לסבל האנושי הקיים בעולם.
כיום אישיותנו היא רגישה, אמוציונאלית, שאינה מתאימה את אורח החיים שלה באופן הענייני והבריא לגוף הפיזי, אישיות שאינה מתאימה למהות ומטרת החיים.
שלב התפתחותי מתקדם יותר יהיה כאשר נלמד להיות רגועים, רציונאליים ועניינים, ואז אפשר יהיה ליצור לעצמו מציאות שהיא רגועה ושלווה.
סיכום: הגורם העיקרי לכל התופעות הפיזיולוגיות, הבלאי, החלשות המערכת החיסונית, המחלות, הזקנה, הייסורים ואף למוות אלה הם הרגשות הפנימיים.
כאשר אנחנו מייצרים ומפעילים את הגוף באמצעות הרגשות הפנימיים, גם הרגשות החיוביים וגם הרגשות השליליים, אנחנו נכנסים למצב של קונפליקט תודעתי של מחשבות שגויות, הזיות, דמיונות שווא, מצב זה גורם לנו לניתוק מהאני העצמי שלנו, מזהותנו האמיתית, וכתוצאה מכך לפרוש שגוי של המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים.
כתוצאה מהרגשות הפנימיים שאנחנו מייצרים בגופנו, אנחנו נכנסים למצבי הזיה, כתוצאה מכך אנחנו יוצרים בתודעתנו דמויות, שהופכות להיות התדמית שלנו בחיי היום יום, תדמיות שהן אינן זהותנו האמיתית.
אושר זהו רגש שגורם לנו להזיה, ולראות, לחשוב, ולדמיין את עצמנו ואת המציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים כאשליה.
כול מי שמאושר מתענה ומתייסר בתוכו, והוא אינו יכול לעבד את הנתונים ולהגיע למסקנות האמיתיות.
לכן, כדי לשמור על עצמנו על בריאותנו, וכדי שלא נאבד את זהותנו והמציאות האמיתית, יש ללמוד לזהות את רגש האושר וגם את שאר הרגשות הפנימיים שבנו, ולהתנתק מהם במודע ומתוך רצון ובניית היכולת לכך, ולא מתוך הדחקה כי אז הרגשות ימשיכו להיות קיימים בנו, ואז הגוף הפיזי שלנו יתפקד באופן רגוע, יציב, מאוזן ומכוונן, ובעיקר באופן השפוי, הרוגע הפנימי הוא נטול רגשות. 
המסר במאמר: רגש האושר גורם להזיה, למחשבות שגויות, לדמיון, מה שמוביל ליצירת מציאויות שהן אשליה, אשליות במבחן המציאות האמיתית מתנפצות להן.
רגש האושר גורם לייסורים פנימיים למי שמאושר, אך לרוב אנשים אינם מודעים לכך, להתרגש זה לא בריא.
יוסי קרמר מייעץ לסכיזופרניה מניה דפרסיה דיכאון מודעות עצמית.
לבלוג שלי http://blog.tapuz.co.il/yosikramer
טלפון 048224276

 תגיות המאמר: אושר


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16572 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/141002 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148273 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14754 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14838 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141232 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14885 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא מדעי החברה - כללי

מאת: מאיר סוויסה מדעי החברה - כללי07/01/161811 צפיות
הובלות בנהריה כולנו זקוקים לחברת הובלות בנהריהמקצועית ואמינה על מנת לעבור דירה, לשנע מטענים שונים ולהוביל חפצים ממקום למקום. חברת הובלות בנהריה מספקת מעטפת שירותים רחבה הכוללת בין היתר הובלת דירות, הובלה עם מנוף לפינוי חפצים גדולים מקומה גבוהה ודירות גג, הובלת מטענים בעיר וברחבי הארץ וכן שירותי אריזה, פריקה ואחסון. חשוב לבחור חברה אמינה ובעלת מוניטין טוב בענף, מומלץ לחתום על חוזה מסודר הכולל פירוט העבודה, עלות, ביטוחים ואחריות.

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי17/06/148518 צפיות
גשמים בחום הקיץ היום ירחפו המים כרדודים יראו עיניים את המים נוטפים במרחבי ציון הקדושה . השירה אהובה לבני עמך ישראל היום על נהרותייך ציון היקרה שירת המים על תפיח על שדותייך ציון אור במלאות שרייך היפים שיר הארץ המאירים אפיים על שדותייך כמים ישיבו הצללים והמנגינות של בני הארץ ישורו רוח נדיבה ויפה לחבוק וחבור את כולם באהבה של דור המור היום כל השירים אשלנו הם אהובים אותנו יחד בדרכים מהלכים עם השבילים אל שדותיך ירבו השירים לארץ של מבואה ויקרה מהשירים של בני ציון תבוא ברכתה שב

מאת: משב מחקר יישומי בע"ממדעי החברה - כללי03/05/132056 צפיות
במאמרים הקודמים התייחסנו לגיבוש מטרות והגדרת תחומים ולחיבור נכון של שאלות (פריטים) במאמר זה נתייחס למבנה הכלי (השאלון).

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי31/01/131688 צפיות
אני רוצה להקדיש את מחרוזת שחיברתי "עד הדרך" לכבודו של איש יקר נאמן ללב עם ישראל חוזה המדינה תאודור בנימין זאב הרצל "עד הדרך" לעד הדרך בך ציון -לאיש חזון היה חלום עת אשובה על נרי, אשירה עלייך ציון שבי השירה בין שבילי הדרך איתך מולדת -עלי עטרת לאיש הדרך

מאת: מאירה וייסמדעי החברה - כללי25/12/128477 צפיות
מצגים של "אומנות" ו- "מדע" באבחון רפואי יכולים להיחשב כמערכות משלימות ודיסקורסיביות המשמשות רופאים על מנת לתת לגיטימימציה למניפולוציה שהם עושים באמצעות הכח המקצועי שלהם. מאמר זה בוחן את התיעוד הרפואי כהקשר ליחסי הגומלין של שני מצגים אלו.

מאת: יאיר זמדעי החברה - כללי11/10/128761 צפיות
ההבדל בין מקדונלד'ס למסעדת גורמה אינו מסתכם רק באוכל עצמו - תאורה ומוזיקה שונות, ואולי גם מערכת הגברה מאיכות שונה - כל אלו יוצרים אווירה מסוג אחר. אם האווירה במקום מעודדת את הסועדים לאכול מהר יותר, היא עלולה לגרום להם לאכול יותר מדי - ו"מצד שני", אווירה נינוחה תגרום להם לשהות זמן רב ויתכן שהם יזמינו קינוח לא מתוכנן.

מאת: אבינועםמדעי החברה - כללי03/10/128559 צפיות
ב"ה התחלה חדשה היא השאיפה הטובה אל התקווה זהו מאמר ציוני אך רוחני הוא ומטרתו שלום לא יחסר דבר בך ציון היקרה בואו עם יקר להתאחד יחד וביחד להתמזגות הרוחות להיות בר לבב ולא ניתן יותר לשוממה להכותנו. הבה הבה בני עם לשירה, צהלה הרוח, בטחה בבניה. היא מאירה עלינו ציון היקרה. לא למלחמה ולא לשנאה פנינו, כי אם לחירות זכות בני ציון, נפש היהודי השייכת למולדתה ולא לשוממה . ידוע שעם ישראל הוא עם טוב ובר לבב הנחלץ לעזרת כל בעיה בעולם ,עם שרוצה שלום ,עם שדואג לבניו ,,,בכבוד :חיברתי לך שיר מולדת

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica