חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קביעת עיתים לתורה- עד כמה זה חשוב

מאת: בתיה כץיהדות29/04/2012767 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קביעת עיתים לתורה- עד כמה זה חשוב
במאמר זה נסביר את עניין המעלה של מצוות לימוד תורה.
נאמר בתהלים על דוד המלך ע''ה   שהוא ביקש  "אחת שאלתי מאת ה' אותה אבקש" על פי מה שכבר ידוע וכתוב במפרשים שדוד המלך עליו השלום היה מאד עשיר, שום דבר לא חסר  היה לו עושר רב אם כן מה למעשה מבקש דוד?
בהמשך הפסוק כתוב: "שבתי בבית ה' כל ימי חיי לחזות בנועם ה' ולבקר בהיכלו" כל העיקר של דוד המלך בבקשתו הינה, שהוא יזכה לשבת בבית המדרש ולעסוק בלימוד התורה בשלוה כל ימיו, כיוון שלא קיים עונג גדול יותר מזה לנשמה שלנו מלימוד תורה!
אמנם בימינו כאשר האנשים עסוקים רוב הזמן בעבודתם והם מאד טרודים , לכן לא כל האנשים יכולים להיכנס לבית המדרש ולעסוק בלימוד התורה, על כן נפתחו אתרים באינטרנט שמציעים לכל מי שמעוניין שיעורי ולימודי תורה וכמו כן הרצאות העוסקות בנושא.
השמיעה של שיעור התורה באמצעות האתר הוא נחשב כקביעת עיתים לתורה!
אולם לא כדאי לוותר לכל הפחות על לימוד עצמי לפחות עשרים דקות  ביום.
בשנים האחרונות קיימים גם שיעורי תורה דרך הטלפון יחד עם נושאים מעניינים המובאים בשפה מובנת ובצורה בהירה כגון משניות, נביאים וכתובים.
אפשר גם להשיג בשיעורי תורה הללו שיעורי תורה העוסקים בהשקפה.
בשביל ללמוד על מנת ליישם, מומלץ לקבוע את שיעורי תורה על פי סיפורים על גדולי ישראל, וגם בעזרת ספרים המלמדים הלכות בשפה ברורה וזאת על מנת לדעת את הלכות הדת היהודית בצורה מעמיקה.
אכן לפי ההלכה היהודית ישנו צורך להקפיד על לימוד התורה ביום ובלילה, אולם בוודאי שכל אחד לפי היכולת שלו.
רבינו האור החיים הקדוש זכותו תגן עלינו אומר בספרו : "אילו ידעו בני האדם את טעמה הטוב ומתיקותה של התורה, היו משתגעים ומתלהטים אחריה ועוד שלא היה שווה בעיניהם עולם מלא זהב וכסף לעומת מילה אחת קדושה של התורה!" הדברים הללו מנסים להראות לנו עד כמה מתוקים דברי התורה, ולא קיים שום דבר שיהיה יכול לגרום קורת רוח לאדם יותר מאשר לימוד תורה
נוסף על כך, לימוד התורה גורם ללומד לשמחה ונותן לאותו אדם כוח רב בשביל להמשיך הלאה את טרדות היום.
ועוד אומר האור החיים הקדוש : שהיה עלינו לשלם לה על שקיבלנו את התורה , ולא שאנחנו לא רק משלמים אלא מקבלים על כל זאת שכר גדול ועצום, כמו שכתוב "גדול תלמוד תורה יותר מהצלת נפשות" – אין שום מצוה בעולם שקיים בה שכר גדול כמו לימוד תורתינו הקדושה.
כי אין דבר שמחכים את הבן אדם ומרומם אותו כמו לימוד התורה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לקבלת קורסים חינם במייל בנושאים: חינוך ילדים, זוגיות ומודעות עצמית

כנסו לקורסים מעניינים

מעונייינים בזוהר מתוק מדבש

כנסו לקישור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בתיה כץ

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19741 צפיות
תיאורית האבולוציה סוברת שבעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים. למשל, שדג מסוגל להפוך לזוחל וזוחל לציפור או יונק וקוף פרימיטיבי לאדם החושב. אנו נבחון את התיאוריה לפי סעיפים, ונענה על כל ראיה שהללו מציעים לתיאורית ההתפתחות ההדרגתית.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19728 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים? יהיו אנשים אשר ינסו לבטל את הסימביוזה שבין התנין לתנינן בטענה שעדיין מדובר במקרה נדיר. אך אין זה אומר ששיתוף פעולה קיצוני בין בעלי חיים בטבע הוא נדיר. למעשה, מקרים רבים של שיתוף פעולה קיצוני בין טורף לנטרף מתועדים בטבע.

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19721 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19776 צפיות
מתוך מיקרוסקופ או אפילו באמצעות עין בוחנת, יתגלו טביעות האצבע כבקעים בתוך העור, רכסים ועמקים מסוטטים, קוים עמוקים המקבילים אלה לאלה. הן גורמות לכך שהידיים שלנו מחוספסות קמעה. הסיבה לכך היא גאונית.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/19723 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/194540 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים. זו היתה תיאוריית האבולוציה של פעם, אך עד היום הזה יש אנשים החושבים שזה מה שהאבולוציה טוענת.

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/19699 צפיות
חלק מהתומכים בתיאורית האבולוציה, מנסים לטעון שהסיכוי שהחיים נוצרו בעצמם הוא יותר טוב מהגרלה בלוטו,

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/199524 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19701 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19701 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19698 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19700 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19691 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19700 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica