חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מנהל עסקים – לימודים שפותחים את כל השערים

העולם העסקי הוא מקום שמתפתח ללא רגע של נחת, כאשר התחרות רק גוברת וגוברת בקצב מסחרר. ארגון או חברה ללא קונסטרוקציה חזקה של ניהול עסקי טוב ומנוסה, יפלו מהר מאוד למרגלות המתחרים שלהם. לכן תחום מנהל עסקים הופך בשנים האחרונות ליותר ויותר נחוץ ולכן הביקוש לבוגרי מנהל עסקים גובר והופך את המסלול לאחד המבוקשים והאטרקטיבים ביותר באקדמיה בשנים האחרונות.

לימודי מנהל עסקים הם מסלול רחב מקצועות אשר בתוכו לא מעט תתי תחומי הדורשים ידע מעמיק ומקצועי בכל אחד מהם. הסטודנט נחשף בתחילת דרכו לתכנים כמו:  כלכלה, התנהגות ארגונית, תפעול וייצור, מערכות מידע, שיווק, נושאי תקציב ועוד נושאים רבים אשר יוצרים מנהל עסקים מקצועי ומיומן. דבר נוסף שסטודנט של מנהל עסקים ייחשף אליו, הם המיומנויות הפרקטיות בהם יידרש לעסוק במהלך הקריירה שלו, ולכן יתרגל אותם במהלך לימודיו. מיומנויות אלה יעסקו בתחומי המסחר, ניהול אירגוני, תפעול וייצור, אחזקת מערכות מידע ושימוש בהן, יכולות שיווק, כישורי תקצוב ועוד לא מעט נושאים אשר בהן יעסוק לאחר הלימודים ועל כן חשוב שיכיר אותם וידע כיצד לפעול במסגרתן.

אופציות העבודה של הסטודנט הן רבות ומגוונות. במהלך לימודי מנהל עסקים רבים הם הסטודנטים אשר משלבים את התואר עם קריירה נוכחית על מנת שיוכלו להרחיב את תחום העבודה שלהם, לרכוש ידע שיעזור להם להתמקצע ולשפר את מיומנויות העסקים שלהם ולמנף את הארגון או החברה בה הם עובדים בעזרת הידע הטוב שהם משיגים במסלול. סטודנטים ללא הכשרה קודמת או עבודה, מוצאים מגוון רב של מקומות עבודה המעוניינים בסטודנטים של מנהל עסקים, מהבנה מוקדמת כי אלה לרוב אנשים איכותיים שיהוו כח עבודה טוב ומקצועי למגוון רחב של עבודות בנושאים אותם הם לומדים. מקומו עבודה אלה אף שואפים לשמר את הסטודנטים כעובדי קבע שלהם גם לאחר התואר, בהנחה כי אפשר לקדם אותם ולהשתמש בהם לתפקידים מורכבים יותר ואף לקדמם לתפקידי מפתח בכירים. אם כן, בוגרי התואר לא מתקשים למצוא עבודה בסיום התואר וביציאה אל שוק העבודה, כאשר השילוב של מנהל עסקים, בגלל האופן הכה רחב יריעה של תתי התחומים בתוכו, נמצא בכל אספק של התעשייה, ולכן היצע המשרות הוא עצום ועולה בהרבה על מחפשי העבודה בתחום. בנוסף, בגלל האופן הניהולי והאירגוני של תפקידי מנהל עסקים, לרוב משרות אלה יהיו בעמדות בכירות ותפקידי מבטח של ארגונים גדולים וקטנים אחד, ולכן יביאו למועסק תשואה גדולה בדמות משכורות גבוהות ביחס לממוצע של המשק.

מנהל עסקים אינו מסלול לימודים קל, מפאת מספר התחומים הרב שנלמדים בו, אך בהחלט מתאים לכל אחד. הדרישות לתואר הן כדלקמן:

נדרש  ציון בגרות משוקלל של 90 לפחות.

בעלי ממוצע בגרות משוקלל בטווח שבין 75-89, העומדים בשאר דרישות הקבלה ללימודי תואר ראשון יוכלו להתקבל ללימודי שנה א' על תנאי ויידרשו להשיג ציון ממוצע של 70 לפחות כתנאי להמשך לימודיהם בשנה ב'. זאת בנוסף לכל תנאי המעבר האחרים.

תלמידים בעלי ממוצע נמוך יותר ידונו לקראת תום תקופת הרישום במסגרת דיון של ועדת קבלת חריגים, בנוגע לכל מועמד.בנוסף לעיל, נדרש המועמד להציג ידע מתמטי ע"פ הנדרש:

5  יח"ל – 65, 4 יח"ל – 75, 3 יח"ל – 85.

ציון 220 ומעלה במבחן ממ"י, ב- 10 שנים אחרונות.

ציון פסיכומטרי 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית, ב- 10 שנים אחרונות.

לימודים אקדמיים במתמטיקה, אשר נלמדו ב-10 שנים אחרונות.

בחינת מיון פנימית. ציון 80 לפחות בבחינה זו יהווה עמידה בתנאי הנדרש במתמטיקה לעניין הקבלה ללימודים.

אלה אשר לא יעמדו בתנאים הנ"ל, ידרשו במכינה במתמטיקה לפני תחילת הלימודים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/146056 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146453 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14985 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14736 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148284 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137521 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137241 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19917 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181704 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181508 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18900 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18836 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17640 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/171017 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica