חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מערכות מידע - טיפים למתלבט

החלטת הלתחיל ללמוד? יופי, ההורים והחברים בטח שמחים בשבילך, אבל אתה עוד מתחבט, מה אני בכלל רוצה ללמוד? אולי אתה כבר יודע פחות או יותר מה התחום שלך, אתה איש טכני, אבל מצד שני אתה נורא רוצה שיהי לך תואר ביד. לא חסרות מכללות ואוניברסיטאות שיבטיחו לך את כל הטוב שבעולם. חלקן מוכיחות לך שאצלן יוצאים מרבית הבוגרים בשוק העבודה, אחרות מבטיחות שדווקא החוויה הסטודנטיאלית אצלן היא הכי חזקה ומהנה. הכל טוב ויפה, אבל אחרי שלוש שנים של לימודים אתה בטח גם תרצה לעבוד עם התואר שיש לך ביד כרגע, והכי חשוב לך- להצליח ולהתפרנס בכבוד, ואולי קצת יותר מזה...

אם מחשבים וטכנולוגיה זה התחום שלך, אל תקפוץ על העגלה הכי נוצצת. תבדוק, תשווה, ובעיקר אל תמהר להרשם לכל פקולטה שמציעה לך ללמוד אצלה.

תחום המחשבים היום עומד על מספר ענפים מקצועיים, ובהרבה מהן יש לאן להתפתח. מערכות מידע ניהוליות לדוגמא, הוא תחום שהולך ומתפתח, אך רצוי גם להכיר את השיטות הישנות של מערכות מידע. מומחה מערכות מידע יידרש לנתח את דרישות הארגון, להכיר את התהליכים העסקיים, את תכונות הארגון אותו הוא משרת, וכך לפעול לפיו כאשר הוא מגדיר איפיון ותכנון לארגון. מערכות מידע הוא תחום שהולך ומתפתח עם השנים, וכל עסק שרוצה להמשיך ולהתקיים חייב להחזיק מומחי מערכות מידע אשר מכיר הן את השיטות המסורתיות והישנות יותר ובד בבד גם להיות מעודכן ולשלוט בשיטות מערכות מידע החדשות יותר. עם הזמן, יותר ויותר חברות שעוברות להיות חלק מהשוק הגלובאלי חייבות להחזיק מומחי מערכות מידע אם ברצונן להשתלב בשוק בהצלחה, כך שזהו מקצוע עם עתיד, ביקוש, ובעיקר יש בו לאן להתפתח. החל ממשרדים ממשלתיים, דרך חברות פרטיות בתחום המזון, ההיי טק, תעשייה על כל תחומיה, מלונאות ומסעדנות, כולם היום חייבים להחזיק במחלקה של מערכות מידע, וכמובן שכולם ירצו באנשים איכותיים, אשר לא רק למדו לצורך קבלת תעודה או תואר, אלא בעיקר אנשים אשר כבר התנסו בתחום ויש בידם מספיק כלים ונסיון אודות מערכות מידע.

כפי שאף חברה רצינית ובעלת מוניטין בתחומה יכולה להרשות לעצמה לעבוד ללא עורך דין או יועץ משפטי, ללא רואה חשבון או יועץ עסקי, כך משולה חברה שאין בידה מנהל מערכות מידע- כמו לשוט ללא משוטים.

היות ותחום מערכות מידע הינו תחום שמשתלב בכל הדרגים, עם לא רק תפקידי רוחב אלא גם תפקידי גובה, דהיינו, לא רק תפקידים באותו תחום או מחלקה, המתאימים בתחום יוכלו גם לעלות גבוה בתחום המחשוב בחברתם, ואף להיות מבוקשים. עקב היותו תחום אקדמי, גם הפיתוח של מערכות מידע הוא תחום מבוקש, ומאפשר עוד אפיק התקדמות בתחום. לפיכך חשוב לבחור מוסד אקדמי אשר יספק לא רק ידע, אלא גם תואר נחשב, שכן יחד עם ההצלחה של תחום מערכות מידע, צומחים לא מעט מוסדות שרק רוצים לרכב על הצלחת הענף אלא להוסיף לעצמן עוד כמה סטודנטים, שהם היום משוואה לעוד שכר לימוד שיעשיר את קופת המוסד האקדמי. מוסד שמלמד את הסטודנטים לרכוש לא רק ידע בסיסי במערכות מידעף אלא גם להתמודד עם אתגרי המקצוע, מלמד אותם לנתח נתונים וגם להתמודד עם האתגר שבניתוח נתוני מערכות מידע בכוחות עצמם, דבר שרצוי ומתבקש בניהול מערכות מידע.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/145943 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146320 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14878 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14623 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148132 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137406 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137141 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19741 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181540 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181351 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18729 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18673 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17468 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17765 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica