חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הגעת לגיל שאסור להרגיש

בגילך כבר אי אפשר להרגיש כלרגש בעוצמות , עדיף להדחיק... , עדיף לזרוק את הרגש לפינה ולא לתת לולהפריע לך בחיים, הרי הרגש בגילך הוא כבר דבר מסוכן , לך תדע לאן הוא ייקחאותך ומה יקרה לך אם תיתן פשוט לשבת ככה בגופך , אתה הרי תאבד לגמרישליטה!


יש איזה חוק כזה בלתי כתוב שככל שמתבגרים אולי רצוי יותר להדחיק , אחריהכול רגש הוא דבר כאוטי, לא תמיד נעים  וכאוטיות יוצרת חוסר שליטה ואנחנו ,בני האנוש עדיין חיים באשלייה שיש לנו כזו במידה כזו או אחרת.
אתמול בערב יושבת ע חברה , לא נפגשנו לפחות שבועיים -שלושה ואני כל כוליבמסע רגשי משלי , הרבה דברים שמרגשים אותי ומפחידים אותי בו זמנית נמצאיםעכשיו בחייים שלי ואני מאוד נהנת מהם פשוט כי הם נותנים לי את  חדוותהיצירה , זה מה שבעיקר מניע אותי שאני מציירת, מצלמת או כותבת הרגש במלואעוצמתו.
הרגש הזה משתנה כמו אצל ילדים פשוט נמצא בגוף , יורד על הקנבס או על סקיצהכזו או אחרת ומפנה את מקומו לרגש חדש  ולמרות שהוא די מפחיד אני משתדלתבמאת האחוזים להיות בתוכו , זה  מה שמאפשר לי לייצור .
במהלך שיחה עם החברה הזוהיא פלטה לעברי " וואו את נמצאת ממש ברכבת רגשית קיצונית בזמן האחרון" "רכבת רגשית ?" הרמתי גבה או שתיים ונתתי מבט חודר ועמוק שקצת הזיז אתהחברה בחוסר מנוחה ומיד החלה להסביר את עצמה ...בגילנו היא המשיכה כברהבנתי שלא יהיו לי תחושות ורגשות כל כך חזקים , נעים לי נחמד לי אבל לא באלי להיות "בבום " של רגשות , זה פשוט יותר מדי להכיל ובעיקר מפריע לחיות אתהיום יום  ???"
ת'כלס להרגיש כל רגש למצות אותו עד הסוף יכול להיות מפחיד , ולא היא לאהראשונה ששמעתי ממנה משפט בסגנון הזה , גם לפני שלושהארבעה חודשים שמעתימשפט דומה מחבר "אז מה ? לי לא קשהאני לא מתוסכל וכועס אין זמן לזה עכשיואז אני מדחיק " המשפט הזה קצת הצחיק אותי וקצת העציב אותי  ועדיין אניבהחלט יכולה להבין.
בתור מי שהקפידה במשך שנים רבות להדחיק כל כאב ולהשתמש בחומרים כאלו ואחריםבכדי  לזייף רגשות , אני בטח ובטח יודעת כמה זה מפחיד ,לי תמיד הייתההאמנות בכדי לבטא את הרגש וגם זו הסיבה ששנים הסתרתי עבודות שלי מכל מישהיה קרוב ומסביב , רגשות הם חזקים ובעיקר בלתי נשלטים ...הם פשוט באיםויושבים תלחם בהם , הווליום שלהם יגבהה והפיצול בין מה שאתה מראה לבין מהשאתה מרגיש יילך ויעמיק  ייצור למעשה שני אישיות בבן אדם אחד.
השיחה הזו גרמה לי לתהות שוב מה כל כך מפחיד אותנו להרגיש ? הרי אי אפשרבאמת להדחיק רגש מבלי שהוא ייצור אצלנו רעל רגשי שיילך , יתפשט בגוף ואחרכך ייהפך להיות גם רעל פיזי גופני שיתבט במחלות , בלבול או חיים בפיצולתמידי.
מי החליט או למה החברה המערבית , כל כך רוצה להדחיק רגשות ? למה זה לחלוטיןלא מקובל להגיד למי שעומד מולך מה אתה מרגיש ולמה לעזאזל כנמצאים בתוךהרגש אנשים כל כך מפחדים ?
לכל עניין ודבר , בתחום תחום שיש לנו בחייים אנחנו מושפעים ישירות מהרגש ,או משיפוט של הרגש , לא משנה איזה הגבלים "לוגיים" נשים לו או באיזה מסגרתנסגור אותו , לא משנה אם ננסה ל"אלף את המיינד" לאיזה  רגשות אנחנו מרשים ולמי ובאיזו סיטואציה, הרגש הוא דבר חזק מאיתנו והוא למעשה  מה שמניע אתהחיים...מי היה מאמין שאני מכל האנשים אחרי שנים של הדחקה יאמר את זהועדיין ככה זה.
רגשות הן הצבע של החיים מי שהרגשות שלו נמצאים כל הזמן בקו ישר , לא זורמיםולא משתנים חשוב לבנאדם מת כמו קו א.ק.ג. של אלו שסיימו את החיים קו ישר ,יציב עם צליל חורק . אנשים שחיים אנשים שמרגישים כמו באותו א.ק.ג כמו פעולותו של הלב , כמו המחזוריות בים נע בגלים עולים ויורדים לפעמים אנחנו " יורדים לעמק" לפעמיםאנחנו בפסגת ההר , זה לא ממש משנה כי שניהם טובים , שניהם מסמלים תנועתחיים.
שהלוגיקה המיינד והאגו ( שבעיקר שומר עלינו  מלהרגיש את החיים במלוא עוצמתם) תופסים שליטה ומאיימים על כל רגש בהדחקה , אנחנו אולי נראים חיים , אולילמדנו לזייף רגשות בסיטואצות המתאימות ורק שאנחנו לבד להעז להוריד מסכות (וגם זה לא תמיד ) ועדיין זו רק מסיכה , זה לא הרגש האמיתי.
שנותנים לרגש להיות נוכח וגם להביע אותו , כן אנחנו חשופים בפני העולם ,חשופים בפני האחר ומרגישים פשוט פגיעים ורגישים, אז מה ? הדבר היחיד שנהיה פגיע במצב כזה של חשיפה זה האגו שלנו , זו המחשבה מה יגידו עלינו ? איך זהייתפס בעולם החיצוני ...האגו שלנו שהוא טוב בכדי לדאוג לצרכים הבסיסייםשלנו עושה בעיקר דבר אחד תוקע לנו את זרימת החיים , את הצבע את הרגש.
האגו שכולו מורכב מפחד טהור שמא מי שאני , מה שאני עושה או דרך החיים שלי"לא מספיק טוב " לא הולך עם הזרם המרכזי , לא יציב והחיים הם לא יציבים ,בלתי צפויים ובהחלט בלתי נשלטים , שם למעלה יושב מפיק העל שמכוון אותנובדרכו שלו  לתת אמון מלא בחיים , להיות כאן ועכשיו בכל עשייה בכל דברשאנחנו מעורבים והחיים מבקשים מאיתנו בשביל לגדול פשוט להיות מוכנים להרגיש, לשים את האגו בצד , להרשות לעצמנו  להיות חשופים ופתוחים לכל מה שבא איןדבר כזה רגש טוב או רע הם כולם נפלאים וכולם יחד "הנעימים " ו" הפחותנעימים " יוצרים לנו את הקסם המסתורי הזה שנקרא חייים.
אין גיל מתאים בכל גיל בכל שלב , מותר ורצוי לך פשוט להרגיש, אחרי שנים שלהדחקה בהחלט זה משהו לתרגל להתקרב  קצת יותר לעצמנו ולטבע האמיתי שקייםבתוכנו.
הצטרפו לרשימת התפוצה של הניוזלטר | פרסום  בניוזלטר
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לילה בן הרוש - מפיקה ויח"צנית, בעלת רקע אקדמאי בפסיכולוגיה ויוצרת בתחומי ציור,צילום כתיבה.
כותבת במעריב-nrg ומסקרת סדנאות ופסטיבלים מעולם המודעות והצמיחה האישית.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לילה בן הרוש

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי10/10/21567 צפיות
כנס מארג מתקיים הסתיו הקרוב בפעם השישית בכפר הנופש של קיבוץ כפר רופין . במהלך שלושת ימי הכנס מתרכזים טובי מנחי הטנטרה של מארג בהובלת סוג'יי ומורן מייסדי מארג. בסופשבוע קסום מציע הכנס מגוון רחב של סדנאות בתחומי הטנטרה ומיניות המועברים על ידי מנחים מקצועיים ובעלי ניסיון רב בתחום, תוך כדי שמירה על בריאות המשתתפים והחלת התו הירוק על כל באי הכנס.

מאת: לילה בן הרוש יחסי ציבור25/07/213859 צפיות
עסקים קטנים יכולים לייצור לעצמם יחסי ציבור בדיוק כמו כל עסק גדול ! באמצעות שליחת הודעות לעיתונות ושיווק אינטרנטי יעיל, גם אתה יכול להשיג פרסום חינם לעסק שלך. בעיתונות כל הזמן ! כל יום כל שבוע מחפשים סיפורים ומוצרים מעניינים לפרסם !

מאת: לילה בן הרוש יחסי ציבור19/07/213822 צפיות
יחסי ציבור למעשה הן פעולות שנעשות על ידי איש יחסי ציבור שמטרתן להשפיע על דעת הקהל באמצעות תקשורת המונים עיתונות( כתובה אינטרנטית ומודפסת ), רדיו , טלוויזיה ואינטרנט בערוצים השונים. היום בניגוד לעבר רוב המידע שלנו מגיע מערוצי התקשורת השונים ולכן פעולות יחסי הציבור של כל חברה או עסק ישנה השפעה רבה. יחסי ציבור בניגוד לפרסום ולשיווק היא פעולה ארוכת טווח ואיננה יעילה אם היא מתבצעת באופן חד פעמי. איש יחסי הציבור תפקידו להעביר מידע לעיתונאי וביחד לייצור אייטמים וכתבות.

מאת: לילה בן הרוש עסקים קטנים ובינוניים12/07/211392 צפיות
דווקא ברגעי ההצלחה חייבים להמשיך ! פרסום , שיווק ויחסי ציבור הם אינם פעולות חד פעמיות שעושים רק שהעסק זקוק להחייאה ויש ביומן יותר ימים ריקים מאשר מלאים , הפעולות האלו הם חלק שוטף מניהול העסק ודווקא בתקופות שופעות וטובות יותר של העסק שיש תזרים כספים יותר נזיל , שם זה בדיוק הזמן שבו אפשר וצריך להמשיך לחזק את המותג או, את העסק בנוסף להתחדשות בלתי פוסקת.

מאת: לילה בן הרוש העצמת נשים16/07/204997 צפיות
אני מזמינה אותך לגלות יחד איתי, איך אפשר לחוות חיבור ועוצמה פנימית גם בימים אלה, כשהאפשרות להיפגש מאתגרת יותר מהרגיל. אנחנו בשאקטי בי, יצרנו ספריית תכנים עשירה ומרתקת שתוציא אותך למסע עמוק ומשמעותי דרך מגוון סדנאות ומפגשים עם נשים מעוררות השראה, בנושאים שנוגעים לחיי ולחייך: זוגיות, הורות, תקשורת, עסקים, מודעות, פריון, התפתחות אישית ועוד.

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי25/10/191317 צפיות
תכנסות נשים ,תהליך עומק בן שלושה ימים בכפר מצוקי דרגות המשקיף לנופי ים המלח. סופשבוע של טקסים ומופעים, מגוון רחב של סדנאות ב-5 מרחבי מעל לל 50מנחות ואמניות מעולות ועוד הפתעות! 3ימים ו-2 לילות, במרחב נשי ייחודי, קסום ומאפשר. מרחב של ריפוי והעצמה, תנועה ויצירה, התבוננות ומודעות, בריאות ובריאה, פעילות ומנוחה...

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי24/02/192339 צפיות
הזדמנות להפגש , לחוות, להיות למדוט, לרקוד, לנוע לנשום, לגעת בלב… סופשבוע מלא בסדנאות ואנשים בריקודים ומפגשים בהנחיית מנחים מובילים מצוות “מארג” וכמובן עם סוג’יי ומורן במשך 3 ימים נצעד יחד בנבכיה של הטנטרה והתרפיה נכיר עוד את עצמנו, נלמד את פעימות הלב ,סופשבוע שכולו חוויה טנטרית רכה ומלאת קסם בואו לחגוג את החיים – למצוא בית לאהבה

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/191330 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/19104963 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/182263 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/181939 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/181519 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/162459 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica