חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרשת השבוע טוב לקרוא ולדעת

מאת: בתיה כץיהדות13/07/2012796 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איך זה התחיל?

המושג קריאת התורה זהו חלק משמעותי  מהנעשה בבית כנסת בתקופת בית המקדש השני ברם דרך זאת מיוחסת למשה רבנולפי חז"ל משה רבנו החליט שאכן יקראו את אותן פרשיות התורה בשבת בתחילת כל חודשובחגים ואילו עזרא חוקק גם את קריאת התורה נוסף על כך בימי שני וחמישי כאשר האנשים מגיעים לקניות בשווקים ובימי שבת בצהרייםבשעה שיש לאנשים פרק זמן ללמוד

אופן חלוקת פרשיות השבוע בהתאם לאותה השנה

בזמן המאה ה-13   קריאת התורה הייתה אחרת מעידן זה, כל התורה הייתה מחולקת ל 175 פרשיות אשר נקראו במשך 3 שנים. בימינו התורה נחלקת לחמישים וארבע פרשות שנקראות מידי שבת למשך שנה אחת

מחזור של קריאת התורה מסתיים ומתחיל בשמחת תורה.

בשנה רגילה, שאינה מעוברת בת 52 שבועות אזי יקראו פרשיות כפולות שונות, וזאת בכדי להתחשב בדחיות פרשיות רגילות מפאת חגים ושבתות ספציפיות. סדר קריאת פרשיות התורה הוא קבוע וסדיר והוא מתרחש בכל שבת, בימי חג ומועד: יופ הכיפורים, חול המועד,סוכות, פסח ורש השנה הרי קריאת הפרשה של אותה השבת נדחית לשבת הבאה

אם כן מתי מספיקים לקרוא את הפרשיות שנדחו?

מספרן של השבתות במשך השנה הוא למעשה 52 ומספרן של הפרשיות הינו 54, מובן מאליו להוסיף פרשיות הצמודות זו לזו לזוגות וכך אפשר לקרוא את כל הפרשיות.

כיצד נחלקת פרשת השבוע?

פרשת השבוע מחולקת לשבעה חלקים ולאחריהנקרא "מפטיר".בתחילתה של הפרשה יעלה לקריאת התורה כהן, ולאחר מכן יעלה לוי, ואחריהם יעלה קורא בתורה שאיננו משבט לוי או כהן. בגלל שספר התורה  לא מכיל דקדוק וטעמים על כן כדאי לבחור באופן אישי את אותו אבל ישנם סיטואציות שבני אדם כגון: חתןלפני נישואיו, חתן בר מצווה, אב טרי וכדומהשהם צריכים לקרוא קטע כלשהוא בפרשה אנשים אלו ישננו ויתאמנו במקצועיות טרם הקריאה בתורה  על מנת שיקראו כמו שצריך.לאחר קריאת התורה יבוא קטע ה מפטיר", זהו קטע מתוך הנביאים או ספרהכתובים המסופח לפרשה מן התורה .

מידע הרצאות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לקבלת קורסים חינם במייל בנושאים: חינוך ילדים, זוגיות ומודעות עצמית

כנסו לקורסים מעניינים

מעונייינים בזוהר מתוק מדבש

כנסו לקישור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בתיה כץ

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19958 צפיות
תיאורית האבולוציה סוברת שבעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים. למשל, שדג מסוגל להפוך לזוחל וזוחל לציפור או יונק וקוף פרימיטיבי לאדם החושב. אנו נבחון את התיאוריה לפי סעיפים, ונענה על כל ראיה שהללו מציעים לתיאורית ההתפתחות ההדרגתית.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19949 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים? יהיו אנשים אשר ינסו לבטל את הסימביוזה שבין התנין לתנינן בטענה שעדיין מדובר במקרה נדיר. אך אין זה אומר ששיתוף פעולה קיצוני בין בעלי חיים בטבע הוא נדיר. למעשה, מקרים רבים של שיתוף פעולה קיצוני בין טורף לנטרף מתועדים בטבע.

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19918 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/191006 צפיות
מתוך מיקרוסקופ או אפילו באמצעות עין בוחנת, יתגלו טביעות האצבע כבקעים בתוך העור, רכסים ועמקים מסוטטים, קוים עמוקים המקבילים אלה לאלה. הן גורמות לכך שהידיים שלנו מחוספסות קמעה. הסיבה לכך היא גאונית.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/19952 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/197171 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים. זו היתה תיאוריית האבולוציה של פעם, אך עד היום הזה יש אנשים החושבים שזה מה שהאבולוציה טוענת.

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/19910 צפיות
חלק מהתומכים בתיאורית האבולוציה, מנסים לטעון שהסיכוי שהחיים נוצרו בעצמם הוא יותר טוב מהגרלה בלוטו,

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/1913850 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19903 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19905 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19898 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19905 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19899 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19902 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica