חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביקורת מבנים

מאת: בר רפאלישיפוצים17/07/2012585 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אם המושג ביקורת מבנים נשמע לכם מעט ג'יבריש זה בגלל שהצירוף "ביקורת מבנים" נשמע ג'יבריש לכל מי שאינו עוסק בתחום הבניה ובפרט איננו מהנדס בניין. ביקורת מבנים היא בדיקה מקיפה ויסודית של מבנים, בין אם מדובר על בניה פרטית לצורך דיור, בניה פרטית לצורך מסחרי או מבני ציבור. ביקורת מבנים נועדה לבחון את המבנה מבפנים ומבחוץ, לוודא שכל נושא טופל או מטופל בצורה מקצועית, על פי כל החוקים והנהלים המקובלים בארץ (חוקים של משרד הבינוי והשיכון וכן על פי התקנים של מכון התקנים הישראלי) ולנסות לאתר או לשלול קיומם של נזקים כגון: סדקים, רטיבות, נזילות ועוד בעיות במבנה אשר עלולות להוות מפגע או נזקים בטווח הארוך או הקצר.

ביקורת מבנים בעת תהליך הבניה:

תוך כדי תהליך בנית הבית או המשרד, לצד העובדה שאתם יודעים שיש לכם אדריכל וקבלן מצוינים ואמינים, חשוב שיהיה נוכח גם מהנדס בניין אשר יפקח הן על התוכניות והן על הביצוע בכדי למנוע מצב של ליקויי בניה. ביקורת מבנים, ככל שהיא מתבצעת בשלב מוקדם יותר (אפילו ביקורת מבנים בשלב הסרטוטים כך היא מאפשרת לגלות ליקויים או הסתברות לליקויים בשלב מוקדם יותר מה שמאפשר בדיקה נוספת וטיפול או מניעת הליקוי מבעוד מועד. כמו בכל תחום אחר (אפילו כמו בענף הרפואה), ככל שמקדימים לגלות נזקים ובעיות עתידיות פוטנציאליות, כך קל יותר לטפל וכך קל יותר לישון בלילה לאחר שלילת נזקים וסכנות בעתיד.

לפני רכישת המבנה:

כאשר אתם עומדים בפני רכישת מבנה, בין אם זה לצורך מגורים או לצורך בית עסק (מסעדה, בית מלון, מפעל, חנות וכיו"ב) חשוב ביותר לבצע ביקורת מבנים במקום לפני הרכישה ואף לפני התחלת תהליך של משא ומתן סביב עלות המבנה. ביקורת מבנים נועדה כאמור לאתר ליקוי בניה מסוגים שונים, ליקויים אשר עלולים לשכנע אתכם שלא כדאי בכלל לרכוש מבנה זה או ליקויים אשר ניתן לטפל בהם אך את עלות התיקון עליכם להוריד (להפחית) ממחיר הנכס כפי שהוא מוצע על ידי המוכר. ביקורת מבנים על ידי גורם חיצוני מוסמך ואובייקטיבי, היינו מהנדס בניה או מהנדס של חברה הנדסית, המתמחה בתחום של ביקורת מבנים, היא הדרך הנכונה ביותר לשלול אפשרות שלליקוי בניה או לחילופין לאתר ליקוים, להבין את גודל הנזק ולתרגם זאת להיקף ההשקעה (של משאבים שידרשו לטפל בליקוי כולל הזמן והתשלום על עבודת ביצוע התיקונים).

ביקורת מבנים לפני השכרת מבנה:

גם כאשר "רק" משכירים מבנה, בעיקר אם מדובר על מבנה לצורך פעילות מסחרית ובעיקר אם מדובר על חוזה ארוך טווח, חשוב כי תתקיים בדק בית באתר בכדי לשלול אפשרות שלבעיות כגון רטיבות, סדקים ושאר בעיות אשר עלולות להזיק למחיה או עבודה באתר ואף לסכן חיי אדם או לפגוע באיכות הסחורה המיוצרת או השירות המציע ללקוחות באתר זה בשל אותם מפגעים ומחדלים שניתן היה לאבחנם מראש במסגרת ביקורת מבנים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בר רפאלי

מאת: בר רפאליאימון אישי11/09/13729 צפיות
קואצינג, או אימון אישי בעברית, הוא תהליך שצבר תאוצה בלתי רגילה בעשור האחרון, שבו בעצם אדם הולך לייעוץ מקצועי במטרה לשפר היבטים מסוי

מאת: בר רפאליעיצוב פנים18/07/13634 צפיות
ציפוי שיש משמש כיום יותר ויותר מעצבי פנים עבור שיפור מראה בית המגורים . ציפוי שיש עשוי להתאים לחלקים שונים בבית המגורים שלנו ל

מאת: בר רפאליעיצוב פנים18/07/13769 צפיות
החשיבות הדקורטיבית של עמודי שיש לבית המגורים עשויה לעשות במקרים רבים את ההבדל בין בית מגורים רגיל לבית מגורים שנראה יוקרתי ומעוצב בקפידה . החשיבות הדקורטיבית של עמודי שיש למטבחים לבנים היא רבה מאוד במיוחד בכל הקשור לחלק העיצוב של בית המגורים שכן עמודי שיש מקנים למרחב פנימי של

מאת: בר רפאליפרסום באינטרנט09/07/13786 צפיות
עולם הפרסום היום הוא עולם אכזרי במידה רבה, אשר מחדיר לנו מוצרי פרסום מכל עבר - מוצרי פרסום מגיעים אלינו משילוטי חוצות, פרסומות בטלוויזיה, מודעות בעיתון, אתרים באינטרנט, וערוצי שיווק רבים נוספים. המפרסמים מוכנים לשלם הרבה מאוד כסף כדי שאנחנו כקהל נהיה חשופים לסביבת מוצרי פרסום שלהם.

מאת: בר רפאליריהוט 02/07/131246 צפיות
בתים רבים מחפשים מזנונים לטלויזיה. ישנם שימושים שונים שאפשר לעשות עם מזנונים לטלויזיה, מעבר להיותם מוסיפים רבות לעיצוב הבית והסלון וליופיו החיצוני

מאת: בר רפאליעיצוב פנים16/06/13832 צפיות
בבואו של הצרכן הישראלי לבנות ביתו אחרי זמן מה עולה השאלה כמה כיורים להתקין בבית ? ומדובר בשאלה פרקטית וטובה . מדוע ? ובכן , התקנה של כיורים בבית מבטיחה נוחות וכעת נביא לכך דוגמאות . סוג הכיורים עליהם אנו מדברים הוא כיורים מפורצלן ומדוע כיורים מפורצלן ? ובכן , כיורים מפורצלן הם הכיורים הנפוצים ביותר בעלי המחיר ההגיוני ביותר למוצר שימושי כגון כיור . כיורים מפורצלן נהוג להתקין במקומות רבים בבתים ( לא שכולם עושים זאת כמובן ) ובשל כך נתייחס אליהם כאל סוג הכיורים ה – " דיפולט " .

מאת: בר רפאליבניין ואחזקה - כללי16/06/13681 צפיות
משטחי שיש משטחי שיש למטבח הינם משטחי עבודה פופולאריים מאוד בישראל ובעולם כולו. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות. שיש הוא חומר שמתאים מאוד לעיצוב הבית גם בגלל היופי שלו וגם בגלל הפונקציונאליות שלו, ולכן, בעיקר מסיבה זו הוא זוכה לפופולאריות רבה, אך לא רק בגין סיבה זו.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: yoni romשיפוצים12/04/20177 צפיות
איזה מכשור מתקדם מאפשר לאתר נזילות? מה היתרונות של מצלמה תרמית?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20484 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19626 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19670 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/191061 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19994 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19741 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica