חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משגרת מוסגית ומטרת הדוחות הכספיים

מאת: Shlomראיית חשבון21/08/2012985 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מי הם משתמשי הדוחות הכספיים?

1.       משקיעים- ספקי הון. מזרימים הון תמורת החזקה במניות. מעניינות אותם תשואות הדיבידנד במצב של עסק חי, ומה יקבלו במצב של פירוק. מעניין אותם לכלכל את התשואה הצפויה להם מהחברה.

2.       נושים- מלווים פיננסים, ספקים, נושים אחרים. מעניינת אותם יכולת הפירעון והחזרת ההלוואה שנתנו לחברה.

3.       עובדים- מעניין אותם האם יש לחברה איתנות לשלם להם את השכר.

4.       לקוחות- תלויים בחברה. מעניינת אותם יכולת העסק להמשיך ולעבוד למשך תקופה.

5.       ממשלות ומוסדות ממשלתיים- רשות המיסים ורשויות אחרות, מענקי מדע"ר או קבלת תמלוגים ממנו.

המסגרת המושגית מדגישה כי האחריות של עריכת הדוחות הכספיים חלה על החברה ועל הנהלת החברה ולא רק על רואי חשבון. זה מלווה כמעט כל שלב בהכנת הדוחות הכספיים.

הנחות יסוד של המסגרת המושגית

הנחות אלה מהוות בסיס למידע כספי המוצג בדוחות-

1.       המידע נערך על בסיס צבירה עי רואי חשבון (ולא על בסיס מזומן).

2.       הנחת העסק החי- המסגרת המושגית מדגישה שדוחות כספיים מוכנים נערכים בהנחה שהעסק הוא חי, כבסיס למדידה של הרבה התחייבויות ונכסים שונים. כאשר ההנחה מופרת, יש להכין את הדוחות על בסיס אחר ולתת גילוי לבסיס המדידה שנבחר. בתקינה הבינ"ל והאמריקאית במכוון לא מציינים מהו בסיס המדידה האחר כאשר הנחת העסק החי מופרת. הגיוני למדוד לפי ערכי מימוש, אבל אין לכך התייחסות בתקינה.

כדי לבחון אם העסק הוא עסק חי, האחריות של ההנהלה היא לבחון שנה קדימה האם החברה תעמוד בהתחייבויותיה. בישראל הרחיבו את ההגדרה- לחברות שהנפיקו אג"ח לציבור והתקיימו סימני אזהרה לגבי היכולת לפרוע את החובות (גרעון בהון, תזרים שלילי מתמשך וכו') ההנהלה צריכה לפרט כיצד תפרע את החובות שנתיים מראש. כך הרחיבו את התחולה של יאס 1 והמסגרת המושגית בישראל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רואי חשבון

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Shlom

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161732 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151717 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151179 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151141 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151071 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151358 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151089 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica