חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייצור שקיות ואריזות פלסטיק – יתרונות וחסרונות

מאת: משה אלוןעסקים - כללי27/08/20127623 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


אריזות ושקיות פלסטיק הם חלק בלתי נפרד מהחיים בעולם המודרני, האריזות והשקיות נמצאות בכל מקום ומשמשות אותנו מידי יום החל מבקבוקי שתיה ועד קלסרים מפלסטיק, כלים מפלסטיק ושקיות אשפה. לפלסטיק יתרונות רבים על פני חומרי אריזה אחרים בשילוב כמה חסרונות שכדאי להכיר.


מה הוא פלסטיק?


פלסטיק הוא נגזרת של נפט, חומר אורגני המשמש לייצור מוצרים רבים ושונים. תהליך ייצור הפלסטיק נחשב לתהליך בטוח מאוד וכיום, נקי יותר ואי פעם. עיבוד פלסטיק הוא הליך קל ביותר יחסית לעיבוד חומרים אחרים כגון זכוכית או מתכת. המפעל המייצר את מוצרי הפלסטיק יכול ליצור מאות ואלפי יחידות תוך שבריר מהזמן הדרוש לייצור אותה כמות של יחידות מזכוכית למשל. מחירו הנמוך יחסית של הפלסטיק, קלות העיבוד שלו ותכונות אחרות הפכו אותו לחלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים.


ייצור אריזות ושקיות פלסטיק – קלות העיבוד והמניפולציה של החומר


הפלסטיק הוא חומר שקל מאוד לעבד ודורש טמפרטורות נמוכות במיוחד להתכה ולהליכי ייצור אחרים. ללא ספק, יתרון גדול הן מבחינת עלות הייצור והן מבחינת האנרגיה הדרושה לייצור. כך למשל ייצור שקיות ואריזות פלסטיק לוקח פחות אנרגיה מאשר ייצור אריזות זכוכית. יתרון נוסף של הפלסטיק הוא המניפולציה הגבוהה של החומר. על ידי שילוב בין חומרים פלסטיים שונים לתוספים ניתן ליצור אריזות פלסטיק ושקיות בצבעים שונים, בגימור שונה, חוזק שונה, עם הדפסה או בלי, ברמת שקיפות שונה, במשקל מגוון מאוד, בגודל שונה, רמת חדירת לחות וגזים שונה וכו'.


ייצור אריזות ושקיות פלסטיק – משקל, חוזק ונפח


אחד היתרונות הגדולים של ייצור אריזות ושקיות מפלסטיק הוא היחס הגבוה בין משקל לבין חוזק האריזה או השקית. על ידי שימוש בחומרים מתקדמים ושילוב נכון שלהם עם תכנון ושיטות ייצור אריזות ושקיות מתקדמות ניתן לייצר מוצרי פלסטיק קלים באופן מפתיע יחסית לחוזקם. כך למשל שקית פלסטיק דקיקה השוקלת גרמים בודדים יכול להחזיק מוצר כבד למשך זמן ארוך מאוד מבלי לפגוע בו. השימוש הגובר בסוגים שונים של פלסטיק אינו מוגבל לעולם ייצור האריזות והשקיות, כיום אפילו מטוסים ומכוניות מורכבים מחומרים פלסטיים. המשקל הנמוך של הפלסטיק והחוזק יוצא הדופן שלנו מאפשרים להשתמש בפחות חומר לייצור יותר יחידות, עובדה שמוזילה את המחיר הסופי של המוצר.


למרות היתרון של משקל נמוך, לפלסטיק חיסרון לאחר תום השימוש – הנפח. אריזות ושקיות פלסטיק תופסות נפח גדול מאוד יחסית למשקלן, קילו פלסטיק יתפוס מעל שבעה קילוגרמים יותר נפח מקילו מתכת לאחר השלכה לאשפה. החדשות הטובות הן שאת רוב סוגי הפלסטיק ניתן למחזר בקלות וכך למנוע את הצטברותם בערימות האשפה.


ייצור אריזות ושקיות פלסטיק – בטיחות השימוש


יתרון נוסף של הפלסטיק טמון במבנה המולקולרי שלו שהופך אותו לבטוח לשימוש במגע עם מזון וגוף האדם. מכיוון שהמולקולות של הפלסטיק גדולות מאוד הן אינן יכולות להיכנס לגוף האדם, שלא כמו חומרים אחרים. התוצאה היא ייצור אריזות ושקיות הבטוח לשימוש במזון, בתכשירים קוסמטיים, בתרופות ואפילו בשתלים רפואיים. עם זאת, ייצור אריזות ושקיות פלסטיק עושה שימוש לא פעם בתוספים על מנת לשנות את התכונות של הפלסטיק, תוספים אלו משנים את המבנה המולקולרי של החומר ועשויים לגרום לו לחדור לגוף האדם. על מנת למנוע בעיה זו, על המפעל המייצר את השקיות והאריזות לעמוד בתקני ייצור ובטיחות מחמירים. מפעל ייצור אריזות ושקיות אחראי לא יתקשה לעשות כן ותוך זמן קצר, שיטות הייצור הבטוחות יהפכו לחלק בלתי נפרד מתהליך הייצור במפעל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משה אלון

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה אלון

מאת: משה אלוןבתי מלון27/08/152903 צפיות
אם תהיו מעוניינים לנפוש בארץ וליהנות מכל מה שיש למדינה הנפלאה שלנו להציע, וודאי תהיתם ושאלתם את עצמכם בנוגע למגוון רחב של שאלות הנוגעות לחופשה.

מאת: משה אלוןבריאות ילדים23/08/151988 צפיות
הפרעת קשב וריכוז הינה אחת התופעות הפופולאריות ביותר כיום. אט אט ניתן לראות כי כמות המאובחנים כבעלי הפרעה זו רק הולכת וגודלת, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא דור המסכים של היום. כפי שהוכח במחקרי עבר, השימוש הממושך במכשירים הללו רק מגביר את הסיכויים לפיתוח הפרעת קשב וריכוז.

מאת: משה אלוןרכב19/08/153110 צפיות
מוסך בירושלים יתאפיין בדרך כלל באנשי מקצוע רבים אשר יוכלו לסייע לכם ולהתגבר על התקלה שחווה רכבכם. כמו כן, חשוב לדעת שהמוסך המורשה עדיף על פני מוסכים אחרים

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151939 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151017 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןעסקי מזון29/06/153036 צפיות
גם לכם קרה שקניתם פירות עסיסיים, אך כשבאתם לאכול אותם הופתעתם לגלות שנרקבו? כולנו נאלצים להתמודד עם סוגיית שמירת טריות המזון בצורה כזו או אחרת. הרי אף אחד מאתנו לא היה רוצה לשלם סכומי כסף גדולים על מבחר פירות טעימים, ובסוף לגלות שהכסף שהושקע היה לשווא.

מאת: משה אלוןרכב04/11/142011 צפיות
אחד הדברים שפחות אהובים על רובנו הוא לנסוע בכביש בדרך לעבודה או בדיוק כשחוזרים מאירוע משפחתי ולפתע לגלות שהמנוע שבק חיים. לכן, חשוב ביותר לקחת את הרכב בו אתם נוסעים לבדיקות תקופתיות אצל המוסך הקבוע שלכם, על מנת שתוכלו לנסוע ללא כל חשש ולדאוג כי הנסיעה הבאה שלכם תהיה אמורה לעבור ללא שום דאגה.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20135 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20179 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20280 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19427 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19529 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19530 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19512 צפיות
סדנת מכירות אינה שייכת רק לאנשי מכירות חדשים, בתחילת דרכם, אלא היא מוצר אפקטיבי ואיכותי אשר מהווה ערך מרכזי בכל חברה, ארגון או עסק באשר הוא אשר שואף לשמור על יציבות כלכלית והצלחה, זאת באמצעות שיפור ושדרוג תמידיים של כישורי הניהול של אנשי המכירות. לסדנת מכירות היכולת להפוך כל איש מכירות באשר הוא למקצועי, חזק וטוב יותר, ללא כל משמעות לוותק או ניסיון, לכן ניתן לראות כי בשנים האחרונות ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוות המכירות מתוך אמונה והבנה כי מדובר על אחד המשאבים החשובים ביותר בארגון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica