חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ראש חודש חשוון-המשכת האור כנגד החושך

מאת: אסתי שפררוחניות - כללי09/10/20091101 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ראש חודש חשוון-המשכת האור כנגד החושך


שמו המלא של החודש כפי שהוא נקרא בפי חז"ל הוא מרחשוון. המילה מר מוזכרת בספר ישעיהו " טיפת מים כמו הן גווים כמר מדלי" כלומר התוספת ניתנה כדי להגביר את עוצמת המים ,כי הטבע מצפה לו בחודש זה. חודש מרחשוון הוא החודש השמיני למניין חודשי השנה ליציאת מצרים - מניסן והשני למניין השנים לבריאת העולם - מתשרי. הוא נחשב לחודש הסתווי של השנה.אנו ממתינים לגשם שירד. פסק זמן עומס החגים .עמדת זינוק לקראת חגי החורף העתיד לבוא.

ראש חודש הוא היום הראשון לאחר מולד הירח ובמהותו משמש כעין זרע של עץ המכיל בתוכו את ה- DNA וקובע כיצד יצמח העץ, הפעולות שלנו בראש חודש ,יכולות להשפיע על החודש כולו.כאשר אנו מבינים את האנרגיה של החודש אנחנו יכולים באמצעות כלים של מודעות להעצים את התכונות הטובות שבו ולהקטין את הקשות.

בכל חודש ישנה אנרגיה מיוחדת לאותו חודש, והיא בעצם האנרגיה של המזל של אותו חודש. מר חשוון מאופיין בכך שהוא החודש היחיד שבו לא חל כל אירוע של אנרגיה קוסמית, כלומר חג. חשוון מחזיק בתוכו פוטנציאל עצום, פוטנציאל של אור עצום וכנגדו חושך עצום. זה כנגד זה ברא אותם אלוקים. מצד אחד יכול להתגלות בחודש הזה אור גדול ומצד שני יכול להיות בו חושך גמור .החודש הזה העבודה שלנו סובבת על היפוך הדין (של המבול) לחסד (של גשמי ברכה).

החורף מתחיל, גשמים מגיעים.יסוד המים מלווה חודש זה.בתפילה אנחנו מתחילים לברך "משיב הרוח ומוריד הגשם". ברכה המרמזת על תהליך של "משיב הרוחניות ומוריד הגשמיות", מרמז על המשכת אור הנשמה חזרה לעולם. מים גם מלמדים עד כמה חשובה המידה של כל דבר, מים במידה נכונה יכולים להחיות ובמידה שאינה נכונה, יכולים להטביע[כמו שאנו רואים בימינו את הצונאמי המאיים על חופי העולם].

עכשיו מתחיל תהליך של התכנסות, מתחילה עבודה פנימית. עיקר העבודה נעשית דווקא במקום ובזמן החשוך. עיקר העבודה שלנו הוא בלילה.להוסיף אור ורוחניות לחיינו.

כולנו עוברים במהלך חיינו אירועים קשים, דרמטיים שגורמים לנו להשתנות. וזו המטרה - להשתנות. להתגבר על הצד השלילי שבנו; שנאה, הנאה שנובעת מסבל של אחרים, אי רצון או יכולת לוותר, לסלוח, לשכוח ולעשות רק טוב, ועל ידי כך נתקין לעצמנו את "תוכנת" מערכת חיסון המבוססת על נתינה, סובלנות ואהבת הזולת..

פירושי שם החודש:
*"ורח שמנו" שפירושן החודש השמיני-באכדית.
יתכן והשם מרחשוון מורכב משתי מילים: מרחש- ון, מרחש - רחש, מבוע מים. ון - מים מפני התגברות המעיינות.
*בתנ"ך החודש נקרא גם ירח בול.שם זה בא אולי מבלילת המספוא לבהמה וייתכן שקשור למילה מבול או למילה יבול. במקרא נקרא מרחשוון " "ירח בול" או בול ע"ש המבול שהחל במרחשוון. לפי הגמרא בול פירושו לחות - יורדים גשמים ומלחלחים את האדמה. הסבר נוסף גורס מפני שבוללין לבהמות מתוך הבית שאין מרעה בשדה (ירושלמי ראש-השנה תנחומא נח) יש אומרים שהשם בא בשל שפע היבול.

תיאוריות רבות ניסו להסביר מדוע קיבל חודש חשוון את התואר "מר".
*במשך השנים הפך השם למר- חשוון, מכיוון שבחודש זה אין ימי שמחה ומועד ולכן זכה לתוספת מר.
*הטעם לשם מר חשוון בנוסף:מר היא גם טיפת מים

חודש חשוון ,משויך לאנרגיה של שבט: דן.
מזלו של החודש הוא עקרב - "שהעולם צמא בו לגשם כעקרב שהוא צמא למים"
השם עצמו של מזל עקרב מורכב מהאותיות ע"ב, שהם 72 שמות הבורא, אבל האותיות ע' וב' מופרדות על ידי המילה קר!
כזהו העקרב עוצמותיו יכולות להקפיא אך בו בזמן יכולת להכיל את עוצמת אור הבריאה -כזהו חודש חשוון

העקרב הוא מזל אפוף מסתורין. כמו כל צורות האנרגיה, הוא נותר במצב של פוטנציאל, ממתין לרגע הנכון להתגלות. נוכחותו נוכחות נסתרת, עד שכלי כלשהו מגלה את מקור הכוח. ומצליח לבקע אטום זעיר המצוי בתוכו ולשחרר אנרגיה מרוכזת, אשר ניתן להשתמש בה למטרות חיוביות או שליליות.אדם שנולד בחודש זה הינו מלא באנרגיות ובמרץ, תמיד יסבול מקנאת האחרים, מאוד פיקח ויכולת החשיבה שלו מאוד מהירה, שומר סוד ומאוד רוחני, ישמור טינה, מאוד גאוותן, מאוד אוהב שמתחנפים אליו או משבחים אותו. תמיד ירצה להיות ראשון ומוביל, רודף כבוד, הרבה פעמים יחלום חלומות ומסר. בזמן רוגז, אין בו רחמים, מאוד חשדן (ובודק את האדם).
הצבעים שאינם טובים עבורו - אדום.

מאורעות שקרו על פי המסורת היהודית:
*י"ז חשוון התחיל המבול לרדת על הארץ במשך ארבעים יום וארבעים לילה רצופים. על ידי מבול זה מחה ה' את דור החמס מעל פני האדמה ונח ובניו אשר נצלו בעזרת התיבה אשר בנו היו אבות האנושות החדשה שלאחר המבול. המבול הוא תוצאה של דינים קשים. זו למעשה המהות הפנימית של מזל עקרב של חודש חשוון , שיש בו עוצמה חזקה מאוד של מים, אך עוצמה של קו שמאל עוצמת הדינים הקשים.

מות רחל אימנו - י"א חשוון הוא יום פטירתה של רחל אימנו אחת מארבע האימהות שרה רבקה רחל ולאה. רחל אשת יעקב מתה בדרך חזרה לארץ ישראל מארם ונקברה בדרך בבית לחם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אסתי שפר,מאסטר רייקי,הילינג אנרגטי,פרחי באך ומלחי שוסלר,הצמחה ומודעות בעזרת קלפים שונים ותקשור.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אסתי שפר

מאת: אסתי שפררוחניות - כללי26/01/105189 צפיות
משמעת עצמית- היא דבר המאפשר לנו לפעול ולעשות מה שחשוב לנו ,מבלי להיכנע לרצונות שונים שחולפים בתודעתנו, שאנו לא באמת רוצים. אם יש לך משמעת עצמית גבוהה יש יותר סיכוי שתעשה מה שאתה רוצה לעשות, תהנה מהחיים שלך, תגשים דברים בחייך ותיצור לעצמך פעילויות מהנות.

מאת: אסתי שפררוחניות - כללי01/01/101445 צפיות
בני מזל דלי מייצגים את האוויר הגבוה. בין מזל דלי למציאות קשר מקרי לחלוטין. לרוב נמצא אותם מעופפים בעולם הדמיון העשיר שלהם. בני מזל דלי הם טיפוסים הומניטאריים ושוחרי שלום. ברצונם לעזור לאנושות כולה ולהציל את העולם. לא סתם אנו נמצאים עכשיו בעידן הדלי, עידן רוחני ביותר אשר עמותות ואגודות שונות צצות בו ללא הרף

מאת: אסתי שפריהדות01/01/102093 צפיות
לכל חודש בשנה העברית, משמעות מיסטית. חודש שבט מלמד אותנו, על מעיין החוכמה. חודש שבט משמש כצינור עבורנו. קרש קפיצה לשלב הבא בחיינו. האות המזוהה בקבלה עם חודש "שבט" היא צד"י, המכונה תכופות גם "צדיק". הקבלה מקשרת את חודש "שבט" עם שבט "אשר". ראש חודש שבט מוזכר בתורה כיום שבו משה רבנו פתח בדברי מוסר לכלל ישראל בטרם מותו שזה היה חודש ושבוע לפני פטירתו . ייחודו-בהיותו ראש השנה לאילן ,ומובא בספרים שיום זה הוא כראש השנה, שמסוגל לתפילה על פירות האילן, ובכללן "הפירות" של האדם, אלו בניו ובני בניו שיעסקו בתורה ובמעשים טובים ויצליחו לגדול בטעם ובריח טוב.

מאת: אסתי שפריהדות08/12/091319 צפיות
נר ראשון של חנוכה,הוא התדר של הראיה הפנימית, העין השלישית.איזור זה גם נחשב רגיש לאור, ועל פי הגישה המיסטית, כאשר הוא מתפתח אזי הוא מסוגל להבחין באור הבא מממד הרוח או הנשמה.

מאת: אסתי שפרשואה ותקומה04/12/091573 צפיות
הדיאלוג בין אם לעוברה נערך לעיתים קרובות בתקופת ההיריון. אני מכירה אם -שהייה לה דיאלוג עם בתה ברחם, אחרי שעברה שואה ארוכת ימים-בה היא וחברותיה נשבעו כשיצאו ממנה להראות לגרמנים כי "עם ישראל חי" ולהביא ילדים רבים לעולם.

מאת: אסתי שפררוחניות - כללי30/11/091366 צפיות
"כשם שבראש-השנה ניתנת החיות לכל השנה, כך בי"ט בכסלו נפתחים במרום אוצרות השפע והברכה של פנימיות התורה, וכל אחד ואחד מישראל יכול לשאוב כוחות חדשים ללימוד החסידות ולהליכה בדרכיה".

מאת: אסתי שפררוחניות - כללי24/11/091156 צפיות
מודעות מתגוננת נדרשת, לכל מי שמרגיש שהחיים הם מסוכנים,שלא כדאי לשנות דברים,שצריך להזהר,לשמור על מה שיש,לחפש בטחון.זאת המודעות שנענית לפחד ע"י בריחה או תקיפה.היא יוצרת התנהגות הגנתית.אדם שנתקע ברמה זו של מודעות מונע בדרך כלל ע"י אינסטינקט העדר,ומשתדל להיות כמו כולם. הוא ממש את עצמו באמצעות תלות במסגרות:במשפחה,בקהילה,בתחושת השייכות,בנוחות החומרית,באשליה של בטחון ובמיוחד בדעות קונבנציונאליות(מרגלית אילון)

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19245 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1962075 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181230 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18568 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18526 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161095 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica