חפש מאמרים:
שלום אורח
20.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרקט – כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

מאת: ורד טויןאדריכלות פנים11/10/2012645 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניתן להשיג כיום רצפות פרקט בטווח רחב מאד של מחירים. ישנם רצפות פרקט שמחירם יכול להגיע לעשרות שקלים לכל מטר רבוע, ואילו אחרים יוצעו במחיר של מאות שקלים. ישנם גם סוגים שונים של פרקט המוצעים כיום. כמה עולה לנו כל סוג ומה משפיע על מחיריהם של פרקטים אלה? על כך, במאמר הבא.

הפרמטרים השונים המשפיעים על מחיר פרקט

· סוג הפרקט - הפרמטר המרכזי, המשפיע על מחיר הפרקט, הוא סוג הפרקט. קיימים שני סוגים עיקריים של פרקט: פרקטים, העשויים מעץ טבעי וגם פרקטים, העשויים מחומר סינטטי (פרקט למינציה). בדומה למוצרים אחרים, כשמדובר במוצר העשוי מחומר טבעי, הרי שמחירו יהיה יקר יותר, בהשוואה לזה העשוי מחומרים סינטטיים. ולכן, פרקט סינטטי יהיה זול הרבה יותר מרצפת פרקט טבעית ולעיתים באופן משמעותי. פרקטים מעץ טבעי יעלו בין 200 ש"ל ל – 450 ₪, בעוד שפרקטים סינטטיים (למינציה) יעלו בין 70 ₪ ל – 200 ₪ לכל מטר רבוע.

· מהיכן מגיעים פרקטים אלה – פרמטר נוסף, שמשפיע גם הוא על מחירו של פרקט, הוא היעד שממנו הוא מגיע. פרקטים מיוצרים במדינות שונות, ורבים מהם מיוצרים במדינות אירופאיות. אפשר למצוא כיום פרקט בלגיים, פרקט המגיע מגרמניה וכמובן גם פרקט המגיע ישירות מסין. פרקטים, המיוצרים במזרח הרחוק, נחשבים לזולים הרבה יותר מאלה, המיוצרים במדינות אירופאיות. מצד שני, הם גם פחות איכותיים, בהשוואה לפרקט אירופאי.

· עובי הפרקט – נקודה נוספת וחשובה לא פחות, שמשפיעה על מחירי הפרקט, מתייחסת לעוביו. אפשר למצוא היום, כאמור, סוגים שונים של פרקטים וגם עוביים שונים. ישנם רצפות פרקט מעץ טבעי, המגיעים בעובי של 14 מ"מ, ואילו אחרים יכולים להיות בעובי של 20 מ"מ. במקרים אלה, הפרקטים העבים יותר יהיו יקרים מהדקים יותר. אותו הדבר נכון גם לגבי פרקט סינטטי. אפשר למצוא היום פרקט למינציה בעובי של 8 או 9 מ"מ וגם בעובי של 12 מ"מ. ככל שיהיו עבים יותר, יהיו איכותיים יותר וגם כמובן יקרים יותר, בהשוואה לדקים.

· מידת עמידותם של רצפות פרקט – ככל שהפרקטים נחשבים לעמידים וחזקים יותר, מחירם גבוה יותר. בשוק הפרקטים מוצעים כיום פרקטים ברמות שחיקה שונות. ככל שרמת השחיקה נמוכה יותר, כך המחיר הוא זול יותר. פרקטים שרמת השחיקה שלהם היא AC3יהיו פחות עמידים מפרקטים שרמת שחיקתם היא AC5, ולכן יהיו זולים.

· צבעם וסגנונם של הפרקטים – לשמחתנו, ניתן למצוא רצפות פרקט במגוון רחב מאד של צבעים, סגנונות ומרקמים, ולכן אפשרי להתאימם לכל חדר או מרחב. גם לפרמטרים אלה השפעה רבה מאד על מחיר פרקט. פרקטים צבועים ומסוגננים, יעלו הרבה יותר מכאלה שאינם צבועים או שצבעם טבעי ופשוט יותר.

· התקנתם של הפרקטים – אופן התקנתם של הפרקטים משפיע על מחירם. פרקטים סינטטיים מותקנים באופן פשוט ומהיר הרבה יותר מפרקטים טבעיים. אפשר גם להתקינם באופן עצמאי, אולם מומלץ להיעזר בשירותיהן של חברות המתמחות בכך. ככל שאופן התקנתם של פרקטים אלה מסובך ומורכב יותר, כך מחירם גבוה יותר, בהשוואה לאחרים.

זכרו, בדומה לכל מוצר אחר, גם כאן ניתן לראות טווח רחב מאד של מחירים. חשוב לבצע סקר שוק מקדים, ולהתייחס לכל הפרמטרים השונים על מנת להבטיח התאמה מלאה, אך גם מחיר אטרקטיבי במיוחד. במסגרת סקר השוק, חשוב להשוות בין המחירים המוצעים, לבדוק את סגנונו של הפרקט וכמובן גם את איכותו. ככל שאיכותו גבוהה יותר, כך הוא ישרת אתכם זמן רב יותר ועלותו תהיה בהתאם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורד טוין

כתבת מקצועית בתחום העיצוב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורד טוין

מאת: ורד טויןעיצוב פנים28/07/13877 צפיות
כיצד לבחור בחוכמה חיפוי קיר זוכוית למטבח ומדוע מדובר בפיתרון מוביל בעיצוב מטבחים ובכלל? הינה התשובה!

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/13949 צפיות
כל מה שצריך לדעת על סוגי טפטים לבית ובכלל

מאת: ורד טויןעסקים - כללי22/07/131485 צפיות
כל מה שצריך לדעת על טיהור שפכים

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/131312 צפיות
כל מה שצריך לדעת על אדן חלון טרם רכישתו!

מאת: ורד טויןמחשבים וטכנולגיה - כללי22/07/131457 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניהול מלאי ולא העזתם לשאול

מאת: ורד טויןגיל הזהב21/07/136550 צפיות
כל המידע על דיור מוגן

מאת: ורד טויןיין ואלכוהול21/07/137749 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על בישול בירה בבית

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות פנים

מאת: moraleאדריכלות פנים30/08/18905 צפיות
מי שמעוניין לעצב את הבית שלו, לא יתקשה למצוא היום מגוון רחב של אתרים ומדריכים מצולמים אשר יכולים לעזור לו. זה נכון, בין אם מדובר בעיצוב בתים פרטיים או בעיצוב דירות מגורים וכל סוג אחר של מבנים. זה גם נכון כמובן בלי קשר לשאלה היכן ממוקם המבנה והוא רוצה לעצב אותו.

מאת: רוני הכהןאדריכלות פנים01/12/171288 צפיות
זה די ספציפי לתכנן עיצוב משרדים יוקרתי עבור העסק, ולכן כדאי מאוד לעבור על פני כל מה שרוצים להפיק מאותו עיצוב לפני שמתקדמים אל עבר הביצוע של העיצוב עצמו בפועל. על מה כבר יכול העיצוב להשפיע מלבד החזות עצמה? קראו את הדברים הבאים.

מאת: שרון צרפתיאדריכלות פנים14/09/171400 צפיות
אלו רעיונות לעיצוב חדרי ילדים יכולים להיות פשוטים לביצוע עוד היום? קראו את הדברים הבאים.

מאת: רוןאדריכלות פנים28/09/161276 צפיות
תקלות צנרת עלולות להיות דחופות, ולכן להזמנת אינסטלטור הקרוב לאזור המגורים יתרונות רבים. איך מאתרים ומזמינים אינסטלטור מומלץ במודיעין?

מאת: בני דואניאדריכלות פנים20/07/163901 צפיות
עיצוב הבית הפך בשנים האחרונות לתחום מעניין ומרתק בו עוסקים גם אנשים פרטיים אשר מעוניינים בעיצוב אישי ועצמאי של ביתם על פי אהבתם וחזונם העיצובי וגם כמובן של מעצבי פנים וחוץ אשר עוסקים בתחום ומאפשרים את שינויו המתמיד על פי מגמות משתנות מן הארץ ומהעולם כולו.

מאת: sharondan80אדריכלות פנים06/04/161110 צפיות
בין אם אתם רוצים לעצב בית, משרד, חנות, או כל חלל אחר ומעוניינים בעזרתה של מעצבת פנים בצפון, מאמר זה הוא בשבילכם!

מאת: אוהד ז.אדריכלות פנים17/12/151298 צפיות
כיום על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת אפשר להפעיל כל החשמל בבית במתג אחד בלבד, וזאת בהתאם לשעה ביום. לדוגמא אם אתם מחכים לאורחים בשעות אחה"צ וברצונכם להפעיל מזגן לא יהיה כל צורך לגשת למתג המזגן אלא ללחוץ על מתג ההפעלה היחיד בבית. מערכת smart home תבחר את הטמפרטורה לפי מזג האוויר בחוץ, ובאותה העת גם תכבה או תדליק אורות בבית בהתאם לצורך, באמצעות חיישנים שיש בה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica