חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קורס צילום – פרשנות אורבאנית

מאת: דרורצילום17/10/2012831 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קורס צילום פרשנות אורבאנית

חלק גדול מהעיסוקים האומנותיים מכילים בתוכם התייחסות חברתית רחבה, ובראשם עומד הצילום – בין התחביבים המוכרים והמועדפים על רבים. אמנם, לצילום רמות רבות ואין ספור אפשרויות שגם בעלי ניסיון מועט ביותר יכולים לבצע, אך ככל שהולכים ומעמיקים בו מגלים רבדים מרתקים ומלאי משמעות. סדנאות צילום שונות ולימודי צילום מקנים רבדים אלו, כמו גם טכניקות מגוונות ועוד אפשרויות רבות להעמקת הידע, החוויה והתוצאה.

הרחוב העירוני והטבע הכפרי מעניקים הזדמנויות ליישום הידע הטכנולוגי שנרכש בלימודים כגון אלו. בשונה מצילומים סטטיים של מזון או אופנה, או אפילו של פורטרטים, במקרים אלו מדובר על דינמיות רבה – של אנשים עוברי אורח, של בעלי חיים, של טבע ועוד, אשר אין אפשרות לביימם או לשמור על קומפוזיציה אחידה לאורך זמן. סדנאות צילום מעניקות את הכלים להפוך מאפיינים אלו ליתרונות ולייחודיות שבאה לידי ביטוי בתוצאה הסופית.

נטייה לעבר הטבעי והלא-מלוטש

המגמה הטרנדית העכשווית בעולם הצילום היא נטייה לטבעי, לגולמי ולאופי האמיתי של האובייקט והנסיבות עד כמה שניתן. יחד עם העובדה כי צילום משרת היטב אג'נדות חברתיות שונות מתקבלת אומנות אשר הפרשנות היא חלק בלתי נפרד ממנה. קורס צילום מקצועי ועדכני יתייחס בהרחבה לנקודה זאת ולא רק לאופי השטחי של הצילום מבחינה טכנית. התייחסות רחבה למקומו של הצלם בסצנת הצילום תופסת מקום חשוב בלימודים אלו, וביישום בפועל של פעילות הצלם החובב והמקצועי.

צילום נשים, צילום עירום, צילומים אורבאניים מלאי עוברים ושבים, צילום בחיק הטבע ובמהלך טיולים באתרים אקזוטיים דורשים מיומנויות ייחודיות הכוללות התייחסות לאור ולצל, לקומפוזיציה, לעומק וכמובן – להעברת האמירה האישית של הצלם המשולבת בתיעוד של מגוון סיטואציות כגון טקסים חברתיים היוצרים אפקט רב רושם. סדנאות צילום המתמקדות בצילום מאקרו שכזה מועברות על ידי צוות אשר זהו עיסוקו העיקרי והוא מעביר את האסתטיקה שלו, כמו גם את אמות המידה שלו לסטודנטים צמאי הידע.

יישום מידי ומספק

לימודי צילום מועברים בהיקפים משתנים ולכל הרמות. כמו כן, הם כוללים גם לימוד של תוכנות רלוונטיות כגון פוטושופ או תוכנות עריכה. הלימודים משלבים תיאוריה, התבוננות ורשמים, הקניית כלים טכניים ספציפיים וכמובן – התנסות מגוונת בשטח, שאף יכולה להיות סיורים בארץ ובעולם המוקדשים כולם לעולם מרתק זה. האתרים המועדפים הם בורמה, איסלנד, אתיופיה ודומיהם – אזורים בעלי יופי פראי וטבעי שמבטאים היטב ערכים חברתיים ואסתטיים.

אחד היתרונות הבולטים שלימודים אלו כוללים הוא האפשרות לצאת ולממש את הטכניקות שנלמדות באופן מיידי וחופשי – לצאת אל הרחוב ולצלם אותו מזוויות ונקודות מבט אישיות ומגוונות ולהתנסות שוב ושוב. אין ספק כי מדובר בחוויה מעשירה מכל בחינה, ובעיקר מן ההיבט הפרשני שכל אחד יכול לבטא בצילומיו. יתרון נוסף הוא רכישת מיומנויות במסגרת סדנאות צילום נקודתיות אשר תורמות לכל צלם חובב או מקצועי בשלבים שונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דרור

מאת: דרורטיולים בחו"ל11/07/161384 צפיות
ישנם מקומות אשר עם הזמן הופכים להיות מקומות מתויירים, מקומות אשר הופכים להיות מוקדי משיכה עבור תיירים מסוגים שונים, החל מצעירים ועד מבוגרים. זה יכול לקרות בגלל שינוי במדיניות הממשלה המקומית אשר פותחת את שעריה בפני תיירים, זה יכול להיות בגלל שינוי כלכלי, חברתי, ביטחוני, זה יכול להיות בגלל סיפורים אשר מועברים מאחד לשני אודות אותו מקום, וזה יכול להיות ככה סתם, בלי שום סיבה.

מאת: דרורטיולים בחו"ל11/07/161365 צפיות
ישראלים אשר מעוניינים רוצים לנסוע לגיאורגיה, יכולים לעשות את זה בשתי צורות, נסיעה באופן עצמאי, בטיסות ישירות או קונקשן לטבליסי הבירה ומשם לערוך טיול על פי המסלול שהם יוצרים לעצמם או לחילופין, הם יכולים לקחת טיול מאורגן לגיאורגיה ולצאת עם קבוצה. במאמר זה אנחנו נתעסק בשאלה, מדוע עדיף לצאת במסגרת טיול מאורגן לגיאורגיה ומה הוא צריך לכלול.

מאת: דרורטיולים בחו"ל11/07/161378 צפיות
אי שם באמצע שנות התשעים, החלו ישראלים לגלות את זנזיבר. בהתחלה היה נדמה שמדובר ביעד לעשירים בלבד, כאלה שחיפשו אזורים חדשים לנפוש בהם, לבלות ממלונות פאר מול חופים מרהיבים, עם הזמן החלו להגיע למקום גם חבר'ה צעירים במסגרת טיול אחרי צבא במדינות אפריקה או בטיולים אחרים, למשל ירח דבש. כיום מגיעות לזנזיבר קבוצות של טיולים מאורגנים, כולל קבוצות של משפחות. עד כדי כך היעד הפך להיות פופולארי בקרב ישראלים ובכלל.

מאת: דרורטיולים בחו"ל11/07/161317 צפיות
בזמן שישראלים רבים נוהרים לספרד הסמוכה, עם זה בשביל לצורך טיול ועם זה לצורך צפייה במשחק כדורגל בברצלונה, הרי שלא מעט ישראלים מגלים בעשור האחרון גם את יופייה של השכנה ממערב, פורטוגל.

מאת: דרורטיולים משפחתיים11/07/161576 צפיות
הקיץ אוטוטו מגיע, חודשיים בהם הילדים ישבו בבית ואתם תצטרכו לחפש להם תעסוקה. אז יש קייטנות, בריכות, ים, שבוע אצל הסבים והסבתות, פארקים והצגות, אך עדיין יישאר לכם מספיק זמן בו תצטרכו להחליט כיצד להעביר להם את הזמן בצורה מהנה, וחוץ מזה, גם אתם בוודאי תרצו קצת חופש, הרי חופשת הקיץ מיועדת גם לכם, לא?

מאת: דרורטיולים משפחתיים11/07/161408 צפיות
כבר בתחילת הדרך של טיולים מאורגנים, נהוג היה לחלק את הטיולים לקטגוריות שונות, כשאחת מהקטגוריות הפופולאריות ביותר היתה טיולים למשפחות. הרעיון היה מאוד פשוט, טיולים שמתאימים להורים ולילדים, ובכך הם אפשרו להורים לקחת את ילדיהם לחו"ל במקום להשאיר אותם בארץ או לקחת אותם באופן עצמאי.

מאת: דרורבידור ופנאי - כללי04/07/161112 צפיות
מתחת לפני השטח, כמעט בהיחבא שלא נגיד במחתרת, צצה לה אופנה חדשה בשנים האחרונות, חדר בריחה קוראים לזה. אנשים נוטשים למשך שעה את הפלאפונים שלהם, מנתקים את עצמם מהאינטרנט, שוכחים את לחצי היום ונכנסים מרצונם לחדר עם משתתפים נוספים, לא בשביל להצטלם לאח הגדול או לכל תוכנית טלוויזיה, אלא בשביל לפתור חידות.

מאמרים נוספים בנושא צילום

מאת: דניסצילום16/01/182415 צפיות
תחום האטרקציות והצילום לחתונות צומת ותופס תאוצה רבה, איך נבחר מבין כל הספקים את הספק האיכותי ביותר?

מאת: ניב אבןצילום18/09/172295 צפיות
כמה זה עולה בסופו של דבר לשכור את השירותים הנאמנים של צלם אירועים מיומן שיודע את עבודתו במקצועיות רבה? קראו הלאה.

מאת: דניסצילום14/05/171656 צפיות
כשהמקרר שלנו מלא עד אפס מקום במגנטים הרגילים חשוב להעניק לאורחים באירוע שלנו סיבה לשים את המגנט שלכם על המקרר, עיצוב פולארויד הוא עיצוב רטרו משנות ה80 שידאג להבליט את המגנטים שלכם מהמגנטים האחרים.

מאת: moraleצילום18/04/171548 צפיות
חברות הייטק רבות דואגות להכין סרטי תדמית שמיועדים לצרכים שונים. סרטים אלו מבליטים את איכויות החברה, יעילות המוצר והשירות שהן מייצרות ומשווקות, הן לצרכים פנימיים, והן לצרכים חיצוניים, לקהל לקוחות מקומי וכן לקהל לקוחות בינלאומי.

מאת: moraleצילום26/03/173335 צפיות
הילדה הגיעה לגיל 12, זה הזמן לחגוג לה בת מצווה. היום לא מדובר יותר בחגיגה פשוטה וצנועה, היום כל חגיגת בת מצווה היא בעצם הפקה שלמה. אולם, קייטרינג, תקליטן, צלם, מגנטים, אטרקציות של אירועים, תלבושות ומה לא. לצד הפקת האירוע צריך גם לחשוב על הפקת בוק בת מצווה.

מאת: moraleצילום14/03/173446 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, שלצד צילומים של תמונות משפחתיות אשר מבוצעות אצל צלמים מקצועיים, נערכים גם צילומים של נשים, כשהן בהיריון. בדרך כלל, נשים מבקשות לצלם את ההיריון הראשון שלהן, למרות שבמקרים רבים נשים חוזרות שוב ושוב לערוך צילומים אלו, גם בהריונות נוספים.

מאת: דניסצילום07/03/171278 צפיות
המחיר הוא לא הכל, כאשר ניגשים לבחור ספק עבור מגנטים לאירוע שלנו חשוב לשלב בין המקצועיות, האיכות והמחיר כמובן בלי להתפשר על אף אחד מהם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica