חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל המידע החשוב על בנייה מתועשת מהירה

אחד מעקרונותיה המרכזיים של בנייה מתועשת הוא העובדה שמדובר בבנייה האורכת, בממוצע, כשליש מהזמן המשוער להקמתו של מבנה רגיל. שלא כמו בנייה קונבנציונאלית, בנייה מתועשת נחשבת לבנייה מהירה במיוחד ולכן גם חסכונית הרבה יותר. כיצד זה בא לידי ביטוי בשטח ומדוע זה קורה? על כך, במאמר שלפניכם.

מדוע בנייה מתועשת מהירה כל כך?

בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים מאד, מוצעות שיטות בנייה יעילות במיוחד, שחלקן מתמקדות בבנייתם של מבני תעשייה. בנייה מתועשת משלבת, במסגרתה, את הכנתם של חלקי הבנייה מראש, במפעל, והבאתם אל אתר הבנייה כדי להרכיבם זה לזה. אמנם, בהשוואה למקומות אחרים בעולם, בנייה מתועשת פחות פופולארית בארץ, אולם נראה שלאט לאט גם היא תופסת תאוצה ובעיקר בזכות יתרונותיה הרבים, הבאים לידי ביטוי במהירות הבנייה, שמקצרת בקרוב לשליש את תהליך הבנייה כולו. אחת הסיבות המרכזיות מדוע בנייה מתועשת מהירה כל כך נעוצה בעובדה שמדובר בבנייה שאיננה מתבססת על פיגומים, כמו הבנייה הרגילה, ומשלבת טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לבצע את הבנייה הרבה יותר מהר, הרבה יותר נקי וכמובן גם באופן פשוט יותר.

בנייה מתועשת עושה שימוש בחלקי בנייה שונים, שהוכנו מראש. בין אם זו מעטפת הבניין כולו או כל חלק אחר בו, כל אלה מוכנים מראש במפעל ומגיעים אל אתר הבנייה. ההכנה מראש כוללת אף את הדבקתם של אריחי השיש והאבן אל מעטפת הבניין עוד לפני שהיא מגיעה אל השטח על מנת לקצר בתהליכי הבנייה ולזרז את בנייתו של המבנה כולו. לצד כל זה, בנייה מתועשת איננה עושה שימוש בבלוקים, כמו הבנייה הרגילה, כי אם בחלקים שלמים. ולכן, היא גם מדויקת הרבה יותר, כוללת קווים נקיים וברורים וכן מאפשרת עבודת בנייה נקייה וסטרילית הרבה יותר.

כיצד באה לידי ביטוי מהירות הבנייה

מהירות הבנייה, המאפשרת להקים מבנים שונים, ובעיקר גם מבנים מורכבים מאד, הופכת את הבנייה המתועשת לבנייה מבוקשת במיוחד, ובעיקר עבור תעשיות רבות הנדרשות בהקמתו של מבנה שיתאים להן. העובדה שמדובר בהכנה של חלקי המבנה מראש, הכנה שגם מזרזת את תהליך הבנייה, מאפשרת גם לבקר ולשלוט בצורה רבה יותר על תהליך הבנייה כולו ועל כל חלקיו של המבנה. כשמדובר, למשל, במבנה גבוה מאד, החשיבות לכך רבה מאד. גם כשמדובר במבנים מורכבים, כמו גשרים למשל, חשוב לעקוב אחר תהליך הבנייה ולוודא שכל חלקיו של המבנה אכן איכותיים ומאפשרים את הקמתו באופן הנכון ביותר.

חשוב לזכור שאמנם בנייה מתועשת איננה בנייה זולה, בהכרח, בהשוואה לסוגי בנייה אחרים, אולם העובדה שמדובר בבנייה מהירה במיוחד, מדובר בחיסכון משמעותי. בעוד שבנייה קונבנציונאלית יכולה לארוך חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים, כשמדובר בבניין רב קומות, בנייה מתועשת יכולה להיות קצרה הרבה יותר ולהסתיים בתוך מספר שבועות בלבד.

חשוב לזכור

מעבר להיותה מהירה מאד, בנייה מתועשת כוללת במסגרתה גם לא מעט יתרונות נוספים. בתקופה שבה ישנה חשיבות רבה מאד לשמירה על איכות הסביבה, בהיותה מהירה וכזו המשלבת גם אלמנטים ירוקים, שאינם פוגעים בסביבה, מהווה בנייה זו פתרון מצוין. ולצד כל זה, כדאי גם לזכור שמדובר בבנייה המשלבת לא מעט פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים ומכשור מתקדם מאד, המאפשר ליהנות ממבני תעשייה איכותיים המספקים מענה מדויק לצרכיה של התעשייה המתנהלת בהם. מכיוון שטכנולוגיה זו מתקדמת לאורך השנים ובכל שנה צץ פיתוח חדשני אחר, משתלבים בה בכל עת פיתוחים וחידושים אלה ומאפשרים לה להמשיך ולהציע את הפתרונות המתקדמים ביותר. 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורד טוין

כתבת מקצועית בתחום העיצוב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורד טוין

מאת: ורד טויןעיצוב פנים28/07/13843 צפיות
כיצד לבחור בחוכמה חיפוי קיר זוכוית למטבח ומדוע מדובר בפיתרון מוביל בעיצוב מטבחים ובכלל? הינה התשובה!

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/13916 צפיות
כל מה שצריך לדעת על סוגי טפטים לבית ובכלל

מאת: ורד טויןעסקים - כללי22/07/131445 צפיות
כל מה שצריך לדעת על טיהור שפכים

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/131273 צפיות
כל מה שצריך לדעת על אדן חלון טרם רכישתו!

מאת: ורד טויןמחשבים וטכנולגיה - כללי22/07/131405 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניהול מלאי ולא העזתם לשאול

מאת: ורד טויןגיל הזהב21/07/136513 צפיות
כל המידע על דיור מוגן

מאת: ורד טויןיין ואלכוהול21/07/137713 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על בישול בירה בבית

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/2089 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20232 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19768 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19738 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19657 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19574 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19594 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica