חפש מאמרים:
שלום אורח
21.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה תוויות לבגד?

נשאלת השאלה למה נחוצה התווית? למה צריך תווית להרכב בד והוראות כביסה? האם הצרכן קורא אותה בכלל? האם זה לא מיותר? לא חבל על ההשקעה הכספית? 

בחברת פלסיד - יצרנית לתוויות וסרטים לענף הטקסטיל, לא פעם צוות העובדים נתקל בשאלות הסובבות סביב נושא התוויות ולמה הן נחוצות.

 יש מס' סוגי תוויות לבגדים שאין לוותר עליהם כיצרן או יבואן של בגדי אופנה וטקסטיל:

תוויות לוגו – שם המותג.

תוויות יצרן – תוויות מידע לצרכן המחויבת על פי חוק. 

תוויות מידה – סימון וציון גודל המוצר. 

תוויות ככלל, הן חלק בלתי נפרד, חשוב ונחוץ לכל מוצר טקסטיל !!!

יש מגוון סוגים של תוויות לבגדים : תוויות ארוגות, תוויות מודפסות, תגיות קרטון לתליה ועוד...

לכל סוגי התוויות שתופרים או מצרפים למוצר יש מטרה חשובה ויש הצדקה לקיומן, הן נועדו 

בין היתר לקדם את היצרן או היבואן ולשרת את הצרכן.

יש לאמץ את הגישה שתווית בגד תפורה ומוקפדת היא קודם כל ערוץ מידע ישיר בין היצרן לצרכן.

על איזה תוויות לא נוותר :

תווית לוגו :

תוויות הלוגו תכליתן לשמש אמצעי למיתוג המעצב/ת או החברה. 

בתוויות מסוג זה יופיע לוגו מעוצב ייחודי שישדר את אופי המותג והמוצרים.

כל אחד לפי סגנונו, לפי טעמו, ובהתאם למגוון האפשרויות הרבות שיש כדי לבטא בתווית הלוגו את הבשורה לשוק האופנה והצרכנות. תווית לוגו מעוצבת תבליט את המעצב/המותג ותכניס לתודעה של הצרכן. תווית מיתוג חשובה לכל מי שהשקיע במוצר והיא נותנת ערך מוסף לא מבוטל בתודעה של שוק הצרכנים זה מה שעושה את ההבדל בין לרכוש מוצר שצריך, לעומת רכישה של אותו מוצר ממותג שמובדל משאר המוצרים העונים על אותו צורך. 

רוב מעצבי אופנה  ממתגים את עצמם ע"י תוויות מעוררות השראה שיתאימו לאופי המוצרים והמותג שלהם, זהו כלי חשוב לפרסום ויח"צ. חשוב לזכור שאת תוויות הלוגו פוגש הלקוח במעמד הקנייה והרבה פעמים לתווית יש השפעה לרכישת הבגד או המוצר.

תווית יצרן/יבואן:

תוויות יצרן ותוויות יבואן אינן בגדר מותרות והן מחוייבות על פי החוק להגנת הצרכן. חוק זה מחייב כל יצרן ויבואן למוצרי טקסטיל לתפור באופן קבוע על המוצר תווית מידע שתכלול את פרטי ההתקשרות עם היצרן/יבואן, הרכב החומרים ממנו עשוי המוצר והוראות כביסה וטיפול בבגד. 

כשאנו רוכשים מוצר כלשהו בין אם זה מוצר חשמלי, בגד או סיר בישול אנו מצפים למצוא תוויות מידע עם המפרט הטכני של המוצר, חוברת הוראות הפעלה ושימוש נכון במוצר שרכשנו במיטב כספינו.

כיצרנים אתם משקיעים משאבים רבים: זמן, כסף וחשיבה במוצר חדש לשוק, לכן אל תרשו לעצמכם לוותר על תווית יצרן/תווית יבואן שנועדה לשרת את הצרכן המחוזר וגם אתכם. ציון כל המידע והפרטים הנדרשים על פי חוק, מגינה לא פעם על היצרן במקרים של שימוש או טיפול לא נכון במוצר, ותמנע טענות כלפי היצרן שיכולות להיגרר למצבים לא נעימים ואף לתביעות. ומי רוצה לקוח מאוכזב?

לקוח מרוצה שייהנה מהמוצר יהפוך ללקוח שימליץ עליכם ויחזור לרכוש את המוצרים שלכם בשנית.

תוויות מידה:

תוויות מידה לא פחות חשובות למוצר טקסטיל, בין אם מדובר בתוויות מידה לבגדים או מפות שולחן כריות וכו'. יש לסמן את הגודל כדי שמידע זה יעמוד לרשות הצרכן על מנת שיוכל להחליט אם הגודל מתאים לו. אנחנו ממליצים שהתווית תהיה תפורה למוצר במקום ניראה ונוח למעמד הקניה.

כמה פעמים כצרכנים נכנסנו לחנות ואהבנו מוצר ולא הצלחנו להבין מה הגודל של הסדין או החולצה ?!

אם זה דורש מאתנו מאמץ לקבל את המידע הפשוט הזה, אנחנו מוותרים והיצרנים מפסידים לקוחות פוטנציאלים. לכן, גם כאן אנחנו בגישה שלתווית מידה קטנה יש את הכוח לקדם את המכירות ואין לוותר עליה.

תוויות לאביזרי אופנה:

גם באביזרי אופנה לא כדאי לוותר על תוויות ורצוי למתג ולסמן את המוצר עם התוויות המתאימות.  

יש התר למוצרים כמו אביזרי אופנה מיוחדים; גרביים, כפפות ומוצרי טקסטיל שונים, שלא תמיד קיימת  האפשרות לתפור את התוויות למוצר - אפשר להשתמש בתוויות בד דביק.

יש מדבקות בד מודפסות ותוויות ארוגות עם דבק שמיועדות במיוחד למוצרי טקסטיל, הן לא נופלות מהבגד ואף עמידות בכביסה. 

התווית הינה חלק חשוב ובלתי נפרד מכל מוצר טקסטיל, היא מעצימה את חווית הקניה ומספקת מידע חיוני ומשמשת ערוץ תקשורת חשוב בין היצרן/יבואן לצרכן, ערוץ שדרכו מתפתחת מערכת יחסים תקינה והכרחית בין שני הצדדים. אל תוותרו לעצמכם, מתגו ותנו מידע חיוני ללקוח שלכם זאת השקעה לתווך ארוך!

באהבה,

 צוות פלסיד 

www.pelsid.com 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פלסיד בע"מ

 תוויות וסרטים מעוצבים 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פלסיד תוויות וסרטים מעוצבים

מאמרים נוספים בנושא מיתוג

מאת: שלום כהןמיתוג27/09/192387 צפיות
רוצים להדפיס מדבקות למשרדים? מחפשים בית דפוס בו תוכלו להדפיס את המדבקות המתאימות לכם באיכות גבוהה מאוד, ובמחיר משתלם ונוח? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: ויקטוריה פיינרמןמיתוג09/08/175862 צפיות
נניח שאתה מפיק סרט תדמית או סרטון הדרכה עם קריינות בשביל לקוח, ואתה מחפש קריין. אתה מקבל כמה הצעות מחיר מכמה קריינים שמקליטים מאולפן ביתי, אבל התעריפים והשירותים בהצעות השונות לגמרי שונים אלה מאלה. איך תחליט במי לבחור? כדאי ללכת על ההצעה הכי זולה? כדאי ללכת עם מי שנותן הקלטה מחדש בחינם? אולי כדאי ללכת עם מי שנותן תנאי תשלום נוחים?

מאת: amirdadon90מיתוג27/12/162150 צפיות
את דודי מליץ כמעט כולנו מכירים, וזאת לאחר שבשנת 2009 השתתף בתוכנית הריאליטי הפופולרית "האח הגדול" ואף זכה בה - אבל מליץ, וזאת כבר לא רבים יודעים, הוא גם אחד מאנשי המקצוע המוכשרים ביותר בתחום האסטרטגיה התקשורתית ובעליו של משרד יחסי ציבור מצליח הנושא את שמו.

מאת: שלום כהןמיתוג15/08/162367 צפיות
בשנים האחרונות אפשר לראות לא מעט אנשים שהחליטו לעשות שינוי בחיים, לעזוב את העבודה בתור שכירים ולהקים עסקים עצמאיים.

מאת: דרורמיתוג04/07/161840 צפיות
לפני נתונים של חברת טיוטה, בשנים האחרונות נמכרו למעלה מ-5 מיליון מכוניות היברידיות אשר החברה ייצרה. בישראל נמכרו למעלה מ-10 אלף מכוניות שכאלה. מכוניות אלו הפכו פופולאריות מאוד בעולם ובישראל, בזכות העוצמה שלהן, בזכות היכולות המרשימות, אך בעיקר בזכות העובדה שמדובר בכלי רכב ידידותי לסביבה.

מאת: דרורמיתוג04/07/161752 צפיות
אחד הויכוחים שנשמעים בשנים האחרונות בעולם הרכב הוא, האם משתלם לרכוש רכב היברידי או שמא מדובר בכלי רכב שהפרסום החיובי אודותיו עולה על הביצועים שלו בשטח? ויכוח זה נשמע לאור העובדה שבישראל נמכרו למעלה מ-10 אלף כלי רכב היברידיים של חברת טיוטה, החברה המובילה בייצור מכוניות היברידיות בעולם. הרכב מכרה עד היום למעלה מ-5 מיליון כלי רכב מסוג זה בכל רחבי העולם.

מאת: SEOMANמיתוג22/03/161676 צפיות
בעולם המודרני לא פשוט להפוך את העסק למותג בקרב הציבור ובקרב קהל הלקוחות. אנשי מקצוע רבים מתקשים לפרסם את העסק שלהם ולמתג אותו בקרב קהלי היעד שלהם. להלן מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם למתג את העסק שלכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica