חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לחפש עבודה מבלי להתפטר?

 כי כל עוד אתם לא כותבים קורות חיים בפועל או מעדכנים את הישנים ומבצעים הלכה למעשה תהליך של שליחתם למשרה, אזי אתם רק "מרחרחים", "מגששים" ו…"בודקים את השטח". אככל שתחטטו ותגששו יותר, כך עולה הסבירות שתתפתו גם .

אבל עם הפיתוי מגיעים גם ייסורי המצפון: מה יהיה אם מישהו במקום העבודה יגלה שאתם מחפשים עבודה? מה יקרה אם מישהו שמכיר מישהו ממקום העבודה שלכם יקבל את קורות החיים וירכל? ומה יקרה אם תשלחו קורות חיים וירצו לראיין אתכם? איך לעזאזל תצאו באמצע היום לראיון? איזה תירוץ תמציאו??

נו, הנה לכם בעיה לא פשוטה- איך מחפשים עבודה חדשה מבלי לסכן את הנוכחית? איך מבצעים תהליך של חיפוש עבודה דיסקרטי מבלי לצאת "לא בסדר" עם המקום הנוכחי?

התשובה הכי פשוטה למצב הלא פשוט הזה היא קודם כל להמשיך לעשות הכל כרגיל. מה זה אומר?

אם נהגתם להגיע לעבודה בשעה מסוימת, לעבוד שעות מסוימות וללכת הביתה בשעה מסוימת, אזי, עליכם להשתדל להמשיך כמה שיותר את אותה השגרה. אחת מנורות האזהרה האדומות ביותר עבור מנהלים הוא שינוי כלשהו בשגרה- עובד שמתחיל לצאת מוקדם באופן קבוע, או לחילופין מתחיל לאחר כל הזמן. נורת אזהרה תידלק גם כשעובד שבעבר היה תקתקן, מתחיל לא להספיק דברים או שאיכות העבודה שלו יורדת.

פרט לשמירה על השגרה כדאי מאוד להתנהג באופן שליו ורגוע. קיבלתם שיחת טלפון לנייד שלכם מצד מעסיק פוטנציאלי בדיוק באמצע יום העבודה? אל תמשכו תשומת לב. השילוב של קבלת שיחת טלפון יחד עם יציאה בהולה מן המשרד או הסתגרות במשרד תוך סגירת דלת הוא שילוב קטלני שישר מושך את תשומת הלב של האנשים בסביבה הקרובה.

בחרו בשיטת חיפוש עבודה ממוקדת שמאפשרת לכם כמה שיותר לשמור על שליטה ובקרה. אל תשלחו קורות חיים למשרה חסויה- שאין לכם מושג מיהי החברה המפרסמת, אל תעלו את קורות החיים שלכם למאגרים כלליים של קורות חיים ואל תאפשרו לחברות השמה לשלוח את קורות החיים שלכם מבלי לקבל את אישורכם קודם לכן.

אם אתם מחליטים להשתמש ברשתות חברתיות לצורך החיפוש כמו למשל ברשת הלינקדאין, אל תשכחו לנטרל ברשת מבעוד מועד את מערך ההתראות שם ולהגדיר מחדש את הגדרות הפרטיות. הרי לא הייתם רוצים שכל מי שמחובר אליכם יקבל התראה על כל שינוי קטן שאתם עושים בפרופיל שלכם, נכון? שימו לב לעובדה הידועה הבאה: מנהל או קולגה ששמים לב לשינויים תכופים ורבים מידי שעובד עושה בפרופיל שלו, ישר מרימים גבה ומתחילים לחשוד שהלה מחפש עבודה. אם כך- היו חכמים יותר: כנסו להגדרות המשתמש, וודאו שההתראות מנוטרלות ושבחרתם בהגדרות הפרטיות המתאימות ורק אז החלו לבצע את השינויים והפעולות השונות בפרופיל.

אם התמזל מזלכם ואתם מתחילים לקבל תגובות למשלוח קורות החיים ומוזמנים לראיונות, השתדלו לקבוע אותם בקצוות היום- בשעות הערב המאוחרות אן שעות הבוקר המוקדמות. אם יש לכם אפשרות לתאם שני ראיונות ביום- עוד יותר טוב! עשו זאת ובקשו חצי יום חופש. עדיף וראוי שתצאו לראיון על חשבון הזמן שלכם ולא על חשבון המעסיק

זה כמובן מוביל אותנו לנקודה מאוד, מאוד רגישה- אנחנו מבלים את רוב שעות היממה במקום העבודה, אנחנו רוצים לחפש עבודה וזה כמובן לוקח זמן, אז…אנחנו מחפשים עבודה תוך כדי עבודה… שולחים קורות חיים בין מטלה למטלה, או פשוט (ויותר גרוע) דוחים מטלות של עבודה בכדי לגלוש באתרי דרושים ולשלוח קורות חיים. זה כמובן לא מומלץ בכלל! אל תשתמשו ברכוש המעסיק (כמו תיבת אימייל, אינטרנט, זמן עבודה) בכדי לחפש עבודה. זה לא ראוי ויותר מזה- זה מסוכן עבורכם. "האח הגדול" עלול לראות הכל. לא הייתם רוצים שהמעסיק יגלה שלא רק שאתם מחפשים עבודה, אתם גם עושים זאת על חשבונו, נכון?

לסיום, שני טיפים די מתבקשים אבל שחשוב להדגיש: שימו לב ללבוש שלכם- מועמדים נוהגים להתלבש לראיונות באופן קצת שונה מהאופן שבו הם מתלבשים לעבודה… אם אתם קובעים ראיונות בימי עבודה, היזהרו מלשנות באופן בולט מידי את סגנון הלבוש שלכם. שמירה על שגרה כבר אמרנו? אמרנו!

ועוד דבר אחד קטן- ככל שיותר אנשים בוחשים בקלחת כך סופו של כל סוד להתגלות… גם אם יש לכם חברים קרובים במקום העבודה מומלץ לשתף כמה שפחות קולגות בכך שאתם מחפשים עבודה. 

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה כהן

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי29/04/131055 צפיות
חייהם של מועמדים אינם קלים כלל וכלל בתהליך חיפוש העבודה, לברור את כיוון התעסוקתי המתאים מתוך סבך אפשרויות שונות, לאתר תפקיד ראוי הן לכישורים והן לצרכים האישיים, לחזר אחרי חברות , ולשווק את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד על מנת לזכות בתפקיד המיוחל גם זאת משימה לא פשוטה.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי10/04/13842 צפיות
בשוק מחפשי העבודה כאשר פעמים רבות ההתמודדות היא מול כמות מאוד גדולה של קורות חיים הנשלחים אל המשרה המבוקשת, אחת המשימות המאתגרות ביותר הוא להבליט את קורות החיים שלך כך שיקבלו התייחסות.

מאת: מאיה כהןעובד-מעביד14/03/131025 צפיות
לא רק שתהליך חיפוש העבודה הפך לארוך ומייגע. כאשר מגיעים לשלב המיקוח וחתימה על חוזה העבודה יש פרטים שדורשים הבנה כאשר מדובר בהסכמי עבודה אישיים. בשנים האחרונות גברה הפופולאריות של "סעיף 14" (לחוק פיצויי פיטורין), לעיתים הוא מופיע בחוזה העבודה ולעיתים חסר בו.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי21/02/131100 צפיות
הפתגם "העולם שייך לצעירים" הוא אינו קלישאה ובא לידי ביטוי במיוחד בעולם חיפוש העבודה. הרבה אנשים שעברו את גיל הארבעים והגיעו לשוק העבודה מסיבה כזו או אחרת, חווים זאת על בשרם. חלקם אפילו לא מגיעים לשלב ראיונות העבודה היות והם לא מוזמנים אליהם בגלל גילם.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי12/02/131062 צפיות
למי שלא מכיר, LinkedIn הנה רשת מקצועית אשר מאפשרת לאנשי מקצוע ליצור קשר בצורה יעילה. חברות ואנשי מקצוע מתחברים בכדי לשתף ברעיונות, לקדם עסקאות, לחפש עבודה, לגייס עובדים ושימושים עסקיים נוספים. עבור מחפשי העבודה, מדובר ברשת קשרים אשר מאפשרת התקשרות לאנשי מפתח בחברות אליהן אתם שולחים קורות חיים, גם אם לא, יש לקחת בחשבון שהמגייסים יחפשו אותך ברשת וכדאי שיהיה לך פרופיל, במיוחד אם אתה שייך לקהילת ההיי טק שפעילה מאוד ב LinkedIn.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי23/01/131012 צפיות
שולחים קורות חיים בלי סוף, אבל לא מקבלים שום תגובה? מרגישים שיש לכם הרבה יותר מידי שנות נסיון ביחס למה שרוב המשרות דורשות?

מאת: מאיה כהןראיון עבודה22/11/128474 צפיות
אולי תופתעו לגלות, כי לראיון עבודה אפשר ורצוי להתכונן. מדובר באירוע חשוב ומכריע ושווה להתאמץ ולהגיע מוכנים ולא לנסות ו"לזרום אותו".

מאמרים נוספים בנושא עבודה וקריירה - כללי

מאת: רועי כץעבודה וקריירה - כללי15/03/22453 צפיות
מחפשים רשתות צל? הגעתם למקום הנכון בירושלמי תוכלו למצוא מגוון רחב של רשתות צל, בכל הסוגים באיכות הכי טובה בשוק במחירים נוחים ואטרקטיביים שיתאימו לכל כיס תוכלו למצוא רשת צל דו שכבתית, רשת צל חד שכבתית, רשת צל לגינה, רשתות צל למרפסת רשת צל יכולה לסייע לכם בכל עונות השנה, תוכלו להתחמק מהשמש החזקה ומהגשם ניתן להזמין מהמידות הקיימות באתר או בהתאמה אישית בהתאם לרצונותיכם התעניינתם? כנסו אלינו לאתר >>> https://www.yerushalmy-son.co.il/product-category/%D7%94%D7%A6%D7%9C%D7%9C%D7%94/

מאת: רועי כץעבודה וקריירה - כללי15/03/22458 צפיות
מחפשים רשתות צל? הגעתם למקום הנכון בירושלמי תוכלו למצוא מגוון רחב של רשתות צל, בכל הסוגים באיכות הכי טובה בשוק במחירים נוחים ואטרקטיביים שיתאימו לכל כיס תוכלו למצוא רשת צל דו שכבתית, רשת צל חד שכבתית, רשת צל לגינה, רשתות צל למרפסת רשת צל יכולה לסייע לכם בכל עונות השנה, תוכלו להתחמק מהשמש החזקה ומהגשם ניתן להזמין מהמידות הקיימות באתר או בהתאמה אישית בהתאם לרצונותיכם התעניינתם? כנסו אלינו לאתר >>> https://www.yerushalmy-son.co.il/product-category/%D7%94%D7%A6%D7%9C%D7%9C%D7%94/

מאת: רוני הכהןעבודה וקריירה - כללי22/08/185110 צפיות
יש תנאים מעולים גם כשחושבים על עבודה פשוטה כמו עבודה בעגלות במרכזים מסחריים.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי16/07/185241 צפיות
רוצים למצוא עבודה עם תנאים טובים יותר מהממוצע? אם אתם בדיוק נמצאים בתקופה של אחרי צבא, וחשוב לכם לוודא שאתם בוחרים לעבוד במקום שיוכל להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר שתוכלו למצוא, אז בחירת עבודה מועדפת זה ללא ספק משהו שיהיה כדאי לכם לשקול.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי16/07/185182 צפיות
מחפשים אחר עבודה מועדפת ודואגים בכל הנוגע לשלל האופציות השונות שעומדות מולכם ובמה יהיה כדאי לבחור? דעו לכם כי מציאתה של עבודה מועדפת זהו ללא ספק דבר שיכול להיות מאוד פשוט. רק תצטרכו לוודא כי אתם מקדישים לנושא את מלוא תשומת הלב שלכם וזאת על מנת להבטיח שתוכלו למצוא בסופו של יום עבודה אשר באמת תגיע עם ערך מוסף ותוכל לתרום לכם מבחינה כספית ואישית.

מאת: רוני הכהןעבודה וקריירה - כללי30/01/185716 צפיות
תמיד תהיה דרישה לציוד שנמצא על העובד וכולל במקרים ניכרים לבישת סינר בתור חלק בלתי נפרד מבגדי העבודה.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי03/08/177327 צפיות
ההחלטה לקנות נכס שיהיה רק שלכם זו החלטה לא פשוטה אך רבים בוחרים בה בשנים האחרונות והאמת היא שיש בכך היגיון רב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica