חפש מאמרים:
שלום אורח
11.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמעוני חביב על סוגי המקומונים

בישראל, במיוחד בשני העשורים האחרונים, משגשגת תרבות המקומונים. מקומונים הם עתונים השייכים לעתונות יומית גדולה, כמו מעריב, ידיעות אחרונות והארץ, ולכל אחד מעתונים אלו ישנה רשת מקומונים משלו, המופצת באזורים בארץ. המקומון מתמקד בארועים הרלוונטיים לאזורים בהם הוא מופץ. כיום, קיימים גם מקומונים שאינם שייכים לעתונים הגדולים, והם מעין שבועונים מקומיים, המופצים בסופי שבוע בחינם. קיימים סוגים רבים של מקומונים, ולהלן חמישה סוגי מקומונים בישראל.

מאת: חביב שמעוני

מקומונים בארץ

רוב המקומונים, אולי כולם, מופצים בישראל בסוף השבוע, כלומר בימי חמישי או ימי שישי. תחילת דרכם של המקומונים התחילה דווקא באזור הדרום, עת יצאו בשנות הששים של המאה העשרים, המקומונים בבאר שבע, והמקומון ערב ערב בעיר אילת. אולם רק בתחילת שנות השמונים של המאה העשרים, החלו לצאת מקומונים רבים ברחבי הארץ. סוגי המקומונים הם מגוונים, חלקם מיועדים לקהל יעד ספציפי, להלן חמישה מהם:

חביב שמעוני

 • אשדוד בכותרות- זהו מקומות הפונה לקהל יעד המורכב מתושבי אשדוד החרדים. מקומון זה מביא חדשות מעולם הדת, ופעילויות תורניות בעיר אשדוד וסביבותיה.
 • עכבר העיר- זהו מקומון הסוקר את כל המסעדות בתל אביב וסביבותיה, וכן מקומות בילוי נוספים כמו מועדונים, בתתי קולנוע, תערוכות, אירועים ועוד. מקומון זה מתמקד בתרבות, אמנות ופנאי בלבד.
 • מקומון אינדקס- מקומונים אלו הם מקומונים המורכבים ברובם מלוחות מודעת של נותני שירותים מקומיים, שיעורים פרטיים, או קורסים, מכירות של חנויות ורשתות מקומיות ועוד.
 • מקומונים עצמאיים- אלו הם מקומונים שאינם שייכים להוצאות לאור של העתונים הגדולים. מקומונים אלו הם מעין שבועונים, המופצים בבתי אב לפי חלוקה גאוגרפית, ומתנהלים עצמאית.
 • מקומונים בנושאים מגוונים- סוג נוסף של מקומונים, הם מקומונים של רשות מקומית או כמה רשויות, המתמקדות בנושא עיקרי אחד כמו בנייה, חינוך, תרבות, ספורט ועוד.
 • תרבות המקומונים

  תרבות המקומונים היא ותיקה מאד ואף מוצלחת למדי. המקומונים ממומנים באמצעות פרסומות, ואכן ניתן לראות שם ריבוי פרסומות מפתיע בכמותו. לפי חביב שמעוני, הסיבה לכך היא, כי מפרסם מקומי יודע כי הפרסום שלו מגיע בדיוק לקהל היעד בו הוא מעוניין. לשרברב בקרית אונו, אין סיבה לפרסם בעתונות ארצית, והוא מעוניין כי תושבי קרית אונו והסביבה, יגיעו אליו, בידיעה כי תושב באר שבע לא ימצא ענין בפרסום שלו. לכן, זה המקום האידיאלי למפרסמים, וגם למפרסמים קטנים כמו נותני שירותים למיניהם, לפרסם את עצמם במקומונים אלו, שהאפקטיביות שלהם רבה.

  חביב שמעוני הוא יזם ואיש עסקים, מומחה מדיה ופרסום וממקימי עיתונות המגזין בישראל

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:

  חביב שמעוני

  יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני

  מאת: חביב שמעוניתרבות ובידור05/07/13936 צפיות
  הוצאת "באואר" בארצות הברית עובדת על שלושה מגזינים חדשים שיושקו בארצות הברית בתוך כחמישה חודשים ונועדו לפנות לנשים ולנערות.

  מאת: חביב שמעוניטיפים שיווקיים12/06/131069 צפיות
  דרך קידום מכירות זו ברשת האינטרנט היא רק אחת מיני רבות לעשות קידום מכירות לעסק שלכם אשר יתרום תרומה משמעותית לשיווק העסק וחשיפתו בצורה מוצלחת ביותר .

  מאת: חביב שמעוניבידור ופנאי - כללי29/05/13489 צפיות
  בארצות הברית מכונה המגזין O בקיצור. מדובר בירחון שנוסד על ידי אופרה ווינפרי. המגזין מכוון להעניק השראה לשלל הקוראים והקוראות לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר תוך הצגת מידע, מתן עצות מועילות וכלים כיצד להתמקד על שיפור עצמי. הירחון מקדיש את עצמו לעזור לקוראים לכוון את עצמם בצורה הטובה ביותר ולהציג את עצמם כפי שהם באמת.

  מאת: חביב שמעונימיתוג22/04/13690 צפיות
  כיום כבר מובן לכל בעל עסק שבלי להיות נוכח ברשת האינטרנט אין לעסק שלו סיכוי להגיע לקהל הלקוחות הנעזר בכלי זה באופן שוטף ויום יומי. כיום כל מספרה וחנות למכירת אוכל לחיות מחמד מפרסמים באינטרנט. אפליקציות חכמות יודעות להפנות אנשים לחנויות בסביבה באמצעות הסמארטפונים השונים והאינטרנט הפך לכר ענק לפרסום ושיווק.

  מאת: חביב שמעוניפרסום11/04/13575 צפיות
  כמה פעמים אמרתם לעצמכם כי בפגישת העסקים הבאה שלכם עם לקוח תקפידו על האופן בו אתם מתלבשים, תהיו מסורקים או מאופרים כמו שצריך, תפגינו חביבות יחד עם הנחישות הטבעית שלכם וכדומה? וכמה פעמים לא עמדתם במשימה, ויכול להיות שהפסדתם לקוח בגלל שטויות של חזות והופעה, סגנון דיבור או עייפות מוזרה. כמו המשפט השגור "לעולם לא ניתנה לאדם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני", שמתייחס בדרך כלל ליחסים שבין בין אדם בכלל הוא מתאים ובגדול גם בעסקים ובפרסום.

  מאת: חביב שמעוניהודעות לעיתונות - כללי08/04/13548 צפיות
  מגזין בישולים האמריקאי פורסם על ידי חברת AMERICANS TEST KITCHEN בברוקלין ויוצא לאור אחת לחודשיים. הייחוד של המגזין הוא בכך שאינו מכיל פרסומות.

  מאת: חביב שמעונימיתוג04/03/13680 צפיות
  מוצרי קידום מכירות מהווים כלי מעולה לקידום מכירות והגברת מכירות העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

  מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

  מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי25/10/19205 צפיות
  תכנסות נשים ,תהליך עומק בן שלושה ימים בכפר מצוקי דרגות המשקיף לנופי ים המלח. סופשבוע של טקסים ומופעים, מגוון רחב של סדנאות ב-5 מרחבי מעל לל 50מנחות ואמניות מעולות ועוד הפתעות! 3ימים ו-2 לילות, במרחב נשי ייחודי, קסום ומאפשר. מרחב של ריפוי והעצמה, תנועה ויצירה, התבוננות ומודעות, בריאות ובריאה, פעילות ומנוחה...

  מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי24/02/191138 צפיות
  הזדמנות להפגש , לחוות, להיות למדוט, לרקוד, לנוע לנשום, לגעת בלב… סופשבוע מלא בסדנאות ואנשים בריקודים ומפגשים בהנחיית מנחים מובילים מצוות “מארג” וכמובן עם סוג’יי ומורן במשך 3 ימים נצעד יחד בנבכיה של הטנטרה והתרפיה נכיר עוד את עצמנו, נלמד את פעימות הלב ,סופשבוע שכולו חוויה טנטרית רכה ומלאת קסם בואו לחגוג את החיים – למצוא בית לאהבה

  מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי20/03/182290 צפיות
  כנס מקצועי של מתרגלי טאי צי בכל הרמות שיועבר על ידי מיטב מורי הטאי צ'י בארץ . מטרתו של הכנס היא תרגול משותף של מספר סגוננות שכל משתתף יחווה ושיתוף מספר רב ככל הניתן של אנשים באורח החיים הבריא פיזי ונפשי וקידום הטאי צי בארץ.

  מאת: בנימין קלינגרהודעות לעיתונות - כללי29/12/164990 צפיות
  תכנית המתאר הראשונה לעיר תל-אביב-יפו, תא/5000, אושרה למתן תוקף על ידי הועדה המחוזית ונחתמה בתאריך 18.12, על ידי ראש העירייה רון חולדאי. התכנית, אשר חלה על כל שטחה המוניציפלי של העיר, קובעת את מגמות התכנון ואופן התפתחותה של העיר, עד לשנת היעד 2025. כותרת אושרה תכנית המתאר החדשה של תל-אביב-יפו תקציר תכנית המתאר הראשונה לעיר תל-אביב-יפו, תא/5000, אושרה למתן תוקף על ידי הועדה המחוזית ונחתמה בתאריך 18.12, על ידי ראש העירייה רון חולדאי. התכנית, אשר חלה על כל שטחה המוניציפלי של העיר, קובעת את מגמות התכנון ואופן התפתחותה של העיר, עד לשנת היעד 2025.

  מאת: tiloniהודעות לעיתונות - כללי20/10/165809 צפיות
  האם ניתן לערער על סירוב לויזה לארה"ב? אכן ניתן לערער על סירוב לויזה לארה"ב אם אתם חושבים שלא הייתה לכך סיבה מוצדקת. אם הסיבה לסירוב היא על פי סעיף 214b)) לחוק ההגירה האמריקאי, אין זו סיבה מספקת לסירוב. במקרה הזה תוכלו לערער על הסירוב באופן מידי ולא לחכות חצי שנה כמו שנדרש בסעיף

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי13/04/165831 צפיות
  מורי בילדינג חושפת שלושה פרויקטי פיתוח שמובילים ל-2020 ומעבר לה

  מאת: רועי בן עמיהודעות לעיתונות - כללי05/04/167443 צפיות
  ב-2002 עשו על מני נחמן כתבה כלבוטק. בה התוכנית שפטה את האופן בה הוא נתן שירותים לחברת אקווהנט שהיה אז הבעלים שלה. האמת היא שהתוכנית טענה שמהירויות האינטרנט נמוכות יותר בפועל מאשר מה שצויין בחבילה.

   
   
   

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica