חפש מאמרים:
שלום אורח
05.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמעוני חביב על סוגי המקומונים

בישראל, במיוחד בשני העשורים האחרונים, משגשגת תרבות המקומונים. מקומונים הם עתונים השייכים לעתונות יומית גדולה, כמו מעריב, ידיעות אחרונות והארץ, ולכל אחד מעתונים אלו ישנה רשת מקומונים משלו, המופצת באזורים בארץ. המקומון מתמקד בארועים הרלוונטיים לאזורים בהם הוא מופץ. כיום, קיימים גם מקומונים שאינם שייכים לעתונים הגדולים, והם מעין שבועונים מקומיים, המופצים בסופי שבוע בחינם. קיימים סוגים רבים של מקומונים, ולהלן חמישה סוגי מקומונים בישראל.

מאת: חביב שמעוני

מקומונים בארץ

רוב המקומונים, אולי כולם, מופצים בישראל בסוף השבוע, כלומר בימי חמישי או ימי שישי. תחילת דרכם של המקומונים התחילה דווקא באזור הדרום, עת יצאו בשנות הששים של המאה העשרים, המקומונים בבאר שבע, והמקומון ערב ערב בעיר אילת. אולם רק בתחילת שנות השמונים של המאה העשרים, החלו לצאת מקומונים רבים ברחבי הארץ. סוגי המקומונים הם מגוונים, חלקם מיועדים לקהל יעד ספציפי, להלן חמישה מהם:

חביב שמעוני

 • אשדוד בכותרות- זהו מקומות הפונה לקהל יעד המורכב מתושבי אשדוד החרדים. מקומון זה מביא חדשות מעולם הדת, ופעילויות תורניות בעיר אשדוד וסביבותיה.
 • עכבר העיר- זהו מקומון הסוקר את כל המסעדות בתל אביב וסביבותיה, וכן מקומות בילוי נוספים כמו מועדונים, בתתי קולנוע, תערוכות, אירועים ועוד. מקומון זה מתמקד בתרבות, אמנות ופנאי בלבד.
 • מקומון אינדקס- מקומונים אלו הם מקומונים המורכבים ברובם מלוחות מודעת של נותני שירותים מקומיים, שיעורים פרטיים, או קורסים, מכירות של חנויות ורשתות מקומיות ועוד.
 • מקומונים עצמאיים- אלו הם מקומונים שאינם שייכים להוצאות לאור של העתונים הגדולים. מקומונים אלו הם מעין שבועונים, המופצים בבתי אב לפי חלוקה גאוגרפית, ומתנהלים עצמאית.
 • מקומונים בנושאים מגוונים- סוג נוסף של מקומונים, הם מקומונים של רשות מקומית או כמה רשויות, המתמקדות בנושא עיקרי אחד כמו בנייה, חינוך, תרבות, ספורט ועוד.
 • תרבות המקומונים

  תרבות המקומונים היא ותיקה מאד ואף מוצלחת למדי. המקומונים ממומנים באמצעות פרסומות, ואכן ניתן לראות שם ריבוי פרסומות מפתיע בכמותו. לפי חביב שמעוני, הסיבה לכך היא, כי מפרסם מקומי יודע כי הפרסום שלו מגיע בדיוק לקהל היעד בו הוא מעוניין. לשרברב בקרית אונו, אין סיבה לפרסם בעתונות ארצית, והוא מעוניין כי תושבי קרית אונו והסביבה, יגיעו אליו, בידיעה כי תושב באר שבע לא ימצא ענין בפרסום שלו. לכן, זה המקום האידיאלי למפרסמים, וגם למפרסמים קטנים כמו נותני שירותים למיניהם, לפרסם את עצמם במקומונים אלו, שהאפקטיביות שלהם רבה.

  חביב שמעוני הוא יזם ואיש עסקים, מומחה מדיה ופרסום וממקימי עיתונות המגזין בישראל

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:

  חביב שמעוני

  יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני

  מאת: חביב שמעוניתרבות ובידור05/07/131062 צפיות
  הוצאת "באואר" בארצות הברית עובדת על שלושה מגזינים חדשים שיושקו בארצות הברית בתוך כחמישה חודשים ונועדו לפנות לנשים ולנערות.

  מאת: חביב שמעוניטיפים שיווקיים12/06/131317 צפיות
  דרך קידום מכירות זו ברשת האינטרנט היא רק אחת מיני רבות לעשות קידום מכירות לעסק שלכם אשר יתרום תרומה משמעותית לשיווק העסק וחשיפתו בצורה מוצלחת ביותר .

  מאת: חביב שמעוניבידור ופנאי - כללי29/05/13609 צפיות
  בארצות הברית מכונה המגזין O בקיצור. מדובר בירחון שנוסד על ידי אופרה ווינפרי. המגזין מכוון להעניק השראה לשלל הקוראים והקוראות לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר תוך הצגת מידע, מתן עצות מועילות וכלים כיצד להתמקד על שיפור עצמי. הירחון מקדיש את עצמו לעזור לקוראים לכוון את עצמם בצורה הטובה ביותר ולהציג את עצמם כפי שהם באמת.

  מאת: חביב שמעונימיתוג22/04/13807 צפיות
  כיום כבר מובן לכל בעל עסק שבלי להיות נוכח ברשת האינטרנט אין לעסק שלו סיכוי להגיע לקהל הלקוחות הנעזר בכלי זה באופן שוטף ויום יומי. כיום כל מספרה וחנות למכירת אוכל לחיות מחמד מפרסמים באינטרנט. אפליקציות חכמות יודעות להפנות אנשים לחנויות בסביבה באמצעות הסמארטפונים השונים והאינטרנט הפך לכר ענק לפרסום ושיווק.

  מאת: חביב שמעוניפרסום11/04/13692 צפיות
  כמה פעמים אמרתם לעצמכם כי בפגישת העסקים הבאה שלכם עם לקוח תקפידו על האופן בו אתם מתלבשים, תהיו מסורקים או מאופרים כמו שצריך, תפגינו חביבות יחד עם הנחישות הטבעית שלכם וכדומה? וכמה פעמים לא עמדתם במשימה, ויכול להיות שהפסדתם לקוח בגלל שטויות של חזות והופעה, סגנון דיבור או עייפות מוזרה. כמו המשפט השגור "לעולם לא ניתנה לאדם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני", שמתייחס בדרך כלל ליחסים שבין בין אדם בכלל הוא מתאים ובגדול גם בעסקים ובפרסום.

  מאת: חביב שמעוניהודעות לעיתונות - כללי08/04/13683 צפיות
  מגזין בישולים האמריקאי פורסם על ידי חברת AMERICANS TEST KITCHEN בברוקלין ויוצא לאור אחת לחודשיים. הייחוד של המגזין הוא בכך שאינו מכיל פרסומות.

  מאת: חביב שמעונימיתוג04/03/13800 צפיות
  מוצרי קידום מכירות מהווים כלי מעולה לקידום מכירות והגברת מכירות העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

  מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2113 צפיות
  הזדמנות בלעדית ללקוחות של מטוסי המנהלים של בומברדייה לעצב את המטוס שלהם בשיתוף פעולה עם יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית היוזמה משלימה את המובילות המבוססת של בומברדייה בעיצוב

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2114 צפיות
  נטג'טס השיגה זכויות רכישה ל-20 מטוסי מנהלים על-קוליים AS2®, והגדילה את צבר ההזמנות הגלובלי של אריון ליותר מ-10 מיליארד דולר לפני תחילת הייצור ב-2023

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2125 צפיות
  מכללת אבטחת הסייבר המובילה בישראל האקריו הגישה היום פורמלית בקשה רשמית לממשלה הפדרלית האוסטרלית לתת הסמכה לכשירות הראשונה אי פעם באוסטרליה של צוות אבטחת סייבר תוקף "צוות אדום" - ויחד איתה תגיע פוטנציאלית מסגרת חדשה לסחר בינ"ל.

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי02/03/2121 צפיות
  ISW Holdings, Inc. (OTC: ISWH) תיק מגוון שכולל תחומים עסקיים חיוניים שמשרתים ביקושים למוצרי צריכה בשווקים מבוזרים, שמחה להודיע שבעקבות חתימה על הסכמי אירוח עם Bit5ive LLC שנמצאת במיאמי, פלורידה ו-Scrubgrass Generating Company, LLP שנמצאת בקנדרל, פנסילבניה החברה שילשה בהצלחה את צי כריית מטבעות הקריפטו הפעיל שלה עם התוספת של שני (2) מרכזי נתונים POD5IVE חדשים.

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי28/02/2129 צפיות
  כשהיא מחזקת עוד את הפלטפורמה הקריבית שלה ומוסיפה כיסוי נוסף בקצה הדרומי של האזור, אנדרסן גלובל מתרחבת אל סנט וינסנט והגרנדינים עם חברת שיתוף הפעולה Baptiste & Co. Law Firm.

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי28/02/2130 צפיות
  -- EB612 כשהוסיפו אותו לטיפול הסטנדרטי הוביל לקיטון מובהק סטטיסטית בשימוש בתוספי סידן

  מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי26/02/2134 צפיות
  ReNew Power, חברת האנרגיה המתחדשת המובילה בהודו, התקשרה בהסכם סופי לשילוב עסקי עם RMG Acquisition Corporation II (“RMG II”); אחרי הסגירה, החברה המשולבת צפויה להיות רשומה בנסדא"ק בסימול החדש RNW.

   
   
   

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica