חפש מאמרים:
שלום אורח
07.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דילמות בנושא הוצאת אזרחות פולנית

אזרחות פולנית- מה זה אומר?:

אזרחות פולנית היא אזרחות כמו אזרחות בכל מדינה אחרת. ברגע שאדם מסוים מקבל אזרחות פולנית, הוא מוכר כאזרח של המדינה, זכאי לשירותים השונים שניתנים בה, להכרה מלאה כאזרח מן המניין וכן להנאה מזכויות שונות של אזרחי המדינה פולין. הרבה אנשים לא מעוניינים או לא צריכים זכויות במדינה פולין. אולם, היות ופולין הפכה להיות מדינה השייכת לאיחוד האירופאי, אזרחות פולנית היא כבר לא רק תעודת שייכות למדינה פולין, מעכשיו אזרחות פולין היא תעודת שייכות לאירופה כולה.

הוצאת אזרחות פולנית- נגד:

רבים מתנגדים לתהליכים של הוצאת אזרחות פולנית. פולין זכורה לכולנו כארץ שבה קבורים מיליוני בני עמנו שנרצחו באכזריות. פולין היא המדינה שנושאת עימה את תחושת השואה ורצח ההמונים הנורא. לכן, הרבה אנשים, צאצאים לילידי פולין שעשויים היות זכאים לאזרחות פולנית, אינם מסוגלים לעשות את הצעד ולקבל את האזרחות היות וברחנו מפולין וכרגע אנחנו שייכים אך ורק למדינה אחת, היא מדינת ישראל.

הוצאת אזרחות פולנית- בעד:

שיקולים שונים משכנעים אותנו מדוע כן כדאי להוציא אזרחות פולנית. למשל, ברגע שיש לנו אזרחות פולנית אנחנו יכולים להוציא דרכון פולני. דרכון פולני מוכר כדרכון ששייך לאיחוד האירופאי וכל מי שנושא דרכון כזה, זכאי לזכויות שונות כגון הקלה בשכר הלימוד במדינות שונות באירופה כולה, הקלה בקבלת ויזות למדינות באירופה ואף בארצות הברית, הקלות הנוגעות לקבלת עבודה במדינות השייכות לאיחוד האירופאי ועוד. זאת אומרת, הוצאת אזרחות פולנית טומנת בחובה הרבה מאד הטבות שחבל לפספס בגלל שיקולים הנוגעים לעבר.

דילמות אודות הוצאת אזרחות פולנית- לסיום:

הדילמות קיימות ומלוות כל אחד שזכאי להוציא אזרחות פולנית. רבים מנסים להתמקד אך ורק ביתרונות שדרכון פולני יביא ולכן מנסים להשיג אזרחות פולנית ולעומתם, רבים מסרבים לתהליכים השונים כתוצאה משיקולים אידיאולוגיים או מתחושות קשות שקיימות כנגד הארץ פולין. בין כך ובין, כך, אם אתם מתעניינים בנושא, קיימות חברות שונות שמסייעות בתהליכי הוצאת אזרחות פולנית, איתור נכסים פולניים השייכים לכם ועוד. אתם יכולים לפנות לנותני שירות אלו ולשמוע קצת יותר על הנושא.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אריה תום

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אבי בכרחברה ומדינה - כללי28/11/2175 צפיות
גולדה מאיר (מאירסון) היא ללא ספק מיתוס יהודי, מיתוס ישראלי ומיתוס לאומי, גולדה היא לא רק מיתוס לאומי, גולדה הצליחה להתמקם מכוח אישיותה בתודעה כמיתוס בינלאומי חוצה מגזרים ומגדרים, אישיותה המרתקת וסיפור חייה הינם נרטיב לאומי, ציוני, ועולמי. דמותה ופועלה המרתקת מהווה לנו כיהודים החיים את העבר וההווה הציוני אבן דרך ודוגמה ומופת לאישה אשר הקדישה את חייה ופועלה לחלוטין לעם היהודי ושימשה אור לנשים בכל העולם כאישה אשר "עשתה את זה ובגדול" והגיעה למקומה ומיקומה הגבוהים כראשת ממשלה בזכות אישיותה ועשייתה בלבד ללא מורא ללא חסד או התחסדות ואת כל זה עשתה בעולם גברי ושוביניסטי במיוחד בשנים בהם חיה ופעלה.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201702 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181054 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171572 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171323 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161754 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica