חפש מאמרים:
שלום אורח
05.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמעוני חביב על הצהובונים

צהובון הוא סוג של עתון, המחפש אחר שערוריות, סנסציות, ובעיקר רכילות על מפורסמים כאלו או אחרים. הצהובונים לא בוחלים בפרסום עובדות מביכות, תמונות חושפניות, ועושים הכל כדי למצוא את הידיעות המרעשות ביותר על מפורסם זה או אחר. הדבר כבר גובל בחדירה לפרטיות, וצלמי הצהובונים מחפשים כל דרך לחדור אל המקומות הנסתרים ביותר בחייו של מפורסם, רק כדי לפרסם אותם לציבור. הפפראצי- מונח איטלקי המתייחס לצלמים אלו, מתכוון לצלמים ועתונאים אלו, המתפרנסים למחייתם מהצצה בלתי פוסקת לחיי המפורסמים. האם זו עתונות? לא בטוח. להלן חמישה צהובונים ידועים בעולם.

מאת: חביב שמעוני

הדיילי סטאר

מצהיבים בצמרת


לא בטוח כי ניתן לכנות צהובונים כעתונות. מטרת הצהובונים היא לצבור כמה שיותר מידע על מפורסמים וחייהם, והם לא יבחלו בדרכים בהם יאספו מידע זה. בין הצהובונים הבולטים בעולם, השערורייתיים ביניהם, ניתן למצוא את סטאר, נשיונל אינקווירר, וסאן האמריקנים, ואת דיילי מירור, ניוז אוף דה וורלד ודיילי סטאר הבריטיים.

לעתונות הצהובה מספר מרכיבים בולטים המאפיינים את כל הצהובונים באשר הם. מרכיבים אלו הם כותרות ענק סנסנציונליות, תמונות רבות, סיקור שערוריות וכדומה. הצהובונים האירופיים הם הנועזים מכולם, ולא בוחלים בהעלאת תמונות הגובלות בארוטיקה. הצהובונים האמריקניים הם מתונים יותר, אולם כמות המידע הרכילותי בהם הוא רב מאד.

למה צהוב?

המילה צהובון נולדה כבר בשנת 1846, והתייחסה לספרות הכתובה ברמה ירודה, ולעתונים סרי טעם. עתונים אלו נקראו גם עתוני שחיתויות, שסיפרו על מקרים, לא תמיד אמיתיים של שחיתויות בצמרת הממשל האירופי. עתונים אלו הודפסו על גבי נייר שלא היה מעובד, והגוון שלו היה צהבהב משהו. מכאן נולד שמם של הצהובונים.

בעולם צהובונים רבים מאד. הם נמצאים ברחבי אירופה, ארצות הברית, ואפילו בהודו, קנדה, אוסטרליה וברזיל. הצהובונים נמצאים תחת מתקפה רבה, הן של המפורסמים התובעים אותם פעמים רבות בגין חדירה לפרטיות או פרסום מידע שאינו נכון, והן מצד ממשלות מסוימות, המבקשות לשים קץ, או לפחות למתן את התודעה. לפי חביב שמעוני, תביעות אלו, באופן תמוה, רק מעלות את ערכן בקרב קהל הציבור הנמשך למציצנות, ולרכילות, יצרים הקיימים אצל כולם, ואצל אחרים בצורה מודגשת יותר. הצהובונים סופגים את התביעות המופנות נגדם, עומדים למשפט חדשות לבקרים, משלמים את הקנסות וממשיכים לפרסם את כל המידע הרכילותי.

לא ברור אם ניתן לשייך את הצהובונים להגדרה הכוללת של עתונות. מצד אחד זהו אכן עתון, מודפס, מפורסם ברבים, ולו עורך, כתבים וצלמים. מצד שני האופי הוא ירוד, ועושה שימוש ציני, לעתים בחולשתם של המפורסמים, רק כדי להשיג חדשות הנוגעות אליהם.

שמעוני חביב הוא יזם ואיש עסקים, מומחה מדיה ופרסום וממקימי עיתונות המגזין בישראל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חביב שמעוני

יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני

מאת: חביב שמעוניתרבות ובידור05/07/131062 צפיות
הוצאת "באואר" בארצות הברית עובדת על שלושה מגזינים חדשים שיושקו בארצות הברית בתוך כחמישה חודשים ונועדו לפנות לנשים ולנערות.

מאת: חביב שמעוניטיפים שיווקיים12/06/131317 צפיות
דרך קידום מכירות זו ברשת האינטרנט היא רק אחת מיני רבות לעשות קידום מכירות לעסק שלכם אשר יתרום תרומה משמעותית לשיווק העסק וחשיפתו בצורה מוצלחת ביותר .

מאת: חביב שמעוניבידור ופנאי - כללי29/05/13609 צפיות
בארצות הברית מכונה המגזין O בקיצור. מדובר בירחון שנוסד על ידי אופרה ווינפרי. המגזין מכוון להעניק השראה לשלל הקוראים והקוראות לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר תוך הצגת מידע, מתן עצות מועילות וכלים כיצד להתמקד על שיפור עצמי. הירחון מקדיש את עצמו לעזור לקוראים לכוון את עצמם בצורה הטובה ביותר ולהציג את עצמם כפי שהם באמת.

מאת: חביב שמעונימיתוג22/04/13807 צפיות
כיום כבר מובן לכל בעל עסק שבלי להיות נוכח ברשת האינטרנט אין לעסק שלו סיכוי להגיע לקהל הלקוחות הנעזר בכלי זה באופן שוטף ויום יומי. כיום כל מספרה וחנות למכירת אוכל לחיות מחמד מפרסמים באינטרנט. אפליקציות חכמות יודעות להפנות אנשים לחנויות בסביבה באמצעות הסמארטפונים השונים והאינטרנט הפך לכר ענק לפרסום ושיווק.

מאת: חביב שמעוניפרסום11/04/13692 צפיות
כמה פעמים אמרתם לעצמכם כי בפגישת העסקים הבאה שלכם עם לקוח תקפידו על האופן בו אתם מתלבשים, תהיו מסורקים או מאופרים כמו שצריך, תפגינו חביבות יחד עם הנחישות הטבעית שלכם וכדומה? וכמה פעמים לא עמדתם במשימה, ויכול להיות שהפסדתם לקוח בגלל שטויות של חזות והופעה, סגנון דיבור או עייפות מוזרה. כמו המשפט השגור "לעולם לא ניתנה לאדם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני", שמתייחס בדרך כלל ליחסים שבין בין אדם בכלל הוא מתאים ובגדול גם בעסקים ובפרסום.

מאת: חביב שמעוניהודעות לעיתונות - כללי08/04/13683 צפיות
מגזין בישולים האמריקאי פורסם על ידי חברת AMERICANS TEST KITCHEN בברוקלין ויוצא לאור אחת לחודשיים. הייחוד של המגזין הוא בכך שאינו מכיל פרסומות.

מאת: חביב שמעונימיתוג04/03/13800 צפיות
מוצרי קידום מכירות מהווים כלי מעולה לקידום מכירות והגברת מכירות העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2113 צפיות
הזדמנות בלעדית ללקוחות של מטוסי המנהלים של בומברדייה לעצב את המטוס שלהם בשיתוף פעולה עם יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית היוזמה משלימה את המובילות המבוססת של בומברדייה בעיצוב

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2114 צפיות
נטג'טס השיגה זכויות רכישה ל-20 מטוסי מנהלים על-קוליים AS2®, והגדילה את צבר ההזמנות הגלובלי של אריון ליותר מ-10 מיליארד דולר לפני תחילת הייצור ב-2023

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי04/03/2125 צפיות
מכללת אבטחת הסייבר המובילה בישראל האקריו הגישה היום פורמלית בקשה רשמית לממשלה הפדרלית האוסטרלית לתת הסמכה לכשירות הראשונה אי פעם באוסטרליה של צוות אבטחת סייבר תוקף "צוות אדום" - ויחד איתה תגיע פוטנציאלית מסגרת חדשה לסחר בינ"ל.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי02/03/2121 צפיות
ISW Holdings, Inc. (OTC: ISWH) תיק מגוון שכולל תחומים עסקיים חיוניים שמשרתים ביקושים למוצרי צריכה בשווקים מבוזרים, שמחה להודיע שבעקבות חתימה על הסכמי אירוח עם Bit5ive LLC שנמצאת במיאמי, פלורידה ו-Scrubgrass Generating Company, LLP שנמצאת בקנדרל, פנסילבניה החברה שילשה בהצלחה את צי כריית מטבעות הקריפטו הפעיל שלה עם התוספת של שני (2) מרכזי נתונים POD5IVE חדשים.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי28/02/2129 צפיות
כשהיא מחזקת עוד את הפלטפורמה הקריבית שלה ומוסיפה כיסוי נוסף בקצה הדרומי של האזור, אנדרסן גלובל מתרחבת אל סנט וינסנט והגרנדינים עם חברת שיתוף הפעולה Baptiste & Co. Law Firm.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי28/02/2130 צפיות
-- EB612 כשהוסיפו אותו לטיפול הסטנדרטי הוביל לקיטון מובהק סטטיסטית בשימוש בתוספי סידן

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי26/02/2134 צפיות
ReNew Power, חברת האנרגיה המתחדשת המובילה בהודו, התקשרה בהסכם סופי לשילוב עסקי עם RMG Acquisition Corporation II (“RMG II”); אחרי הסגירה, החברה המשולבת צפויה להיות רשומה בנסדא"ק בסימול החדש RNW.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica