חפש מאמרים:
שלום אורח
24.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מצלמה תרמית ויתרונותיה

את הנזקים האפשריים של רטיבות לא צריך להציג בפניכם. ביכולתה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. עיקר הקושי נובע מכך שקשה מאד לאתר את הרטיבות בשלביה הראשונים, כך שכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. החדשות הטובות הן שבאמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מה מאפשרת המצלמה התרמית?

השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזקי רטיבות הוא תוצר של הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות. לא קשה להבין את יעילותה לצורך זה: המצלמה מבוססת על קרני אינפרא-אדום, אשר יציגו על גבי המסך שלה את ההבדלים בטמפרטורה בין הפריטים המצולמים. כך ניתן ללמוד, בהקשר הרחב יותר, על רטיבות אפשרית: יהיה זה המקום בו הצבעים יהיו יחסית "קרים", וזאת עקב הימצאות המים שבהם.

חשוב להבין כי חוקי המשחק השתנו עם התחלת השימוש במצלמה, לפחות בכל הנוגע לביצוע בדק בית ולבדיקות ליקויים אחרים. עד אז, הדרך היחידה לאתר רטיבות מורכבת הייתה באמצעות חדירה "פיזית" לעומק התשתיות, לעיתים עם הרס מהותי שלהן. כך, כאשר נמצא המקור לרטיבות, נדרש, לא פעם, גם להשיב את הנזק שנגרם.

יתרונות המצלמה התרמית

מצלמה תרמית נכנסה בדיוק לשדה משחק זה. היא מאפשרת לעין מקצועית לגלות, בתוך שניות, את מקור הרטיבות המדויק- הרחק משיטת ה"ניסוי ותהייה". כמו כן, באמצעותה ניתן לגלות רטיבות אפילו בשלבים המוקדמים ביותר, ובכך למנוע התגברות של הבעיה.

יחד עם זאת, יכולות המצלמה עדיין מוגבלות, שעה שעומק ה"חדירה" של הקרניים שלה אינו מקסימלי. בהקשר הזה, פותחו מספר כלים אחרים שיכולים לעזור: פרוטימטר הוא מכשיר מבוסס גלי רדיו נפוץ בהחלט, שמשמש לאיתור רטיבות בעומקים שהמצלמה לא יכולה להגיע אליהם.

מתי נעזרים במצלמה?

מיותר להדגיש כי מצלמה תרמית מצריכה איש מקצוע שיפענח את המראות המוצגים בתוכה, והיא בהחלט לא ניתנת להשגה לכל נפש. לרוב, תהיה היא נחלתם של גורמים שונים המבצעים בדק בית, ובכלל זה מהנדסי בניין. רצוי לבצע בדיקת איתור רטיבות במסגרת בדק בית רחב יותר, ולהקפיד כי איש המקצוע יחזיק בציוד הנדרש לביצוע המשימה: פרוטימטר ומצלמה תרמית, בהקשר הזה, צריכים להיות בבחינת חובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13577 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13627 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13690 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13632 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13573 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13655 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי18/01/13516 צפיות
יש פריטים שלא ברור כיצד הסתדרנו לפני שהם הומצאו. אם תשאלו כל גורם בענף הבנייה או השיפוצים, מצלמה תרמית בוודאי תוגדר ככזו. מאז שנכנסה לשימוש, מאפשרת היא לגלות רטיבות בדרך המהירה והיעילה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי04/01/2197 צפיות
מהו ההבדל בין קונסטרוקטור למהנדס בניין? ראשית חשוב להבין, שמהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שהתמחה בתכנון והוא בעל ניסיון עבודה של מספר שנים במשרד של קונסטרוקטור ותיק ומנוסה. מהנדס בניין, יכול לעבוד בתחום הביצוע (מהנדס ביצוע אצל קבלן) וכן יכול לשמש כמפקח בנייה.

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי04/01/2191 צפיות
עבודה נכונה עם צבע באבקה להשגת התוצאות הטובות ביותר. צביעה באבקה היא העמידה והאחידה ביותר. אידאלי בעבור מתכות ופלסטיק.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי30/11/20513 צפיות
משרד נקי מתחיל בניקיון שבו

מאת: ניב אבןבניין ואחזקה - כללי29/10/20576 צפיות
צביעה נעשית גם לפי סוג החומר, וכאן חומר כמו ברזל מקבל מדף שלם של צבעים מתאימים.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי28/10/20533 צפיות
רגע לפני החורף כדאי לבחון את מצב הגדר וקירות החוץ שאולי זקוקים לצבעי הגנה חדשים.

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/20578 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20688 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica