חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מצלמה תרמית, איתור רטיבות ומה שביניהם

רטיבות בבית אינה דבר פשוט להתמודדות, בכך אין ספק. עיקר הקושי, כך יציינו רבים, נובע מכך שקשה מאד לזהות אותה- אלא כאשר הנזקים שלה כבר יוצאים משליטה. בדיוק לצורך זה, קמו עם השנים מספר פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את מלאכת האיתור לפשוטה יותר. מצלמה תרמית היא אחד המרכזיים שבהם.

מהי מצלמה תרמית?

מצלמות תרמיות, אם כך, מבוססות על קרניים אינפרא-אדומות. המטרה המרכזית שלהן היא לגלות הבדלים בטמפרטורה בין הפריטים המצולמים, דבר שניתן ללמוד עליו כבר מתצוגת המסך: כך, לצד התמונה ה"רגילה", יוצגו גוונים שונים, המבטאים את אותם הבדלים. בהקשר שלנו, הרי שההבדל יעיד על דבר אפשרי אחד: רטיבות.

חשוב לזכור כי לפני שהמצלמה התרמית קיבלה תפקיד מרכזי בבדק הבית על סוגיו, גילוי רטיבות היה קשה פי כמה. הוא מעיד לרוב, ברמה הכללית, על איטום לקוי, אולם המקום הספציפי ממנו נובעת הבעיה- נשאר נסתר. כמו כן, לעיתים הוא מסתתר מאחורי מערכת סבוכה מאד של קירות, צינורות ועוד. מצלמה תרמית פותרת את כל הבעיות האלה.

חלק מהותי בבדיקה

חשוב להדגיש כי בעל הבית הממוצע לא יחשוד ברטיבות, אלא אם היא נותנת כבר את אותותיה הברורים ב"שטח". לכן, דרך עיקרית לגלות נזק מסוג זה היא באמצעות בדק בית, על סוגיו. האחרון נעשה על ידי מהנדס מומחה, אשר נעזר בציוד טכני מתקדם, ובכלל זה המצלמה התרמית. בסוף הבדיקה, יועבר לבעל הבית דו''ח מקיף, המפרט כל ליקוי וליקוי, וכן מציע דרכים להתמודדות איתם.

כאשר בוחרים גורם מקצועי לביצוע המשימה החשובה הזו, רצוי לבדוק כי אכן עומדת לרשותו מצלמה תרמית. ועדיין, כדי להשלים את התמונה עוד יותר, מומלץ מאד לבחון גם כלים אחרים, שיכולים לסייע באיתור הרטיבות (כמו גם נזקים אחרים). כלי חשוב נוסף, בהקשר הזה, הוא פרוטימטר, מכשיר מבוסס גלי רדיו, שביכולתו לחדור עוד יותר לעומק- ולגלות רטיבות שאפילו המצלמה התרמית לא הבחינה בה.

מתי לעשות זאת?

באשר למועד הבדיקה, רצוי מאד לבצע אותו לפני המעבר לבית חדש, אפילו אם הוא מגיע "יד ראשונה" מהקבלן, כמו גם במסגרת בדיקות תקופתיות. יש לזכור כי כל ליקוי שכזה עלול להתפתח למימדי ענק, ולהוות, עם הזמן, סכנה של ממש. מצלמה תרמית בפרט, ואמצעי בדק בית בכלל, מונעים את כל אלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13548 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13563 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13622 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13575 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13521 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13598 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי18/01/13467 צפיות
יש פריטים שלא ברור כיצד הסתדרנו לפני שהם הומצאו. אם תשאלו כל גורם בענף הבנייה או השיפוצים, מצלמה תרמית בוודאי תוגדר ככזו. מאז שנכנסה לשימוש, מאפשרת היא לגלות רטיבות בדרך המהירה והיעילה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/2074 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20218 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19753 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19730 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19651 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19570 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19589 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica