חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול משפחתי – הבסיס לשיפור ניהול משק הבית

מאת: מיכלמשפחה וזוגיות - כללי18/02/2013523 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

משפחה היא לא רק תא חברתי זעיר אלא גם יחידה כלכלית. לא אחת, היכולת לנהל משק בית משותף יציב מותנית בטיב הקשר הזוגי ובמידת האמון והביטחון שחשים בני הזוג אחד כלפי השני. כאשר מתגלעות מחלוקות, הזנחתן והעדר טיפול בהן עשויים להחריפן ולגרום לפגיעה קשה ביחסים וביכולת לנהל את המשפחה.

טיפול משפחתי וזוגי מאפשר למצוא, בין השאר, כשלים כאלה ואחרים בהתנהלות הפיננסית של בני המשפחה. כאשר הייעוץ אינו מתמצה רק בתחום ייעוץ בכלכלת המשפחה אלא יורד לחקר ולפשר דפוסי התנהגות והתנהלות המשפיעים בהכרח על המצב הכלכלי, ניתן  לטפל בשורשי הבעיות והמחלוקות.

לא אחת מתברר, כי עשיית סדר בהתנהלות הכלכלית של המשפחה ושליטה ובקרה על כספיה הם  הבסיס לתיקון הכללי בה. כאשר בני הזוג מסוכסכים ולא קיים בינהם מנגנון הידברות מסודר, יש בכך משום איום ישיר וממשי על מצבה הכספי של המשפחה, בעיקר כאשר ניהול הכספים מופקע מחזקתו של מי מהם וכאשר אחד מהם נוטל לעצמו שליטה בלעדית על ניהול הכסף.

הכסף לא רק משגע את בני האדם - הוא גם גורם לסכסוכים מרים בתוך משפחות. ייעוץ זוגי וייעוץ לכלכלת המשפחה הוא סיוע חשוב ונדרש למשפחות רבות. הייעוץ נותן אפשרות לזוגות להתוודע למציאות, אשר בכוחם וביכולתם לא רק לפעול בתוכה כראוי אלא אף לשפר את מצבם בתוכה.

הייעוץ עוזר למשפחות להיווכח כי מצבן ניתן לשיפור הודות לפעילות משולבת- צמצום ההוצאות מזה והגדלת ההכנסות מזה. ככל שבסיס הקשר הזוגי איתן יותר, כך ניתן להירתם במשותף באופן אפקטיבי יותר לשינוי הנדרש. ייעוץ משפחתי בדגש כספי עוזר לזוגות לא רק לייצב את מצבם הכלכלי אלא לשפר את היחסים בינהם.

לא פעם מתברר, כי גם מה שקל לעשות- קל בהרבה לא לעשות. שינוי בולט עשוי להתחולל כתוצאה מהשפעה  מצטברת של שיפורים קלים, אשר לכאורה קל לעשותם, אך רבים מאתנו שרויים ושבויים בהרגלי חיים קבועים ועצם המחשבה על שינויים עשויה להניא אותם מביצועם. כאשר במהלך הייעוץ הכלכלי משקפת היועצת לבני הזוג את מצבם לאשורו - הם עשויים לחוש כי הם נמצאים עם הגב אל הקיר, ומכאן יש להם רק כיוון אחד ודרך אחת לשנות, לשפר ולהיטיב את מצבם: לשנות הרגלי חיים.

ייעוץ כלכלי עשוי להיחשב לסוג של טיפול זוגי ומשפחתי הואיל והתנהלות כלכלית מושכלת, מאוזנת ונאותה היא בסיס למערכת יחסים יציבה. ניהול משק בית בצורה נכונה אינו תנאי מספיק למערכת יחסים  זוגית בריאה אך הוא ודאי תנאי חשוב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל

מאת: מיכלשיפוצים17/01/16674 צפיות
ביצוע עבודות בנייה יכול להיות תהליך מורכב ותובעני עבור כל משפחה. כאשר שיפוץ או שדרוג נעשה תוך כדי מגורים במקום – התהליך נעשה מורכב ומעיק אפילו יותר. אך ניתן להקל על התהליך באמצעות עבודה עם אנשי מקצוע איכותיים, העושים את העבודה בצורה רגישה ועדינה ותוך שמירה על כבודם של האנשים, עבורם הם מבצעים את העבודה.

מאת: מיכלתיירות ונופש - כללי17/06/151358 צפיות
חופשה מושלמת היא כזו המאפשרת מנוחה לגוף ולנפש ואחת שכזאת תהיה תמיד טובה יותר כאשר היא במסגרת של חבילות ספא ונופש. עוד בעניין זה במאמר הבא.

מאת: מיכלטיולים בארץ17/06/151378 צפיות
ישראל מציעה לאורך כל ימות השנה ובעיקר לתקופת הקיץ, כמו זה שבא עלינו לטובה, שלושה אפשרויות של חופשה על המים וכל יעד הוא בעל אופי שונה לחלוטין – אילת בים האדום, טבריה שלחופי הכנרת או ים המלח.

מאת: מיכלטיולים בחו"ל17/06/151204 צפיות
אחת הערים התיירותיות בעולם היא ברצלונה שבספרד והתייר הישראלי נחשב אחד המעריצים הלוהטים שלה. מדי ששנה עשרות אלפי ישראלים פוקדים את העיר הקטלונית ולא לשווא. מדובר ללא ספק בעיר תיירות נפלאה לאורך כל עונות השנה.

מאת: מיכלבתים משותפים13/04/15654 צפיות
ניהול ועד הבית אינו המצאה ישראלית, אך בעוד במרבית מדינות העולם כבר מזמן העבירו את ניהול הבתים המשותפים לחברות ניהול מקצועיות, נידמה כי עד לעשור האחרון הדבר חילחל רק לערי המרכז ובעיקר לתל אביב. בעת האחרונה הבשורה נידמה כי הגיעה גם לחיפה והצפון.

מאת: מיכלאטרקציות02/04/152108 צפיות
אפריל, מאי ויוני הן ללא ספק שלושת החודשים החשובים ביומן של כל חובב כדורגל מושבע. זהו גם הזמן האידיאלי לצאת לחופשה המבוססת על כדורגל במסגרת חבילות כדורגל שונות ולצפות בשניים או שלושה משחקים בשבוע אחד שכולו מהמיטב שיש לאירופה להציע.

מאת: מיכלבניין ואחזקה - כללי24/03/15856 צפיות
מרכז הארץ בכלל ותל אביב בפרט ידועות כמי שחברות ניהול ואחזקה מנהלות בהן את מרבית הבניינים ואילו בצפון האופנה הזו היתה תקועה מעט ורק לאחרונה ניתן לחוש בעוד ועוד ועדי בניינים שמצטרפים למה שמקובל במרכז הארץ.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20118 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172286 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172515 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161285 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161272 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161311 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161298 צפיות
ש חלק שמכנים את זה "קווסט" {משחקי הרפתקה במציאות} יש כאלה שיכנו זאת Escape room Tel Aviv, אך יש למשחק המדהים הזה שמו נוספים: חדרי מילוט, חדרי בריחה, חדרי יציאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica