חפש מאמרים:
שלום אורח
01.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבותה של תקשורת פנים ארגונית

מאת: אירה פינסקרניהול25/02/20131519 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תקשורת פנים ארגונית היא תחום בתורת יחסי ציבור, אשר נועדה ללכד את כל עובדי הארגון ולהביא להזדהותם עם החברה.  תקשורת פנים ארגונית טובה תורמת ליצירת אקלים ארגוני נוח, ליצירת דימוי חיובי של הארגון בעיני עובדיו, לשיתוף פעולה של העובדים עם ההנהלה, ולתפקוד מלוכד יותר ויעיל יותר של כלל הארגון.

במציאות של היום, המאופיינת בדינאמיות גבוהה, בשינויים תכופים ודרסטיים, ובעומס של מידע, ערכו של מידע ודאי ממקור אמין הוא גבוה במיוחד.  יחד עם זאת, מנהלים רבים מבצעים שינויים אסטרטגיים ומבניים בארגונים אותם הם מובילים מבלי ליידע או לשתף את העובדים הזוטרים. כתוצאה מכך העובדים מוצאים את עצמם בעולם של אי ודאות וחוסר בטחון לגבי השתייכותם לחברה ומקומם בה. תקשורת פנים ארגונית נועדה להפיג את הערפל ולהביא למצב בו כל העובדים מבינים את חזון החברה, את מהלכיה בטווח הקצר והרחוק, ומרגישים שותפים מלאים לתהליכים אותם יוזמת ההנהלה.

מנהלים רבים בישראל מבינים את חשיבותם של יחסי ציבור טובים, כאשר מדובר על גורמים חיצוניים: לקוחות, ספקים, עיתונאים, פקידים ברשויות הקשורות לתחום פעילות העסק, הקהילה, וכך הלאה. יחד עם זאת, לא תמיד הם משקיעים גם ביחסי ציבור פנימיים, המכוונים אל עובדי החברה. לעומת זאת, במדינות מערביות רבות מנהלים נוהגים ברגישות ובהבנה גם כלפי העובדים וגם כלפי המועמדים, אפילו אם אינם מתכוונים להעסיק אותם. התנהגות מסוג זה הפכה למדיניות מקובלת, ונראה שכדאי לאמץ אותה.

תקשורת פנים ארגונית טובה מתאפיינת בשקיפות וברציפות. כל העובדים צריכים להרגיש חלק אינטגרלי מהחברה, גם אם אינם משתתפים בפועל בכל מהלך. חשוב מאוד לפתח מערך של משובים ולשאול לדעתם של העובדים בנושאים מסוימים; להודיע להם מראש על שינויים קריטיים כגון שינויים במבנה הארגוני, מכירת החברה או מיזוגה עם חברה אחרת, התרחבות לתחום פעילות נוסף, וכדומה. חשוב שמנהלים בכירים יכירו את העובדים באופן אישי (עד כמה שניתן), ושהעובדים הזוטרים יידעו למי לפנות בכל סוגייה ועניין, מעבר למנהלם הישיר.

לסיכום, תקשורת פנים ארגונית משמעותה שיתוף פעולה בין ההנהלה לעובדיה, שיתוף פעולה אשר יכול להתבסס רק על אמון. מנהלים המשקיעים ביחסי ציבור פנים ארגוניים נהנים לאחר מכן מתפקוד יעיל יותר, אמין יותר ומלוכד יותר של עובדיהם.

 תגיות המאמר: תקשורת פנים ארגונית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אירה פינסקר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/131092 צפיות
עגלת מוצי היא המענה האופטימלי לצרכים של משפחות רבות עם תינוקות. המאמר מפרט את היתרונות המשמעותיים של רכישת עגלות מוצי בחברת מאדרלנד.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13772 צפיות
מוצי היא חברה וותיקה ומבוססת בתחום של ייצור ושיווק של עגלות תינוק. המאמר בוחן את הסיבות לפופולריות של עגלות מוצי בקרב ההורים הצעירים.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13757 צפיות
עגלות תאומים מוצגות בשוק במספר קטן יחסית של דגמים, בהשוואה לעגלות הרגילות. בנוסף לכך, מימדים או משקל של חלק מהדגמים עשויים להוריד אותם מהפרק לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13673 צפיות
הורים המצפים להגדלת המשפחה, יכולים להתארגן לקראת האירוע המשמח על ידי רכישת כל החפצים הנדרשים בחנויות הריון גדולות. המאמר מפרט אודות המוצרים המוצעים שניתן לרכוש בהן.

מאת: אירה פינסקראופנה20/05/13723 צפיות
בגדי הריון זכו ליחס של כבוד מצד אנשי מקצוע בתחום ההלבשה לא מזמן. בעבר הלא כל כך רחוק בגדי הריון היו שמלות פרחוניות איומות או חולצות טי ענקיות. נכון להיום, המצב שונה לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13807 צפיות
טויוטה יאריס ההיברידית החדשה היא מכונית קטנה, נאה, שקטה, נוחה וחסכונית . במאמר מפורטים מאפייניה העיקריים של הדגם החדש.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13808 צפיות
טויוטה פריוס היא מכונית היברידית, כלומר המנוע שלה מחולק לשתי יחידות, אשר אחת מהן היא חשמלית, והשנייה פועלת על בנזין. המכונית נחשבת למתאימה לאנשים בעל מודעות סביבתית גבוהה, שמוכנים לשלם את המחיר

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20385 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20385 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20392 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20391 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20448 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20396 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20296 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica