חפש מאמרים:
שלום אורח
12.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מבחן טופל- ציון הוא לא חשוב, הוא הכי חשוב

תמיד אומרים לנו, במיוחד כאשר אנו ילדים, כי בלימודים הציון הוא לא מראית הכל והוא לא הדבר החשוב ביותר אלא מה שמשמעותי יותר זו הפנמת החומר הנלמד, הבנת מה שעומד מאחורי המונחים, המושגים והמספרים ויכולת להטמיע אותם הלאה, בדברים המורכבים והקשים יותר של הלימוד המתמשך והמתפתח. כאשר גדלים מעט, אפילו לכדי גיל חטיבת הביניים, כבר מגלים שהדבר הוא לא בדיוק נכון וכי לציונים יש משמעות מהותית ועמוקה הרבה יותר ממה שנראה לעין. הציונים, בסופו של דבר, קובעים לאיזו הקבצה באנגלית או בחשבון ניכנס, הם קובעים לאיזה בית ספר תיכון יקבלו אותנו והחשוב מכל, הם קובעים את ממוצע הבגרות שלנו, אותו ממוצע שבעזרתו נוכל להתקבל לחוגים נחשבים ויוקרתיים יותר באקדמיה.

ציונים הם חשובים מאוד גם כאשר מדובר על מבחנים חיצוניים לאוניברסיטה, היכולים להשפיע על מידת יכולתנו להתקבל אליה או לא. מבחן כגון מבחן GMAT, למשל, הוא מרכיב הכרחי לקבלה ללימודי תואר מתקדם במנהל עסקים וציון גבוה בו ישפיע לא רק על איכות מוסד הלימודים אלא בכלל על האפשרות להתקבל ללימודים מעין אלו. מבחן  toefl הוא מרכיב הכרחי בקבלה ללימודים בחו"ל, וגם חלק ממקומות העבודה במדינות דוברות אנגלית דורשים מעבר מבחן זה בציון מינימאלי נדרש, כך שחשיבות הציונים אינה פוחתת לעולם, אלא רק הולכת ומאמירה, הולכת והופכת למשמעותית יותר ויותר ככל שנוקפות השנים.

ציוני מבחן טופל, כפי שציינו, קובעים רבות את המשך עתידו האקדמי של המבקש ללמוד באוניברסיטאות ואקדמיות בחו"ל ולעיתים כישלון, ולו בנקודה אחת, מהציון הנדרש, יכול להיות הבדל של שמיים וארץ, של התקדמות אקדמית מטאורית בלב המחקר והמדע בארה"ב או באירופה מול מאבק על שכר לימוד ותקנים חסרים באקדמיה הישראלית. אין פלא שגם בתחום זה, של מבחני ידע ובקיאות מעין אלו, התפתחה תעשייה שלמה של הדרכות ושל קורסים חיצוניים. קורס  TOEFL, כמו כל קורס חיצוני אחר, מבקש למקד את היכולות ואת הידע המצטבר, הקיים אצל הסטודנט, ולהכווין אותו לצרכים הנדרשים במבחן האמיתי רק בשביל הציון המבוקש, ולא כחלק מרצון לרכוש עוד ידע, להחכים או להשכיל.

חשוב לזכור כי גם קורס מקצועי ומהימן, המועבר על ידי מרצים ומדריכים היודעים כיצד מתנהל מבחן טופל על לפני ולפנים, מכירים את כל הקשיים, המכשולים והצרכים הנדרשים, יודעים לספק לנבחן את הטיפים, הגדולים והקטנים כאחד, לשם השלמת כל הפרקים על הצד הטוב ביותר, גם קורס כזה חייב שיהיה מאחוריו מאגר ידע בסיסי בשפה האנגלית, ידע שאותו צריך הנבחן לרכוש לאורך זמן, כך שיוכל ללטש, לשפר ולהתמקצע בדקדוק, בשפה, בדיבור ובהבנה, אך לא ללמוד אותם מרמה התחלתית, ומצופה, מכל מי שסיים תואר או שמתעתד ללמוד בחו"ל, לעמוד על סף מסוים ומשם לעלות לציון המבוקש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עופר שלו

מאת: עופר שלומתכונים ואוכל - כללי24/03/20371 צפיות
ציוד למסעדות

מאת: עופר שלומתכונים ואוכל - כללי30/07/191320 צפיות
ציוד למסעדות

מאת: עופר שלואומנות - כללי07/01/192228 צפיות
מי מהגולשים כאן חובב אומנות וציור? מעוניינים להכניס קצת צבע ועניין לבית או למקום העבודה?

מאת: עופר שלורכב01/01/19973 צפיות
ראיתי שעלו כאן לא מעט דיונים של חברים אשר מחפשים מוסך טוב ואמין בו ניתן לרכוש חלפים לרכב.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181179 צפיות
ספרי חומש

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי28/09/18648 צפיות
חלפים לרכב

מאת: עופר שלואירועים וחתונות – כללי28/09/18988 צפיות
סלסלת פירות

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19510 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181385 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18869 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18801 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18708 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/18735 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

מאת: חינוך ולימודים - כללי25/12/17507 צפיות
מסלול לימודי הנהלת חשבונות נחשב כיום לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים בישראל כאשר מטרתם של לימודים אלו הינה להקנות את כל הכלים והידע הדרוש לעבודה בתחום הנהלת חשבונות בארץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica