חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נהיגה שלא כחוק

מאת: טומי רןדיני תעבורה17/04/2013569 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשנים האחרונות כמות תאונות הדרכים עולה ועימן לצערינו כמות הפצועים וההרוגים. לכן נעשתה החמרה בחוק שמטרתה למגר ולהפחית את כמות תאונות הדרכים. כחלק מזה, ניתנים עונשים חמורים לנהגים המבצעים עבירות תנועה, נהגים הצורכים אלכוהול או סמים לפני ובזמן נהיגה.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כחלק מהחמרה זו, מי שנוהג ויימצא אלכוהול בדמו, עלול למצוא עצמו ללא רישיון נהיגה. חוות דעת זו של משרד הרישוי, ניתנת על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. הלה מחליט האם אדם אינו ראוי לנהוג בגלל כושר נהיגה לקוי.

נהגים רבים, שהינם קונפורמיסטים לכל דבר, מוצרים עצמם כאנשים שעברו על החוק ובעקבות פסילת רישיונם, חייהם משתנים. שלא תטעו, אין אנו חושבים שאדם שנהג בניגוד לחוק, ימשיך להיות בעל רישיון נהיגה ויסכן עצמו ואת האחרים. ויחד זאת, עורך דין תאונות דרכים רבים מוצאים עצמם מגנים על נהגים מפני עונשים חמורים וטעויות שביצעו.

כאשר נהג מקבל פסילת רישיון עקב נהיגה בניגוד לחוק, רבים יגידו לו שזו אשמתו. ועם זאת, קרו מקרים רבים בהם עורך דין תעבורה הצליח בסופו של דבר להקל על העונש. אם זו שלילה לתקופה מופחתת או קנס מופחת וכולי. איך זה קורה? היות וכמות העבירות היא כה רבה, שופטים רבים מחמירים עונשים מעבר לכתוב בחוק. אפשרות אחרת נובעת מכך שהראיות המגיעות למשפט לעיתים אינן מדוייקות עקב שימוש במכשירי מדידה שאינם מדוייקים, או אפשרות אחרת היא שאומנם הנהג נהג בניגוד לחוק, אך ישנן פירצות בחוק העשויות לסייע לו לקבל עונש נמוך יותר.

בשורה התחתונה, אף אדם וגם עורך דין תעבורה לא ימליץ לך לנהוג בניגוד לחוק. הכי פשוט זה לפעול על פי מה שהחוק מורה לנו. בצורה זו ניתן להימנע מתאונות דרכים, מפגיעה בעצמך, בסובבים שלך ובסביבה כולה. עם זאת, כולנו בני אדם ולצערינו ישנן גם טעויות ועל כן, אכן ניתן לפעול בנושא.

מרביתנו נוהגים יום יום ולעיתים מקלים ראש בדרכים. חייבים לזכור שכאן נופלים אנשים רבים, אם זה בטעויות קטנות שלא יוצרות נזק רב וכלה בתאונות קשות. ועל כן, המסקנה הנכונה היא לחנך לסבלנות בכלל וסבלנות בכבישים בפרט.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טומי רן

מאת: טומי רןאבטחת הבית08/12/13875 צפיות
שריפה היא ללא ספק אחד מהאיומים המלווים את חיינו. כיום, בעידן המודרני בו אנו חיים, תקלה מסוימת במכשיר חשמלי או מערכת טכנולוגית, עלולה להוביל לקצר חשמלי שבחלק מהמקרים יוביל להתלקחות של שריפה אשר תכלה כל מה שעומד בדרכה.

מאת: טומי רןראיית חשבון13/11/13859 צפיות
יש כמות גדולה של רואי חשבון בעיר הגדולה ולכן גם מלאכת הבחירה אינה פשוטה. מאמר זה יעזור לקוראים לאתר בחוכמה את אותו רואה חשבון בתל אביב המתאים לצרכים שלהם.

מאת: טומי רןדיני משפחה28/10/13660 צפיות
ירושה משמעותה העברת נכסים ורכוש של אדם לאחר מותו לקרוביו על פי קביעתו או על פי החוק במידה ולא נכתבה ירושה. מחלוקות רבות יכולות להתרחש בעת חלוקת ירושה ולכן מומלץ לפנות למומחה ולהתייעץ עם עורך דין ירושה. מחלוקות בנושא ירושה מביאות משפחות פעמים רבות להגיע עד לערכאות משפטיות, דבר המביא לפילוגים ונתק בין בני משפחה וחבל מאוד להגיע לכך.

מאת: טומי רןדיני תעבורה20/10/13688 צפיות
בשנים האחרונות כמות תאונות הדרכים הולכת וגדלה. לצערינו ישנם יותר פצועים והרוגים ולמרות התייחסות הממשלה לנושא, התופעה לצערינו איננה מתכווצת. חלק בלתי נפרד מנושא זה הוא לשמור על החוקים, לנהוג בצורה זהירה ובטוחה מחד ומאידך, למגר את התופעה באמצעות חקיקה נרחבת, עונשים משמעותיים והחמרת הענישה על עבירות מסויימות.

מאת: טומי רןבתי מלון08/10/131468 צפיות
בשנים האחרונות יותר ויותר אירועים הקשורים בשבת חתן לבר מצווה או לחתונה מועברים לבתי הארחה לשבת חתן בית הארחה או מלונות לשבת חתן – ממש כאלו המייעדים עצמם לאירועים מסוג זה ומוכנים לאירועים מיוחדים אלו.

מאת: טומי רןהלוואות07/10/13673 צפיות
שיטת הליסינג המשמשת בעיקר את ענף הרכב, הייתה נפוצה לאורך שנים אך ורק בקרב חברות ועסקים אשר היו משדרגות את רכבי עובדיהם בתדירות רבה. כיום, שיטת ליסינג מימוני מאפשרת לכל משק בית בישראל ליהנות מיתרונות השיטה, ובעיקר ליהנות מרכב חדש (מהניילונים) גם מבלי להעמיד הון עצמי ראשוני לצורך רכישת הרכב.

מאת: טומי רןדיאטה01/10/13880 צפיות
היא החלה את דרכה בארה"ב ולאחר הצלחה מסחררת עשתה עליה גם לישראל. עושים אותה על ידי נטילת כדורי פטל שהוכח במחקרים רפואיים כי הם מסייעים לתהליך ההרזיה. קבלו את דיאטת הפטל! מה שאחראי על האפקט שלה הוא רכיב הנקרא פטל קטון המצוי בריכוז מאוד גבוה בפטל אדום.

מאמרים נוספים בנושא דיני תעבורה

מאת: דניאל מלמדדיני תעבורה11/07/18879 צפיות
שאלת ההזדקקות לשירותיו של עורך דין תעבורה היא אינה שאלה שניתן לענות עליה באופן אובייקטיבי, שכן כל מי שמרגיש שהוא אינו מוכן לקבל את הדין שנגזר עליו, זקוק לעורך דין תעבורה שיאפשר לו להתמודד מול רשויות החוק והערכאות המשפטיות

מאת: עו"ד גיל נדלדיני תעבורה28/11/17633 צפיות
שימוש במצלמות מעקב במקום העבודה ובמסגרת יחסי עבודה

מאת: amirdadon90דיני תעבורה16/11/16668 צפיות
בין אם אתם בצד הנפגע או בצד הפוגע, חשוב שתדעו כיצד להתמודד מבחינה משפטית עם תאונות דרכים!

מאת: orya peryדיני תעבורה29/11/151413 צפיות
עורכי דין לתעבורה, יכולים לבדוק את ההאשמות העומדות נגד הנאשם בדבר עבירות תנועה חמורות ואף לזכות את מרשיהם. ההתמחות של עורך דין תעבורה, הינה לנתח את העבירות נגד הנאשם בעסקת טיעון בפני השופט ייתכן והנאשם, יתבקש מעורך דינו, לאסוף כמה שיותר ראיות. בכדי להקל על חומרת עונשו או אפילו להגיע לזיכוי מוחלט.

מאת: sharondan80דיני תעבורה28/04/151488 צפיות
קיימים מספר גורמים המובלים לתאונות דרכים. אלה מתחלקים לגורם המכני, הגורם התשתייתי והגורם האנושי. כל תאונה ניתן לסווג לפי אחד מהגורמים האלה.

מאת: אסי לינקרדיני תעבורה07/04/151071 צפיות
עורך דין תעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל מה שקשור לתעבורה, כלומר בכל מה שנוגע לדרכים, לכבישים, לרכבים, לחוקי תנועה וכדומה. תחומים שבהם עוסק עורך דין תעבורה הם, למשל, עבירה על חוקי תעבורה כמו אי ציות לרמזור, חניה במקום אסור וכדומה; נהיגה ללא רישיון; מעורבות בתאונת דרכים, עם או בלי נפגעים; נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים; וכן הלאה. ישנן עבירות תעבורה קלות, שנידונות במסגרת אזרחית, וישנן עבירות תנועה אשר הופכות להיות האשמות פליליות, כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים, ועוד.

מאת: אבנר כהןדיני תעבורה23/02/151673 צפיות
"לא ינהג אדם רכב בדרך ולא יניעו אם הוא שיכור" טוענים חוקי התעבורה, אך ניתן בהחלט לומר שלא כולם מצייתים לחוק. מסיבה זו המשטרה הגבירה את האכיפה, ומשתמשת במספר אמצעים נוספים שלא היו נהוגים בעבר, על מנת לעצור את הנהגים ששותים לשוכרה ועולים על ההגה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica