חפש מאמרים:
שלום אורח
30.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניהול יחסים ותקשור עם הספק הסיני

מאת: עדי מילריבוא ויצוא30/04/20131701 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניהול יחסים עם ספקים אינו משימה קלה כפי שכולנו כבר יודעים. תקשורת לקויה יכולה להביא לסכסוכים, אי-הבנה עלולה לחבל קשות בכימיה בין שרשרת האספקה, מידע שגוי שיביא להחלטות לא נכונות ולתוצאות מרות.

השאלה היא לא אם, אלא איך! איך עלינו לתקשר עם הספק הסיני בצורה יעילה.

אם כן, להלן מידע חשוב באשר ל"אופן בו יש לנהוג עם הספק הסיני":

היה סבלני

רבים מהספקים הסינים עימם תעבדו הם מפעלים, בעיקר כאשר אתם מתנהלים מול מפעלים קטנים ובינוניים, עליכם לדעת מראש שההתנהלות מולם עשויה שלא להתנהל בצורה חלקה וקלה כפי שתכננתם. מפעלים בדרך כלל ממוקמים באזורי ספר מרוחקים, לפיכך עובדי המפעל, במקרים רבים, הם חסרי השכלה או בעלי השכלה מינימאלית. על כן, היו סבלנים, למדו אותם, הדריכו אותם, והטו אותם לכיוון הנכון לצורך קבלת תוצאות מוצלחות. אל תיקחו כמובן מאליו שכל ספק הוא בעל יכולת או בעל ניסיון מספיק לייצר את המוצר שלכם באופן מקצועי לחלוטין וללא כל תקלות (תקלות שניתן לפתור בהתנהלות שוטפת מול הספק ובמענה מדויק לכל שאלותיו לכל אורך תקופת הייצור).

חשיבות האמון

חברה אינה ארגון קר וחסר פניות, חברה היא קבוצה של אנשים שונים, של טיפוסים שונים. על כן, התנהלות מול ספק, בתמציתה, היא התנהלות מול אנשים, או אם לדייק, התנהלות מול אנשי עסקים סינים. אל תסתתרו מאחורי אנגלית עסקית מפוארת, חוזים קרירים, זמני אספקה דרקוניים ותנאים. במהלך היחסים שירקמו ביניכם לבין הספק מולו תעבדו, תיווכחו לדעת שמילה טובה פה ושם, אכפתיות והתחברות עם הספק יובילו לתוצאות טובות יותר ויקרבו אתכם לספק, שמצידו, בתמורה ליחסכם החם, יעשה כמיטב יכולתו להפוך אתכם ללקוחות מרוצים.

חתימה על חוזה

חוזה, לא מערכת יחסים או כל דבר אחר, רק חוזה כתוב ומסודר יכול להגן על האינטרסים שלכם כקונים. שימו לב לכל פרט וסעיף בחוזה עליו אתם חותמים. היעזרו בייעוץ עו"ד אם יש צורך לנסח טיוטה ועברו עליה היטב לפני שאתם מעבירים את הגרסה הסופית לספק לחתימה (במקרה זה עלי להדגיש שחתימה על חוזה מול ספק סיני לרב נדרשת ביבוא בהיקף גדול ורב שנתי ולא בהזמנות קטנות וספוראדיות). אך זכרו, חוזה וכל מהלך משפטי הוא המוצא האחרון שיש לנקוט, הגשת תביעה בסין היא עניין יקר, ארוך ומייגע. על כן, הדרך הטובה ביותר להתנהל עם הספק הסיני היא לדאוג לסגירת החוזה בתחילת התהליך, לפעול כמיטב יכולתכם לתקשר עם הספק על מנת לפתור כל בעיה או סוגיה באופן ידידותי, אל תאיימו במהלכים משפטיים כתגובה על כל תקלה פעוטה או טעות קטנה שעשה הספק.

99% מאנשי העסקים הסינים אינם רמאים

מרבית אנשי העסקים הם אנשים הגונים יחסית, מטרתם היא להגדיל את העסק שלהם ואת רווחיו, ולא לרמות את שותפיהם העסקיים ואת לקוחותיהם. ישנם מקרים של תרמיות כאשר יבואנים המתחילים לעסוק בתחום יבוא מסין מנסים לייבא מותגים מסין (אקט שאינו חוקי בעליל למי שאין לו את הזיכיון החוקי והרשמי מבעל המותג לעשות כן), אך ככלל, בדומה לשאר אזרחי סין, כך גם אנשי העסקים הסינים הם ידידותיים ומסבירי פנים.

הכינו עצמכם להתמודדות עם טעויות

סחר בינלאומי הינו תהליך מורכב, כל טעות שנעשית אם בהעברת נתונים, בייצור, בשלב האריזה, בתקשורת או בשל קשיי שפה (תרגום שגוי) עלולה לגרום לבעיה. החכמה בניהול התהליך טמונה באופן בו ניתן להימנע מטעויות, וכמו כן, כאשר טעויות כן קורות, בידיעה וביכולת לפתור אותן בצורה ידידותית ושקולה.

זהירות ותשומת לב

ישנם אחוזים בודדים של כבשים שחורות בינות לשאר אנשי העסקים מן המניין, הממתינים להזדמנות לרמות אותנו. זהירות ותשומת לב משמשים לנו כביטוח, הכל עניין של הסתברויות. אתם כאנשי עסקים, מוטב שלא תסכנו את העסק שלכם בנטילת סיכונים מיותרים.

רגע לפני שאתם מתחילים הכינו את עצמכם למסע מאתגר, וקבעו פגישת יעוץ עם אנשי מקצוע אשר יתנו לכם את הכלים הדרושים להצלחה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עדי מילר ניהול יבוא מסין

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עדי מילר

מאת: עדי מילריבוא ויצוא12/01/17873 צפיות
ראש השנה הסיני הוא החג החשוב והארוך ביותר בלוח השנה הסיני- ידוע גם בשמו "פסטיבל האביב"

מאת: עדי מילריבוא ויצוא20/03/161107 צפיות
במאמר זה אנסה לרכז את כל הקשור בנושא איתור מפעלים בסין, כיצד מתחילים ואיך מגישים הצעות מחיר. נעבור על שאלות חשובות לבחינת רמת המקצועיות ורמת האיכות של מפעל בסין. קריאה מהנה

מאת: עדי מילריבוא ויצוא11/06/131418 צפיות
איתור ספקים באמצעות האתר המפורסם alibaba הוא עניין שדורש הרבה יותר הכנה וידע בתחום ממה שרבים חושבים...

מאמרים נוספים בנושא יבוא ויצוא

מאת: SEONET קידום אתריםיבוא ויצוא02/12/181294 צפיות
אתם זקוקים למבנה נייד לעסק או לבית זמני? רגע לפני שאתם בוחרים מבנה נייד להשכרה או לקניה הכנו עבורכם מדריך קצר להשכרת מבנה נייד

מאת: yoni romיבוא ויצוא15/07/18455 צפיות
המפעלים של היום הם לא המפעלים של פעם, היום המפעלים נראים יותר טוב, עובדים בשיטות יותר מתקדמות,  איכות העובדים גבוהה יותר וכפועל יוצא מכך גם המכונות שאנו משתמשים בהן צריכות להיות חזקות ועוצמתיות יותר.

מאת: עדי מילריבוא ויצוא12/01/17873 צפיות
ראש השנה הסיני הוא החג החשוב והארוך ביותר בלוח השנה הסיני- ידוע גם בשמו "פסטיבל האביב"

מאת: ליאוריבוא ויצוא20/06/161045 צפיות
לוקליזציה פירושה, להתאים מוצר כלשהו, לאוכלוסייה שהיא שונה, מן האוכלוסייה המקורית, שאליה המוצר נועד. לוקליזציה כוללת, התאמה לחוקים המקומיים. לוקליזציה כוללת, התאמה למנהגים מקומיים.

מאת: אירה סימנסיבוא ויצוא21/04/161180 צפיות
יבוא מסין של תבניות להזרקת פלסטיק הוא תהליך מורכב מאוד שצריך להתבצע בצורה חכמה ובליווי אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום זה. מדובר על תבנית שיכולה לשקול מאות קילוגרמים, ואותה יש לייצר על פי מפרט מדוייק וברמת דיוק גבוהה מאוד. מרגע שהתבנית יוצרה ונשלחה ארצה, הכדאיות להחזרתה לסין לצורך תיקונים ושיפורים, צוללת פלאים ונעלמת, ולכן חשוב שתהליך העבודה וההתקשרות מול היצרן בסין, יתבצע בצורה חכמה עם נציג של הלקוח הנמצא בסין ובוחן את הדברים לעומק לפני שהתבנית יוצאת למשלוח.

מאת: עדי מילריבוא ויצוא20/03/161107 צפיות
במאמר זה אנסה לרכז את כל הקשור בנושא איתור מפעלים בסין, כיצד מתחילים ואיך מגישים הצעות מחיר. נעבור על שאלות חשובות לבחינת רמת המקצועיות ורמת האיכות של מפעל בסין. קריאה מהנה

מאת: קטי דריבוא ויצוא22/10/151645 צפיות
כדי לייצר מוצרי פלסטיק משתמשים בתבניות מיוחדות אשר לתוכן מוזרק או יצוק הפלסטיק לייצור מוצרי פלסטיק שונים ורבים. כמעט כול מוצר פלסטיק שאתם מכירים נוצר על ידי תבנית פלדה כזאת שלתוכה יוצקים או מזריקים את החומר הפלסטי בעודו נוזלי ומאפשרים לו להתמצק עד שנוצר מוצר פלסטיק מושלם. גם חלקי משנה של מוצרי פלסטיק כך יוצרים בעזרת תבניות פלדה מיוחדות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica