חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול רגשי לילדים בקבוצות או באופן פרטני

מאת: מיכלבריאות ילדים13/05/2013838 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קורס לימודי טיפול בתנועה מיועד לאנשים האוהבים לעבוד עם ילדים וגם לסייע להם. המון רופאים אלטרנטיביים שולחים ילדים ומבוגרים אל טיפול בתנועה.  הקורס יכול להיות מעולה למורים וכל אנשי החינוך.  הרבה אנשים העוסקים בתחום הרפואה המשלימה בוחרים ללמוד את הקורס או בוחרים לימודים מעמיקים יותר בנושא. יש אנשים שימצאו עניין בלימודים אלה. בתום הלימודים, מוענקת תעודה שאיתה המטפל יכול לפתח קריירה בתחום זה.

לימודי טיפול בתנועה נותנים דגש על הגוף של האדם, בתנועות גופו של האדם תוך כדי בדיקה ואבחון של תהליכים אישיים והקשר שבין הגוף לתנועה. מטפל שיש לו את הכישורים המיוחדים ואת הידע, יוכל לאבחן גם את החולשה והחוזק כדי לתת למטופל טיפול שמתאים לו. ידוע כי טיפול בתנועה עשוי לפתוח חסימות נפשיות היכולות להתבטא דרך תנועת הגוף של כל אחד מאתנו.  טיפול באמצעות תנועה, יכול להתאים לכל אדם, בכל גיל מקטנות ועד לזקנה. אפשר לעשות את הטיפול באופן פרטני או בקבוצה. אחת השיטות המוכרות בטיפול בתנועה הינה שיטת אלבאום- השיטה נותנת כלים למטפלים ומגוון בעיות שקשורות בחוסר תנועה עקב אורח החיים של התקופה הנוכחית.

טיפול בתנועה לילדים מיועד במיוחד לילדים שיש להם בעיות קשב וריכוז ולילדים עם בעיות נפשיות שונות. גם עבור בעיות דיסלקציה של ילדים. בלימודים נלמדים הנושאים כמו ניתוח תנועות הגוף, התפתחות סנסומוטורית, טיפול בתנועה לאלה הלוקים בנפשם וכן הלאה. ההבעה בתנועה תוכל לגרום למטופל להיפתח יותר ובכך לתת לו הרגשה של ביטחון עצמי. הלימודים כוללים כ-1500 שעות אקדמאיות. בלימודים אלה,  נבין כי טיפול בתנועה מתבסס על ההנחה שהגוף והנפש קשורים אחד לשני. הטיפול יעיל לאנשים עם נטייה לדיכאונות נפשיים, לחוסר ביטחון עצמי ולאלה שיש להם קשיים חברתיים.

טיפול רגשי לילדים נועד לחזק את היכולות הרגשיות והמנטליות של הילד. לילדים בעלי דימוי עצמי נמוך או בעלי קשיי קשב וריכוז וקשיים חברתיים הנובעים עקב הקשיים הללו. טווח הטיפול הוא בגילאי 7-19 שנים. בטיפול זה, הילדים יקבלו את הכלים להתמודד עם פחד מכישלונות. כל טיפול כזה אורך בין 45 דקות לשעה, וכל הטיפול הוא למשך 8 חודשים, קיימת אמנם אפשרות לטיפול בקבוצה אבל בעיקר המקרים מתבצע טיפול פרטני.  טיפול רגשי לילדים הוא יעיל בעיקר כשמדובר בטיפול בליווי בעלי חיים, הרי ידוע שבני האדם ובעלי החיים קשורים זה עם זה, וילדים נפתחים יותר כשהם פוגשים את בעלי החיים שהם אוהבים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל

מאת: מיכלשיפוצים17/01/16994 צפיות
ביצוע עבודות בנייה יכול להיות תהליך מורכב ותובעני עבור כל משפחה. כאשר שיפוץ או שדרוג נעשה תוך כדי מגורים במקום – התהליך נעשה מורכב ומעיק אפילו יותר. אך ניתן להקל על התהליך באמצעות עבודה עם אנשי מקצוע איכותיים, העושים את העבודה בצורה רגישה ועדינה ותוך שמירה על כבודם של האנשים, עבורם הם מבצעים את העבודה.

מאת: מיכלתיירות ונופש - כללי17/06/151757 צפיות
חופשה מושלמת היא כזו המאפשרת מנוחה לגוף ולנפש ואחת שכזאת תהיה תמיד טובה יותר כאשר היא במסגרת של חבילות ספא ונופש. עוד בעניין זה במאמר הבא.

מאת: מיכלטיולים בארץ17/06/151676 צפיות
ישראל מציעה לאורך כל ימות השנה ובעיקר לתקופת הקיץ, כמו זה שבא עלינו לטובה, שלושה אפשרויות של חופשה על המים וכל יעד הוא בעל אופי שונה לחלוטין – אילת בים האדום, טבריה שלחופי הכנרת או ים המלח.

מאת: מיכלטיולים בחו"ל17/06/151518 צפיות
אחת הערים התיירותיות בעולם היא ברצלונה שבספרד והתייר הישראלי נחשב אחד המעריצים הלוהטים שלה. מדי ששנה עשרות אלפי ישראלים פוקדים את העיר הקטלונית ולא לשווא. מדובר ללא ספק בעיר תיירות נפלאה לאורך כל עונות השנה.

מאת: מיכלבתים משותפים13/04/15937 צפיות
ניהול ועד הבית אינו המצאה ישראלית, אך בעוד במרבית מדינות העולם כבר מזמן העבירו את ניהול הבתים המשותפים לחברות ניהול מקצועיות, נידמה כי עד לעשור האחרון הדבר חילחל רק לערי המרכז ובעיקר לתל אביב. בעת האחרונה הבשורה נידמה כי הגיעה גם לחיפה והצפון.

מאת: מיכלאטרקציות02/04/152407 צפיות
אפריל, מאי ויוני הן ללא ספק שלושת החודשים החשובים ביומן של כל חובב כדורגל מושבע. זהו גם הזמן האידיאלי לצאת לחופשה המבוססת על כדורגל במסגרת חבילות כדורגל שונות ולצפות בשניים או שלושה משחקים בשבוע אחד שכולו מהמיטב שיש לאירופה להציע.

מאת: מיכלבניין ואחזקה - כללי24/03/151148 צפיות
מרכז הארץ בכלל ותל אביב בפרט ידועות כמי שחברות ניהול ואחזקה מנהלות בהן את מרבית הבניינים ואילו בצפון האופנה הזו היתה תקועה מעט ורק לאחרונה ניתן לחוש בעוד ועוד ועדי בניינים שמצטרפים למה שמקובל במרכז הארץ.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ילדים

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/191236 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: ליאורבריאות ילדים10/06/18760 צפיות
יישור שיניים לילדים שלכם, משפר את הדימוי העצמי שלהם. יישור השיניים, מבוצע על ידי מומחה ליישור שיניים. מומחה ליישור שיניים, נקרא אורטודנט.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים29/04/161450 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: דרך חדשה של קצירת תאי גזע מפחיתה תופעות לוואי שליליות. מדענים אוסטרלים פיתחו שיטה פחות פולשנית כדי לחלץ תאי גזע ממח העצם להשתלה. תאי גזע עבור השתלות מח עצם נקצרים מתורמים בריאים ומשמשים לטיפול בחולי סרטן כולל לוקמיה, אמרו חוקרי CSIRO.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים04/04/161405 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: עיניים הופכות לעור: כיצד דלקת יכולה לשנות את גורלם של התאים מדענים מ-EPFL מצאו שדלקת כרונית יכולה לגרום להתחדשות של תאים לתוך סוגים חדשים ובלתי רגילים: הליך זה נקרא מטפלזיה, ומהווה הפרעה הקשורה לדלקת מתמשכת. המחקר מדגיש קונספט חדש שדלקת כרונית שיכולה להוביל לטיפולים טובים יותר.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים11/03/161439 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם-טבורי מהעולם: תאי לבלב המייצרים אינסולין נוצרו מתאי עור אדם התאים החדשים מפרישים אינסולין בתגובה לשינויים ברמות הגלוקוז. כאשר הושתלו בעכברים, התאים הגנו על בעלי החיים מהתפתחות סוכרת בצורתה הקיימת בעכברים.

מאת: אבי דוידיבריאות ילדים08/02/161446 צפיות
המלצה על אלטמן ויטמינים לחיזוק מערכת החיסון לילד לקראת החורף.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים15/01/161606 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים בוגרים עשויים להיות עדיפים על מח עצם. תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים (iPSCs) בוגרים שעברו תכנות מחדש חזרו למצבם הראשוני – דמוי עוברי, עשויים להיות טובים יותר מתרומות מח עצם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica