חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חלוקת רכוש בין בני זוג

מאת: אבי יחזקאלדיני משפחה29/05/2013707 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הסדר איזון משאבים וחלוקת רכוש בין בני זוג
עם החלטת בני הזוג על גירושין, נדרש לבצע חלוקת רכוש ואיזון משאבים.
ככל שאין הסכמות בין בני הזוג לאופן חלוקת הרכוש בינם לבין עצמם נהוג לבצע את חלוקת הרכוש באמצעות אקטואר גירושין אשר קיימת לו היכולת המעשית וההבנה הנדרשת לחלוקת רכוש זו.
ההבנה הנדרשת כוללת הבנה מעמיקה בזכויות בני הזוג אשר נצברו במהלך החיים המשותפים.
ככלל, רוב נכסי בני הזוג נוצרים במסגרת הזכויות הפנסיוניות של כל בן זוג במהלך תקופת העבודה במסגרת הסכמי העבודה החלים עליו.
לכלל זה קיימת  משמעות רבה שכן בעבודת אקטואר הגירושין בחלוקת הרכוש ואיזון המשאבים, נדרש האקטואר להכיר לעומק את זכויות בן הזוג במסגרת עבודתו מול מעסיקו.
כך למשל, הזכויות של בן זוג אשר עובד במקום עבודה ציבורי, אינן זהות לזכויות בן הזוג אשר עובד במקום עבודה פרטי.
ההבדל נובע מהסכמי העבודה החלים על כל אחד ואחד מאתנו.
הבדלי הזכויות הנובעות מהסכמי העבודה השונים משפיעים ישירות על שווי הזכויות והנכסים של בני הזוג.
בהתאם לכך, על מנת לבצע חלוקת רכוש ואיזון משאבים, אקטואר הגירושין צריך בראשונה להבין ולהכיר את הסכם העבודה של כל אחד מבני הזוג.
לאחר הבנת הזכויות של בני הזוג אשר נבעו מהסכמי העבודה, יש להכיר את סוגי הנכסים הפנסיוניים של בני הזוג.
כך למשל, על האקטואר הגירושין להכיר לעומק את חוק הגמלאות החל על בן הזוג  הזכאי לפנסיה תקציבית, או הכרה מעמיקה של זכויות בן הזוג בקרנות פנסיה ותיקות, קרנות פנסיה חדשות, קופות גמל ועוד.
הכרה מעמיקה של הזכויות הפנסיוניות במלואן, נדרשת מאקטואר הגירושין, לצורך ביצוע תחשיב חלוקת רכוש ואיזון המשאבים.
ביצוע תחשיב זה, ללא הכרה מעמיקה של הזכויות הפנסיוניות של שני בני הזוג, גוררת עיוות בתחשיב חלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בין בני הזוג.
לסיכום ניתן לומר כי המרכיב הראשוני והבסיסי בחלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בעבודת האקטואר, הינו הבנה והכרה של הזכויות של כל אחד מבני הזוג במסגרת עבודתם.
בנוסף, השלב השני בעבודת אקטואר הגירושין הינו הכרה מלאה של כל הזכויות הפנסיוניות של שני בני הזוג.
כאמור לעיל, כאשר לא מתקיים אחד משני התנאים הנ"ל, עבודת אקטואר הגירושין בתחשיב חלוקת רכוש ואיזון המשאבים, יוצר עיוות בנתונים ועלול ליצור גרימת אי צדק בשוויוניות.
בהתאם לכך, על מנת שעבודת האקטואר תתבצע באופן הוגן וצודק עפ"י חוק יחסי ממון, יש להעזר באקטואר אשר מבין ומכיר את הזכויות של הצדדים וכן את סוג הקופות וקרנות הפנסיה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אבי יחזקאל הינו אקטואר  במוסד ציבורי גדול.

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ.

אתר אינטרנט: www.actuar.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבי יחזקאל

מאת: אבי יחזקאלדיני משפחה08/02/12929 צפיות
לאחרונה, קיימת מודעות רבה יותר בין בני זוג אשר החליטו על גירושין לעניין נכסי קריירה ושווי מוניטין, כמו גם בקרב שופטים בבתי המשםפט וכן דיינים בבתי הדין. במאמרי זה, אנסה להסביר את סוגי שני נכסים אלו וכן את ההבדל בינהם. למען ההגינות אומר שאין תורה או נוסחה אשר מפשטת את אופן חישוב הנכסים אך בהחלט ניתן לאמוד את שווי הנזק תחת מודלים הסתברותיים מורכבים וכן מודלים של התפתחות שכר עתידית.

מאת: אבי יחזקאלדיני משפחה04/05/111385 צפיות
איזון משאבים של קרן פנסיה ותיקה, הינו מרכיב מהותי ולעיתים עיקרי בנכסי בן הזוג. כעקרון, החיסכון בקרן הפנסיה הותיקה, נעשה באמצעות הפרשות בן הזוג יחד עם מעסיקו, אך יחד עם זאת סכום החיסכון בקרן, בעת יום הגירושין או היום הקובע, כפי שמוצג על ידיתדפיסי הקרן, כערך פדיון, אינו משקף את שווי הזכויות של בן הזוג. שכן, שווי זכויות הפנסיה, המחושבות באמצעות אקטואר, גבוהות משמעותית מערך הפדיון המוצג על ידי הקרן.

מאת: אבי יחזקאלדיני משפחה26/04/111720 צפיות
בעת גירושין, הזכויות הפנסיוניות הן בקרן פנסיה חדשה או בביטוחי מנהלים,מהוות מרכיב מהותי ולעיתים מרכיב עיקרי בנכסי בן הזוג, בביצוע איזון משאבים וחלוקת הרכוש בין בני הזוג. הטעות הנפוצה-שימוש בזכויות הצבורות, כפי שמועברות על ידי הקרנות/חברות הביטוח, באמצעות תדפיסי יתרות ליום הגירושין או "יום הקרע" כפי שנהוג לכנות, והצגתם באיזון המשאבים. שווי הזכויות הללו בגיל פרישה אינו זהה לשווי הזכויות כפי שהועברו ע"י הקרנות/חברות הביטוח ליום הגירושין.

מאת: אבי יחזקאלדיני משפחה05/03/112082 צפיות
עם החלטת בני הזוג על גירושין , נדרשים בני הזוג לאמוד את סך הנכסים העומדים לזכותם, הנכסים הנאמדים הינם ליום קובע או "יום הקרע" כפי שנהוג לכנות. מועד זה, הינו היום / התאריך בו מחושבים כל נכסי בני הזוג וכל ההתחייבות שלקחו על עצמם. את בצוע חיושב איזון המשאבים מבצע, בדרך כלל, אקטואר.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/211001 צפיות
הורים מעוניינים להבטיח את כספם באמצעות החתמת הילד/ה ובן/בת זוגו על הסכם הלוואה, במסגרתו הם יתחייבו להחזיר את הכספים עם גירושיהם או חתימה על הסכם ממון של ילדיהם עם בן/בת הזוג.

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/21759 צפיות
עשרת התנאים אשר הורים יכולים להציב לילדיהם או אף לילדם ובת/בן הזוג המתגוררים בדירה, שההורים רכשו והעניקו במתנה לילדיהם (או הבטחת כספים שהעניקו), המשתנים בהתאם לנסיבות המקרה כדלהלן:

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/201122 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/181493 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/181118 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/181083 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/171332 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica