חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ללמוד מנהל עסקים וחשבונאות

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות מהווים מסלול מבוקש ויוקרתי, המאפשר לבוגריו להשתלב בתפקידי ניהול בכירים ומכניסים בתחומי המימון והחשבונאות במשרדי רואי חשבון, בבנקים, בחברות הביטוח, בשוק ההון ובחברות השקעות. כמו כן, בוגרי המסלול זה יוכלו להשתלב בחברות ציבוריות, במשרדי ממשלה, ברשויות המס וברשויות מקומיות, או בחברות פרטיות.

תוכנית הלימודים

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות אורכים כארבע שנים, כשבדרך כלל השנה הרביעית כוללת לימודי חשבונאות בלבד. התוכנית מותאמת לדרישות של מועצת רואי החשבון בישראל, עם שנתיים סטאז' והכנה מקיפה לבחינות המועצה אשר לעיתים אף מקנות פטור מחלק ניכר של הבחינות. בתוך כך, חשוב לדעת כי מדובר במסלול מאתגר ותובעני המורכב ממגוון גדול של קורסים בשני התחומים.

תכני לימוד

כאמור, לימודי מנהל עסקים וחשבונאות נוגעים בקשת רחבה של נושאים משני התחומים, הכוללים בין היתר:
•     לימודי מנהל עסקים-  מקנים ידע עיוני ומעשי בתחומי הניהול השונים, וביניהם תורת המשחקים, שיטות כמותיות, מסדי נתונים, ניתוח השקעות, מימון ושיווק, מונופולים, חקר ביצועים, מסחר אלקטרוני, ניהול משא ומתן, קבלת החלטות, השקעות, מכירות, ייצור, משאבי אנוש, מדעי ההתנהגות, התנהגות ארגונית, תאגידים ושיטת כמותיות.
•    לימודי חשבונאות – כוללים לימודי משפטים כדוגמת דיני מיסים, חוק, משפט ומיסים, דיני עבודה ומשפט מסחרי. כמו כן, נלמדים תחומי חשבונאות שונים כדוגמת ראיית חשבון, ביקורות, חשבות, כלכלה, ניהול וניתוח דוחות פיננסיים, תמחור, יישומי מחשב, ניירות ערך, שוק ההון, סטטיסטיקה וניהול מערכות כספים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול מבוקש זה הינם גבוהים על פי רוב, ומשתנים בין האוניברסיטאות והמכללות. בדרך כלל כוללים התנאים בגרות מלאה וציוני מבחן פסיכומטרי מעל הממוצע, ולעיתים גם ראיון אישי. יחד עם זאת, חלק מהמוסדות מציעים תנאי קבלה נוחים יותר, ולכן חשוב לערוך סקר שוק ולהשוות את נתוני הקבלה השונים בטרם ההרשמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאורה פז

מאת: ליאורה פזשיווק29/07/13828 צפיות
עסקים רבים, ובעיקר בקנה מידה קטן או בינוני, מוצאים כי שיווק מוצרים מהווה משימה קשה וסבוכה המצריכה גיוס כוח אדם הולם, בניית אסטרטגיה ומערך שיווקי, וכן פיקוח וניהול קמפיין.

מאת: ליאורה פזלימודים אקדמאיים29/07/13685 צפיות
שיווק בסלולר, או באנגלית mobile Marketing, נמנה על הענפים המצליחים והמבוקשים ביותר בימינו. זאת לאור המעבר של מרבית האוכלוסייה למכשירים חכמים.

מאת: ליאורה פזייעוץ עסקי29/04/13656 צפיות
בכל חברה וארגון רציניים מועסקים אנשי שיווק המכירים את מבנה ואופי הארגון, ואת צרכי השיווק הייחודיים שלו לפרטיהם. בד בבד, ייעוץ שיווקי הינו כלי עזר חשוב ביותר בעולם העסקים העשוי לסייע גם למנהלי שיווק מצליחים למנף את המכירות, וזאת בכיוונים ודרכים אשר איש השיווק לא העלה על דעתו בשל היותו חלק מהמערכת ונתון לתכתיביה.

מאת: ליאורה פזלימודים אקדמאיים25/04/13684 צפיות
אין ספק כי התואר במשפטים הינו מהמבוקשים בשוק העבודה, ורבים מקרב הסטודנטים פונים להשיגו. לכן, על מנת להשיג יתרון התחלתי על פני בוגרי מגמת התואר הראשון במשפטים, בחירה בלימודי תואר שני מהווה אופציה מצוינת.

מאת: ליאורה פזלימודים אקדמאיים25/04/13727 צפיות
דוחות כספיים הינם תחום אינטגראלי הכלול בתוך לימודי חשבונאות ומשמשים כמובן גם בעיסוק השוטף בשוק ההון. דוחות אלו שנועדו לתאר את מצבו הפיננסי של הארגון מופקים בסופה של כל תקופה חשבונאית, כלומר בכל רבעון, חצי ושנה כספית. ישנם ארבע סוגי דוחות בסיסיים

מאת: ליאורה פזלימודים אקדמאיים21/03/13730 צפיות
בעשור השני של שנות האלפיים מקדמים חברות וארגונים את מוצריהם ושירותיהם באופן נרחב, בעוד הפרסומות מקיפות אותנו מכל עבר בטלוויזיה, ברדיו, בשלטי חוצות, בעיתונות הכתובה וגם ברשת האינטרנט.

מאת: ליאורה פזלימודים אקדמאיים20/03/13781 צפיות
מבין מסלולי הלימודים הרבים המוצעים כיום באוניברסיטאות ובמכללות ישנם כאלו המבוקשים יותר מאחרים. ההבדלים בביקוש נוצרים עקב שילובם של מספר גורמים, וביניהם היותו של המקצוע בעל ביקוש בשוק העבודה, קיומן של אפשרויות קידום ושכר גבוהות, וכמו כן כאשר מדובר בתחום תעסוקה מעניין, מאתגר ויוקרתי. חלק ממסלולי הלימודי המבוקשים הינם תחומים ותיקים ומוכרים יותר, כמו לימודי חשבונאות ומשפטים, וחלקם מקצועות חדשים ועולים כמו ניהול משאבי אנוש, מנהל עסקים ולימודי שיווק.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/191334 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/182075 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181924 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/181384 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/181270 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/171013 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/171581 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica