חפש מאמרים:
שלום אורח
18.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קורס ייצור יין

קורס ייצור יין

יין הוא אחד המשקאות האלכוהוליים הפופולאריים ביותר והוותיקים ביותר המוכרים לאדם והוא מקבל התייחסות רבה בתרבות האנושית. יתכן והיין הוא אף המשקה המשכר עתיק ביותר שיוצר, והוא מכונה בספרי הקודש ובאגדות בשם "שיכר".

קצת על יין

יין הוא שם המאגד קבוצה של משקאות חריפים הנוצרים בזמן תסיסה של ענבים. כאשר במסגרת התהליך סוכר הפרי מומר בתהליך מטבולי לאתנול שהוא אלכוהול או כוהל. יש לציין שניתן לייצר יין גם מפירות אחרים ואף פרחים, אולם הכינוי "יין" לבדו מתייחס תמיד ליין ענבים.

בשתייה מרובה או לא מותאמת גורם היין לשכרות ולתחושת שמחה, פתיחות ולעיתים אובדן שליטה. שימוש ממושך ביין יכול להביא להתמכרות ולגרימת נזקים בריאותיים. ועם זאת, שתייה מתונה של סוגי יין ספציפים (בעיקר יין אדום) נמצאה, במחקרים, כמסייעת בשמירה ומניעה של מחלות לב והזדקנות העור.

במקרים בהם היין אינו מייוצר מענבים ואינו מכיל אותם נוהגים לכנות אותו "שיכר". חשוב לדעת כי באירופה ובארצות הברית ישנם חוקים ברורים לגבי השימוש במילה "יין", כאשר השימוש במילה חייב להתייחס ליין ענבים, אך מותר להוסיף לו מרכיבים נוספים.

מכאן אפשר ללמוד כי היין הוא חלק נכבד וחשיבותו בתרבות, בחברה ובטקסים דתיים בעולם גדולה, ולפיכך הוא מקבל התייחסות חוקתית.

קורס ייצור יין

רוב האוכלוסיה המעוניינת ביין פשוט הולכת לסופר או לחנות המשקאות הקרובה וקונה בקבוק יין. רבים אפילו לא מבינים ומבחינים בהבדל שבין יין מרלו לבין שרדונה.

מי שמבחין בהבדלים ומעיד על עצמו כ"מבין ביין" יכול על ידי טעימה בלבד לחרוץ את גורלו של היין ולקבוע את סוגו, זן הענבים ממנו הוכן, מידת העפיצות, גילו של היין וכדומה. אותם אנשים אינם מסתפקים ביין מהסופר ולא פעם מעוניינים להתחיל ולגדל יין בעצמם.

כיצד מתחילים ליצר יין?

כיום, בשל הביקוש ההולך וגדל ישנם מספר קורסים לייצור יין אשר מלווים ומדריכים את הסטודנטים בכל שלבי הייצור, החל מבחירת סוג הענבים לגידול, דרך נטיעת הכרמים ומאוחר יותר בעת מסיקתם ובעת ייצור היין עצמו מהענבים, עד לטעימה הראשונה.

אופן ייצור יין הוא הליך ארוך ומורכב אשר כולל בתוכו לא רק עיסוק בייצור המשקה עצמו אלא גם בחקלאות הממוקדת בגידול ענבים. החשיבות הרבה שיש לתת לגידול הענבים עצמם היא התשתית ליין בוטיק מעולה בעל נגיעה אישית ייחודית. בעלי הכרמים הם שיחליטו אילו זנים יגדלו אצלם, מתי בדיוק מוסקים את הענבים והאם הם משלבים מספר זני ענבים יחדיו ליצירת יין אחד.

הנושאים שעל יינן בהתהוות ללמוד הינם: פיזיולוגית הגפן, אקלים, הכרת מבנה התא, הרכב הקרקע, הרכב הענבים ומאפיניהם, זיהוי פוטנציאל הכרם, עיצוב הכרם, השקייה ודישון, כימיה ומיקרוביולוגיה בסיסית בייצור יין, תהליך ייצור הסוכר, ספירת מים ומזון, צבע וארומות בגפן, זיהוי פגמים ומניעתם, בציר הענבים, תהליך ייצור היין , תסיסה, יישון, ידע על ציוד לייצור ומארז יין, רישוי ומיסוי (במקרה של פתיחת עסק), וכמובן התמחות בטעימות יין מהארץ והעולם.

ניתן לראות שחלק מהנושאים הינם תיאורטיים וחלק מהם מחייבים התנסות מעשית, אשר מסופקת במסגרת קורס ייצור יין מקיף.

הסיורים המודרכים והביקורים ביקבים שונים מקנים את ההתנסות המעשית, אולם מי שמעוניין להתחיל מההתחלה וליצור ייקב משלו יבקש מן הסתם הדרכות נוספות בכל שלב בדרך, עד שיוכל להריץ את היקב בבטחה מספר שנים. העובדה שהיקבים דורשים גם גידול של הכרמים וטיפוחם הם הופכים פעמים רבות לעסק משפחתי אשר עובר בין הדורות והופך לחלק מהמשפחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורטל קורס הינו אתר לימודים מקיף מסוגו בישראל המאגד מגוון קורסים, לימודי תעודה, הכשרות, לימודי הנדסאים ועוד. האתר מאפשר לגולשים לקרוא על כל קורס וליצור קשר עם מוסדות הלימוד ללא התחייבות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צוות פורטל קורס

מאת: צוות פורטל קורסלימודים אקדמאיים31/05/131337 צפיות
לימודי הרפטולוגיה מתאימים לאנשים אשר מגלים עניין בבעלי חיים זוחלים, אנשים אשר כבר מגיל צעיר מגדלים בביתם זוחלים או דו-חיים, מרותקים מאופיים, יופיים, כוחם ודרך החיים שלהם. אנשים אלו מתייחסים לעצמם לא פעם כאל "הרפרים" או "הרפרס".

מאת: צוות פורטל קורסלימודי תעודה ומקצוע31/05/13996 צפיות
כיום כמעט ולא ניתן למצוא אדם שאין ברשותו מצלמה כזו או אחרת, אם במסגרת הפאלפון או הסמארטפון ואם כמצלמה דיגיטאלית קטנה או כזו מקצועית. השימוש במצלמה הפך לחלק יומיומי בחיים והעובדה שמפתחי הגדג'טים, האפליקציות והסמרטפונים משקיעים זמן רב בפיתוח ושכלול יכולת הצילום והעיצוב של התמונה מעידה על הצורך האדיר של האזרח הקטן בתיעוד אסתטי של חייו.

מאת: צוות פורטל קורסרפואה משלימה31/05/131320 צפיות
בניגוד לשנים עברו היום כאשר מרגישים לא טוב, ישנם מיחושים שונים בגוף או כאב זה כבר ממש לא ברור שהפנייה המידית היא לרופא המשפחה או לרופא מומחה. לפני שני עשורים פחות או יותר, נכנס לעולם המערבי תחום הרפואה המשלימה והחל אט אט לחלחל לתודעה הציבורית כתחלופה הולמת לרפואה המערבית המוכרת.

מאת: צוות פורטל קורסלימודים אקדמאיים05/08/111298 צפיות
ההתעניינות בתחום הכלכלה אינה מפתיעה. תחום זה נוגע לכל אחד ואחד בארץ ובעולם ובעל השפעה ישירה על איכות חיינו. יחד עם העובדה כי המידע היום נגיש יותר וניתן לשלוט ולעקוב אחר התנהלותם של בנקים ומניות מהמחשב הביתי בכל שעה ביום ומכל מקום בעולם, זה רק מתבקש כי תחום הכלכלה יהפוך לתחום בו שולטים אנשים רבים.

מאת: צוות פורטל קורסאימון אישי - כללי21/06/111455 צפיות
העובדה שנוספו לחיינו עשרות מטלות יומיות לא שינתה את העובדה שיש ביממה רק 24 שעות, מהן חלק מיועדות לשינה, וכך, אנשים רבים שאינם עומדים בלחץ הזמן מגיעים למצב בו הם מדלגים על מטלות חיוניות יותר ופחות ולמעשה מאבדים קצת שליטה על עולמם.

מאת: צוות פורטל קורסחדר כושר24/05/111446 צפיות
חוג עיצוב הגוף הוא אחד מתוך סדרה של חוגי ספורט ופעילויות שונות אשר מטרתם לסייע בהשגת גזרה יפה. החוג נעשה בדרך כלל בקבוצה בה מודרכות הנשים על ידי מדריכה מנוסה כיצד להאריך את השרירים, לחזק את הבטן, לשמור על יציבה נכונה ובגדול, לחטב את גופן. כמובן ששיעור אחד אינו מספיק ויש להגיע אל החוג באופן קבוע ורציף על מנת שניתן יהיה לראות תוצאות.

מאת: צוות פורטל קורסקורסים וסדנאות21/04/111663 צפיות
כתיבה יוצרת היא למעשה כתיבה חופשית אשר משחררת את הכותב ומאפשרת לו לתת דרור למחשבותיו. כבר מימי קדם עסק האדם בכתיבת סיפורים, זיכרונות, משלים ואגדות וקישר בניהם לבין חייו, חלומותיו ושאיפותיו. הכתיבה מאפשרת לאדם לפרוק על הנייר את כל מחשבותיו ובו זמנית לחשוף את עצמו לעיני כל הקוראים ולהישאר חי לנצח.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/191735 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/191704 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/172972 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/161870 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/161722 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/161870 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica