חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיניטוס ברפואה הסינית

מאת: ורד דינאירפואה משלימה21/11/20093922 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

טיניטוס...על מה כל הרעש?

מכירים את הצפצופים באוזניים שיש לאחר בילוי במועדון או בהופעה רועשת במיוחד? ובכן לרובינו זה יעבור אך ישנם אנשים החיים עם צפצופים אלו רב חייהם. לתופעה זו יש אפילו שם  - טיניטוס (טינטון בעברית). טיניטוס יכול להופיע באוזן אחת או בשתיהן, כאשר הוא נמשך לתקופה ארוכה יכולות להצתרף אליו תופעות נפשיות כגון- חרדות, דיכאון ופגיעה כללית באיכות החיים. למרות שבעיה זו נחשבת לקשה לטיפול ברפואה המערבית וגם ברפואה הסינית, עדיין יש אפשרות להוריד את עוצמת הצפצוף ולפעמים להעלים אותו לחלוטין.

הגורמים  המערביים לטיניטוס הם מחלות אוזן, בעיות כלי דם באיזור הסמוך לאוזן, התכווצות שריר החיך ובעיות במפרק הלסת, ליקוי שמיעה, חשיפה לרעש ממושך, חבלת צוואר וראש ותרופות (כגון אספירין).

טיניטוס באוזניים סיניות

תיאור הצפצופים ברפואה הסינית יכול לעשות את ההבדל באבחנה ובטיפול.

לדוגמא: ציפצופים הנשמעים כמו שריקה, יאובחנו אחרת מצפצופים הנשמעים כמו רעש מנוע, מים זורמים או צרצור צרצרים.

מצב נפשי

גם כאן אנו רואים את החיבור הבלתי ניתן להפרדה בין גוף לנפש.

לדוגמא:. אדם עצבני "ירתיח" את הצ'י (אנרגיה) של הכבד ויגרום לו "לעלות לראש" ולאוזניים ויתבטא בצפצוף חזק וקבוע, בנוסף נוכל לראות סמפטומים נוספים הקשורים לכבד כגון: שינה לא רגועה, כאבי ראש, ואצל נשים כאבי מחזור קשים. לעומת רגש כעצב ויגון שיחלישו את צ'י (אנרגיה) הריאות והלב כך שתיווצר חסימה של אנרגיית הצי' בחלק העליון של הגוף. במקרה כזה הצפצוף יהיה נמוך ויחסית מתון ונוכל לראות סמפטומים נוספים כגון- קוצר נשימה, התקפי חרדה, גלי חום והזעות ייתר.

עבודה רבה ומאומצת ופעילות מינית מופרזת

אז מה הקשר בין שתי פעילויות אלו לצפצוף באוזן?

ובכן ,ברפואה הסינית קושרים את שניהם לאיבר הכליות שמושפע מאד ממאמץ פיזי.

הגזמה באחד מהם תחליש את הכליות, הקשורות לאוזניים ותיצור בעיה בשליחת הצ'י (אנרגיה) למעלה לכיוון האוזניים ותתבטא בצפצוף נמוך המתגבר בהדרגה, בנוסף נוכל לראות תופעות כגון – כאבי גב, כאבי בירכיים והזעות לילה.

גיל מבוגר

הכליות לפי הרפואה הסינית הן תמצית החיים, ובמהלך השנים הן נחלשות בתהליך הטבעי של הזקנה. אחת ההתבטאויות להחלשותן של הכליות הוא טיניטוס, שיתבטא בצפצוף נמוך.

בנוסף נראה סמפטומים כגון- כאבי מפרקים ועצמות והחלשות כללית של הגוף.

זה כמובן לא אומר שכל מי שמגיע לגיל זיקנה יסבול מטיניטוס, אך סמפטום זה נפוץ בגילאים אלו.

תזונה

ברפואה הסינית שמים דגש רב על התזונה. כאשר מטפלים בטיניטוס בין הדברים הראשונים שעושים הוא לשנות את התפריט התזונתי בהתאם לאבחנה.

בעיקרון, מזון שיחמיר טיניטוס הוא מזון מטוגן ומטובל, מוצרי חלב, אלכוהול וטבק.

תזונה לא מסודרת גם יכולה להחמיר את הצפצוף. ההסבר הוא שחום ולחות הם הגורמים העיקריים ברפואה הסינית לטיניטוס ולכן כל מזון שמייצר לחות וחום יורד מהתפריט.

שומשום שחור ותות עץ התגלו כמקלים על תופעת הטיניטוס.

גינקו בילובה הינו הצמח המדובר ביותר בטיפול בטיניטוס, אך הדיעות לגביו חלוקות,

צמח זה עדיין נמצא במחקרים לגבי יעילותו.

טיניטוס הינה בעיה קשה לטיפול ברפואה המערבית וגם ברפואה הסינית.

רב הטיפולים הניתנים כיום מערבית, מתמקדים בעיקר בנתינת כלים להתמודדות עם הבעיה (בעיקר מדברים על הטיניטוס הכרוני) . מבחינת הרפואה הסינית, צמחי מרפא ודיקור יכולים להוריד בצורה משמעותית את הצפצוף אך לאו דווקא להעלימו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורד דינאי li.ac

מטפלת ברפואה סינית מעל 15 שנה

מתמחה במחלות עור.

www.ormashlima.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורד דינאי

מאת: ורד דינאירפואה סינית24/02/19924 צפיות
פריחת האביב אינה רק פרחים ועצי שקדיה מלבלבים, זוהי התקופה בה העור פורח ובעיקר אסטמה של העור המאופיינת בגרד חזק ועור יבש.

מאת: ורד דינאיטיפול בעור16/03/151018 צפיות
בתקופת האביב העור נוטה להתייבש , קבלו מס' טיפים כיצד לטפל בו בדרך הטבעית.

מאת: ורד דינאירפואה סינית02/10/142316 צפיות
ברפואה הסינית שלבקת חוגרת לא נראית ומטופלת באותה הצורה אצל כל החולים... מה ההבדלים? וטיפים למניעת צלקות ולמניעת הופעת השלבקת שוב שוב...

מאת: ורד דינאירפואה סינית18/02/148181 צפיות
הופעתם של כתמי פיגמנטציה בפנים אומנם לא מסכנים רפואית את הגוף אך יוצרים מבוכה רבה, אי נוחות והתמכרות לתכשירים קוסמטיים ומשחות מבהירות. הרפואה הסינית מציעה פתרון טבעי ללא תופעות לואי ובהצלחה רבה.

מאת: ורד דינאירפואה משלימה31/01/135433 צפיות
אבצס הינו זיהום בזקיק השערה שיכול להופיע בכל מקום בו ישנה צמיחת שיער. הטיפול ברפואה הסינית יכול להביא להקלה מיידית ופתרון הבעיה בתוך זמן קצר.

מאת: ורד דינאירפואה סינית07/07/102906 צפיות
כיצד מתמודדת הרפואה הסינית עם מחלת הויטיליגו

מאת: ורד דינאירפואה משלימה21/11/092280 צפיות
הסבר ודרכי טיפול באקנה לפי הרפואה הסינית

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19845 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18807 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18760 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18664 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18498 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18444 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18459 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica