חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חדרי שינה

מאת: ורד טויןאדריכלות14/07/2013580 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חדרי שינה

לאחדים נדמה שהמטבח הוא החדר החשוב והמשמעותי ביותר בבית. לאחרים נדמה דווקא שהסלון הוא – הוא החדר העיקרי של הדירה ובו הכל קורה והכל מתרחש. ישנם גם מי שלטענתם חדר הרחצה הוא החדר בעל החשיבות הרבה ביותר בבית שכן בו אנו דואגים להגיינה האישית הכה חשובה שלנו. אך למעשה,יסכים רוב רובו של הציבור שאין חשובים כמו חדרי שינה. חדרי שינה להורים או חדרי שינה לילדים,כך או כך זמן רב מתוך משך הזמן העובר עלינו בבית עובר בתוך חדרי שינה. אצל ההורים המשמעות והחשיבות של חדרי שינה מתחדדת ובאה לידי ביטוי באופן ניכר הרבה יותר. חדרי שינה הם המקום בו אנו צוברים כוחות ומתרעננים לאחר יום ארוך ומתיש של עבודה. חדרי שינה הם המקום בו סוף כל סוף אנו מוצאים פינה פרטית ושקטה לעצמינו. חדרי שינה הם המקום בו אנו פוקחים את עינינו בכל בוקר וממנו יוצאים הלאה ליום חדש ורענן. כך שכעת משחשיבותם של חדרי שינה כבר ברורה וידועה לנו,נשאלת השאלה מדוע אנשים כה רבים בוחרים לסיים את היום בתוך חדרי שינה מוזנחים או מבולגנים,או לכל הפחות מעוצבים לא נכון? חדרי שינה (בדגש על אלו של ההורים כאמור) נועדו בעיקר לשתי מטרות עיקריות והן צבירת כוחות מחודשים והשקעה בזוגיות בחדר אינטימי. אם נחטיא את מטרות אלו הרי שפספסנו למעשה את הייעוד האמיתי של חדרי שינה וחסכנו מעצמינו יתרונות רבים.

כיצד אם כן ניתן לעצב חדרי שינה כך שנוכל להפיק מהם את המקסימום? ובכן חדרי שינה ניתנים לעיצוב במגוון סגנונות ודרכים,אך ללא ספק האידיאלית מבין דרכים אלו,היא עיצוב חדרי שינה על פי תורת הפנג שוואי. הפנג שוואי היא שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ועיצוב כללי במטרה להגיע להרמוניה כללית ולזרימת אנרגיה חיובית. אך עיצוב חדרי שינה על פי תורה מרתקת זו איננו משימה כה פשוטה,שכן ישנם דברים רבים וחשובים עליהם יש להקפיד על מנת שנפיק את המירב מן החדרים ולא נוותר עם חדרי שינה לא נעימים ולא אידיאליים.

ראשית,על פי תורת הפנג שוואי,חדרי שינה צריכים להיות מרגיעים עד כמה שאפשר ועל כן עלינו לדאוג ליצירת אווירה מרגיעה בהם. זאת נעשה על ידי הנחת חפצים אהובים עלינו המשרים אווירה טובה ועל ידי הוצאה מהחדר של כל עניין או מסמך הקשור לעבודה ולטרדות אחרות. כעת,נגיע לעיצוב הממשי של חדרי שינה. קודם כל,חשוב להקפיד על איזור פנוי בשטח המיטה כך שהאנרגיה עליה דיברנו קודם לכן תוכל לזרום בחופשיות. חדרי שינה רבים משמשים למעשה כמעין מחסן וחבל. שנית,חשוב להקפיד על שטח פנוי באיזור הכניסה לחדר. חדרי שינה רבים מאלצים תמרון מיידי בעת הכניסה לחדר בין המיטה לבין דברים אחרים. על מנת שבחדר תשרה אווירה טובה נמקם את המיטה בנקודה שתצפה על הדלת אך לא ממש מולה. כמו כן,רצוי להקפיד על הנחת המיטה הזוגית שלא בסמוך לקיר,כך שיוותר מקום לשני בני הזוג לעלות למיטה בנוחות ובנינוחות. במידה ואתם מעוניינים בהתקנת שידות הנפוצות בהרבה חדרי שינה,הקפידו על התקנת שידות סימטריות ושוויוניות שייצרו איזון בחדר. מבחינת הצבעים האידיאליים לעיצוב חדרי שינה בתורת הפנג שוואי,מומלץ לבחור בצבעים פסטליים,רכים ונעימים שישדרו שלווה וחום אך מנגד לא יגרמו להתעוררות יתר. תאורת חדרי שינה בעיצוב הפנג שוואי תהיה מעט מורכבת יותר ומומלץ להרכיב אותה בכמה רמות. תאורה טבעית מבחוץ להטענת החדר באנרגיות,מנורות קריאה בשני צידי המיטה ליצירת אווירה נעימה ושוויונית ולבסוף תאורת חדרי שינה רגילה אך כזו המורכבת באמצעות דימר המאפשר לעמעם את האור בהתאם למצב הרוח.

הקפדה על כל אלו,תבטיח גם לכם חדרי שינה נעימים ומרגיעים!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורד טוין

כתבת מקצועית בתחום העיצוב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורד טוין

מאת: ורד טויןעיצוב פנים28/07/13877 צפיות
כיצד לבחור בחוכמה חיפוי קיר זוכוית למטבח ומדוע מדובר בפיתרון מוביל בעיצוב מטבחים ובכלל? הינה התשובה!

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/13950 צפיות
כל מה שצריך לדעת על סוגי טפטים לבית ובכלל

מאת: ורד טויןעסקים - כללי22/07/131485 צפיות
כל מה שצריך לדעת על טיהור שפכים

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/131313 צפיות
כל מה שצריך לדעת על אדן חלון טרם רכישתו!

מאת: ורד טויןמחשבים וטכנולגיה - כללי22/07/131457 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניהול מלאי ולא העזתם לשאול

מאת: ורד טויןגיל הזהב21/07/136550 צפיות
כל המידע על דיור מוגן

מאת: ורד טויןיין ואלכוהול21/07/137751 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על בישול בירה בבית

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

מאת: בנימין קלינגראדריכלות11/08/20140 צפיות
צו מנהלי להפסקת עבודה, צו ארעי להפסקת עבודה, וצו להריסת תוספת בנייה לאחר הפרת צו מנהלי להפסקת עבודה 1. מטרה מיקוד האכיפה של חוק התכנון והבניה בשלב המנהלי והסדרת ההליכים הבאים: 1.1. הליך מתן צו מנהלי להפסקת עבודה בהתאם להוראות סעיף 216 לחוק התכנון והבניה התשכ"ה – 1965 (להלן "החוק"), לרבות מתן הנחיות והגדרת סדר פעולות ותבניות אחידות. 1.2. הליך מתן צו ארעי להפסקת עבודה בהתאם להוראות סעיף 216(ג) לחוק, לרבות מתן הנחיות והגדרת סדר פעולות ותבניות אחידות. 1.3. הליך מתן צו להריסת תוספת בנייה לאחר שהופר צו מנהלי להפסקת עבודה בהתאם להוראות סעיף 217 לחוק, לרבות מתן הנחיות והגדרת סדר פעולות ותבניות אחידות.

מאת: בנימין קלינגראדריכלות14/04/20497 צפיות
מהו היתר בנייה? היתר בניה הינו רישיון לבניה שניתן על ידי וועדה מקומית לתכנון ולבניה או על ידי רשות הרישוי. נדרש להוציא היתר בבניית בית/בניין חדש או בשינויים המבוצעים בבית/בבניין קיים. היתרי בניה מגישים כיום בצורה מקוונת דרך המערכות הממוחשבות. שימוש חורג בנכס גם דורש היתר.

מאת: אבי דוידיאדריכלות14/08/191526 צפיות
בקצרה על ציפוי רצפות כפתרון ריצוף עמיד ומרשים למשרד המודרני.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/182318 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/181052 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/181180 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: רוןאדריכלות05/03/172648 צפיות
לבחירת שרות אמין לעבודות זכוכית יש חשיבות מכיוון שלהכנה ולהתקנה של עבודות הזכוכית יש צורך באיש מקצוע שמכיר היטב את סוגי הזכוכית ואת אופן החיתוך וההתקנה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica