חפש מאמרים:
שלום אורח
28.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצוי כספי לסובלים מפמפיגוס וולגריס

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי13/08/20131423 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
מהי פמפיגוס וולגריס ?

פמפיגוס היא שם כולל לקבוצת מחלות אוטואימוניות ( מחלות חיסון עצמי ),  במהלכה מערכת החיסון מפתחת נוגדנים נגד חלבונים המצויים בעור ובריריות וגורמת להם להרס.

אחד מענפי תחלואה זו היא פמפיגוס וולגריס המתאפיינת, בין היתר, בהופעת שלפוחיות על העור ובריריות ( פה , לחמיות העין ואברי המין ).   המחלה מופיעה לרוב אצל גברים יותר מנשים בגיל העמידה ובדומה למחלות אוטואימוניות אחרות אין למחלה זו תרופה והטיפול נעשה בדרך כלל באמצעות תרופות מדכאות חיסון וסטרואידים .

הזכויות של חולי פמפיגוס וולגריס

פמפיגוס וולגריס היא מחלה כרונית, קשה ומורכבת. המחלה לא פוסקת ומתאפיינת בהתפרצויות והפוגות ( רימיסיה ) לא קבועות, פעם ככה ופעם ככה כבטלטלה. ההתפרצויות המחלה עשויות להימשך מספר חודשים ויותר מכך.

מלבד הסבל הרב שנגרם לחולים בעטיה של מחלה זו, לא פעם מובילה המחלה , בעיקר בשלבי ההתפרצות שלה לפגיעה תפקודית קשה עד כדי אובדן כושר מוחלט.

חשוב לזכור, כי במקרי אלה עומדת לחולים קשת רחבה של זכויות, בין כאלה מכוחו של החוק ובין מכוחם של פוליסות ביטוח המנוהלות בעבורו.

במאמר זה נדון בשתי זכויות עיקריות המוענקות מכוחו של חוק הביטוח הלאומי ומפקודת מס הכנסה, אך כמובן שמומלץ לבדוק באופן פרטני את זכויותיו של כל חולה וחולה בנסיבותיו האישיות.

קצבת נכות כללית לחולי פמפיגוס וולגריס

חולי פמפיגוס וולגריס עשויים להיות זכאים לקצבת נכות כללית, ככל שיוכח שהם עומדים בתנאים המזכים בחוק. במקרים מסויימים בהם סובלים החולים מפגיעה בכושר השתכרותם ומקום בו מדובר בעקרת בית בפגיעה ביכולתה לבצע את עבודות הבית, הם עשויים להיות זכאים לקצבת נכות חודשית, בהתאם לתנאים הקבועים בפרק ט' לחוק הביטוח הלאומי.

במסגרת התביעה תיבחן גם נכותם הרפואית של החולים וככל שיימצאו זכאים, תיבחן גם שאלת הפגיעה בכושר השתכרותם. כמובן שלחומרת המחלה והשפעותיה על החולה הספציפי יש משקל מכריע בשאלה זו.

בשל אופיה של המחלה והעובדה כי היא עשויה לתקוף את החולים בה מעת לעת ובדרגות חומרה שונות, בדרך כלל נוטה הוועדה הרפואית, כבר בתחילת הדרך, לפסוק לחולים נכויות לתקופות זמניות. כמובן, שככל שמצבם של החולים נותר ללא הטבה יש מקום כי תיפסק להם גם נכות לצמיתות.

לעניין קביעת שיעור דרגת הנכות הרפואית, חשוב להבין, כי תקנות הביטוח הלאומי ( קביעת דרגת נכות מעבודה ) התשט"ז - 1956 , מתייחסות באופן מפורש לתחלואה זו.

פריט ליקוי 89 לתקנות שכותרתו פמפיגוס וולגריס מתייחס לשני מצבי תחלואה שונים בעבורם מוענקת דרגת נכות רפואית שונה , וכך הוא קובע :

89. PEMPHIGUS VULGARIS

(1) בשלב החריף הדורש אשפוז % 100

(2) בשלב של רימיסיה  % 50

לא פעם, משרדנו נתקל במקרים בהם הוועדה הרפואית בחרה להעניק לחולים במחלה זו נכות שאינה משקפת את מצבם האמיתי, או התאימה להם דרגת נכות רפואית מפריט ליקוי אחר בשיעור מופחת בהרבה. במקרים אלה אין להסכים לפסיקה זו לנוכח קיומו של פריט ליקוי ספציפי בתקנות.

כמובן, שאין די בקביעת הנכות הרפואית לבדה כדי לזכות את החולה בקצבת נכות כללית ועליו לעמוד ביתר התנאים הקבועים בחוק, לרבות בשאלת אובדן כושרו.

קצבת שירותים מיוחדים

לעיתים, כאשר החולים מצויים במצב בו כושרם לתפקד נפגע עד כדי היזקקות לעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום, או להשגחה מתמדת למניעת סיכון לחייהם. הם עשויים לזכות בגמלת שירותים מיוחדים לטיפולם האישי ולעזרת בית לשירותם האישי ולמשק ביתם.

פטור רפואי ממס הכנסה

חולים בפמפיגוס וולגריס הסובלים מנכות קשה, יהיו זכאים, בתנאים הקבועים בפקודת מס הכנסה לקבלת החזרי מס ופטור מתשלומי מס , לתקופת מחלתם, ככל שתיפסק על ידי הועדה הרפואית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הכותב הינו עו"ד מזה 11 שנים, שותף במשרד סמרה ושות', עורכי דין, המתמחה בייצוג נפגעים וחולים בתביעות לביטוח לאומי בגין תאונות עבודה, מחלות מקצוע, מיקרוטראומה, נכות כללית, תביעות בגין תאונות דרכים, נזקי גוף ותביעות ביטוח .

השירותים הניתנים על ידי משרדנו כוללים ייצוג בפני ועדות רפואיות, ועדות לעררים, בית הדין לעבודה ובית משפט.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

כתובתנו: רחוב משה לוי 11, בית UMI , ראשל"צ

טלפון: 03-9511126

מייל : gil@samara-law.co.il

אתר : www.samara-law.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל סמרה, עו"ד

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי30/07/128922 צפיות
תפקידו של התיעוד הרפואי לא מצטמצם רק להוכחת הנזק והטיפול הרפואי לו נזקק הניזוק. אומנם, קיימת חשיבות לכך שהמסמכים הרפואיים יכללו תיעוד רפואי רב ככל שניתן. אך בל נשכח, כי יש בכוחם גם לשפוך אור על המקרה בכללותו.

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי12/12/119053 צפיות
מחלת הזאבת הינה מחלה מורכבת וקשה, שעשויה להתפתח לאט או לבוא בפתאומיות ומאופיינת בהתקפים בעלי דרגות חומרה שונות שיכולים להיעלם לאחר זמן או להישאר דרך קבע. בשל חומרתה הלוקים בה עלולים לסבול ממוגבלות תפקודית ניכרת, אשר עשויה להשפיע על אורך חייהם התקין, הן בחיי היומיום והן בעבודתם. במצבים אלה , עשויים חולי הזאבת להיות זכאים לנכות המזכה בפיצויים

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי12/12/118996 צפיות
מחלת קרוהן, הינה מחלה אוטואימונית ( מחלת חיסון עצמי ) דלקתית כרונית, אשר פוגעת במערכת העיכול. ברוב המקרים המחלה תוקפת את המעי הגס והמעי הדק, אך היא עלולה להופיע בכל חלקי מערכת העיכול מהפה ועד לפי הטבעת ולעיתים אף עלולה לפגוע באברים חיוניים אחרים בגוף. חשוב לדעת, כי במקרים רבים, עשוייה להיפסק ללוקים במחלה נכות בהתאם למצבם הרפואי ומוגבלותם התפקודית, אשר מקנה זכאות לקבלת פיצוי, קצבאות בכסף והטבות נלוות נוספות

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי10/06/112296 צפיות
מלבד המגבלות התפקודיות שנזק כזה יכול לגרום, לעיתים מתבטא הנזק אף בתלונות בתחום הנוירולוגי , כאשר כל אחד לבדו יכול לזכות את העובד בנכות רפואית צמיתה.

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי15/05/111914 צפיות
שירותים מיוחדים מוגדרים כשירותים לטיפול אישי במבוטח ולעזרת בית לשירותו האישי ולמשק ביתו, ומסדיר את המסגרת החוקית בדבר זכויותיהם של מבוטחים לקבלת קצבת שירותים מיוחדים. האם כל אחד שנפסקה לו קצבת נכות כללית זכאי לשירותים מיוחדים ?

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי15/05/111836 צפיות
ככלל, קצבת נכות משתלמת למי שעקב מחלה או בעיה רפואית איננו יכול לעבוד

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי15/05/112217 צפיות
ככלל, הזכאים לקצבת נכות הינם נכים תושבי ישראל ( לא עקרות בית ) שמלאו להם 18 שנים וטרם הגיעו לגיל פרישה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח לאומי

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי17/02/163440 צפיות
1. כללי סעיף 246 לחוק הביטוח הלאומי עוסק בתקופת אכשרה לגבי קצבת זקנה וקובע לאמור: "246. תקופת אכשרה (א) תקופת האכשרה המזכה לקצבת זקנה היא אחת מאלה: (1) 60 חודשים, בין שהם רצופים ובין שאינם רצופים, שבהם היה אדם מבוטח תוך עשר השנים האחרונות שקדמו לגיל המזכה אותו בקצבת הזקנה; (2) 144 חודשים שבהם היה אדם מבוטח, בין שתקופה זו רצופה ובין שאינה רצופה;

מאת: sharondan80ביטוח לאומי01/03/152373 צפיות
הפגישה עם הועדה הרפואית בביטוח הלאומי תכלול צוות רופאים מתחום הפציעה לצד אנשי מפתח אשר ישאלו שאלות בגין הנכות ויבקשו הדגמה של פעולות יום, יומיות על מנת לקבוע את דרגת הקושי ואחוזי הנכות המגיעים.

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי25/08/142230 צפיות
פרק ו' לחוק הביטוח הלאומי (נוסח חדש), התשנ"ה-1995 (להלן - החוק), שבנספח מזכה בגמלה את מי שנפגע בתאונה וכתוצאה ממנה איבד את כושר התפקוד. הביטוח חל על תושב ישראל שמלאו לו 18 שנים וטרם הגיע לגיל הפרישה. "גיל הפרישה" מוגדר בסעיף 1 לחוק כ"הגיל הקבוע לגבר ולאשה, בהתאם לחודש לידתם, בחלק א' בלוח א'1" . גיל הפרישה לאשה תלוי בתאריך הלידה והוא עומד כיום על גיל 62. גיל הפרישה לגבר היה תלוי בתאריך הלידה וכיום הוא עומד על גיל 67. כלומר, מי שנפגע וגילו מעל גיל הפרישה לא יהיה זכאי לקצבת נפגעי תאונות לפי פרק ו'

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי21/08/142546 צפיות
תיקון 159 לחוק הביטוח הלאומי

מאת: ארז כהןביטוח לאומי26/08/131448 צפיות
מהי מחלת מקצוע? האם רשימת המחלות היא רשימה סגורה? מהי תורת המיקרוטראומה? כיצד עליי לפעול למימוש זכויותיי?

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי30/07/128922 צפיות
תפקידו של התיעוד הרפואי לא מצטמצם רק להוכחת הנזק והטיפול הרפואי לו נזקק הניזוק. אומנם, קיימת חשיבות לכך שהמסמכים הרפואיים יכללו תיעוד רפואי רב ככל שניתן. אך בל נשכח, כי יש בכוחם גם לשפוך אור על המקרה בכללותו.

מאת: שני שמעוניביטוח לאומי24/07/1211909 צפיות
הקידמה כיום מאפשרת גם במקרים של נכות לנהל שגרת חיים רגילה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica