חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נהיגה בשיכרות – תופעה מסוכנת

מאת: טומי רןדיני תעבורה27/08/20131159 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשנים האחרונות בעולם כולו ובישראל בפרט כמות תאונות הדרכים רק הולכת וגדלה וכך יותר ויותר אנשים נפגעים ברמות פציעה שונות ולעיתים אף נהרגים. חמור מכך, ישנם רבים שנוהגים לפי כל החוקים והכללים אך מספיק שמישהו בנתיב השני החליט לנסוע מהר מידי, לעבור באדום או לבצע כל עבירת אחרת כגון נהיגה בשכרות וכדומה, הם ישלמו את המחיר שיכול להיות לעיתים מחיר כבד. אחת התופעות החמורות שהזכרנו הינה נהיגה בשיכרות, תופעה שרשויות החוק מנסות להילחם בה אך לא תמיד נוחלים הצלחה

מה הגורם לכך?

נהיגה בשיכרות היא שילוב של כמה דברים. ראשית, רוב הנוהגים בשכרות עושים זאת בקלות דעת ובדרך כלל גילם צעיר כגון: חיילים, חיילים משוחררים או סתם חבר'ה צעירים שיוצאים בסוף השבוע לפאב ולא לוקחים בחשבון במהלך הבילוי שהם צריכים עוד לנהוג הביתה. שנית, אומנם ישנה הסברה הולכת וגוברת בעניין אך היא עדיין לא מספיקה ולכן נהיגה בשיכרות היא לפעמים אי הבנת השפעת האלכוהול, שיכול לגרום גם בכמות קטנה לחוסר התמצאות ולחוסר סנכרון עם הסכנות שמציב לנו הכביש. ויש רבים הנתפסים על נהיגה בפסילה - בזמן שיכרות שזו עבירה חמורה.

הפתרון

אין פתרון קסם ולכן נהיגה בשיכרות היא לא תופעה שתיעלם מן העולם ברגע. הפתרון מתחיל במודעות והסברה במוסדות החינוך – בתי ספר, תיכונים, וכן בצבא, אך בעיקר בבית. הורים חייבים כל הזמן להזכיר לילדים שלהם ש"אם שותים לא נוהגים". בנוסף, נהיגה בשיכרות היא גם תופעה שמספר גופים נלחמים בה לדוגמא: עיריית תל אביב מעמידה לרשות המבלים בסופי שבוע אוטובוס שייקח אותם לביתם בלי שיצטרכו לנהוג. אבל הכי חשוב ולזה אין תחליף, על כל נהג לקחת על עצמו את האחריות ולהבין שיש בידו כלי משחית והוא צריך להיזהר ולא לשתות. אין ספק שגורם ההרתעה מהווה כאן לעיתים גורם מסייע - מי שנוהג בשיכרות עלול לקבל שלילת רשיון - דבר המרתיע רבים, נקווה שבעתיד ירתיע את כולם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טומי רן

מאת: טומי רןאבטחת הבית08/12/131216 צפיות
שריפה היא ללא ספק אחד מהאיומים המלווים את חיינו. כיום, בעידן המודרני בו אנו חיים, תקלה מסוימת במכשיר חשמלי או מערכת טכנולוגית, עלולה להוביל לקצר חשמלי שבחלק מהמקרים יוביל להתלקחות של שריפה אשר תכלה כל מה שעומד בדרכה.

מאת: טומי רןראיית חשבון13/11/131173 צפיות
יש כמות גדולה של רואי חשבון בעיר הגדולה ולכן גם מלאכת הבחירה אינה פשוטה. מאמר זה יעזור לקוראים לאתר בחוכמה את אותו רואה חשבון בתל אביב המתאים לצרכים שלהם.

מאת: טומי רןדיני משפחה28/10/13973 צפיות
ירושה משמעותה העברת נכסים ורכוש של אדם לאחר מותו לקרוביו על פי קביעתו או על פי החוק במידה ולא נכתבה ירושה. מחלוקות רבות יכולות להתרחש בעת חלוקת ירושה ולכן מומלץ לפנות למומחה ולהתייעץ עם עורך דין ירושה. מחלוקות בנושא ירושה מביאות משפחות פעמים רבות להגיע עד לערכאות משפטיות, דבר המביא לפילוגים ונתק בין בני משפחה וחבל מאוד להגיע לכך.

מאת: טומי רןדיני תעבורה20/10/131049 צפיות
בשנים האחרונות כמות תאונות הדרכים הולכת וגדלה. לצערינו ישנם יותר פצועים והרוגים ולמרות התייחסות הממשלה לנושא, התופעה לצערינו איננה מתכווצת. חלק בלתי נפרד מנושא זה הוא לשמור על החוקים, לנהוג בצורה זהירה ובטוחה מחד ומאידך, למגר את התופעה באמצעות חקיקה נרחבת, עונשים משמעותיים והחמרת הענישה על עבירות מסויימות.

מאת: טומי רןבתי מלון08/10/131838 צפיות
בשנים האחרונות יותר ויותר אירועים הקשורים בשבת חתן לבר מצווה או לחתונה מועברים לבתי הארחה לשבת חתן בית הארחה או מלונות לשבת חתן – ממש כאלו המייעדים עצמם לאירועים מסוג זה ומוכנים לאירועים מיוחדים אלו.

מאת: טומי רןהלוואות07/10/131052 צפיות
שיטת הליסינג המשמשת בעיקר את ענף הרכב, הייתה נפוצה לאורך שנים אך ורק בקרב חברות ועסקים אשר היו משדרגות את רכבי עובדיהם בתדירות רבה. כיום, שיטת ליסינג מימוני מאפשרת לכל משק בית בישראל ליהנות מיתרונות השיטה, ובעיקר ליהנות מרכב חדש (מהניילונים) גם מבלי להעמיד הון עצמי ראשוני לצורך רכישת הרכב.

מאת: טומי רןדיאטה01/10/131211 צפיות
היא החלה את דרכה בארה"ב ולאחר הצלחה מסחררת עשתה עליה גם לישראל. עושים אותה על ידי נטילת כדורי פטל שהוכח במחקרים רפואיים כי הם מסייעים לתהליך ההרזיה. קבלו את דיאטת הפטל! מה שאחראי על האפקט שלה הוא רכיב הנקרא פטל קטון המצוי בריכוז מאוד גבוה בפטל אדום.

מאמרים נוספים בנושא דיני תעבורה

מאת: אדיר בנימינידיני תעבורה06/05/20832 צפיות
בדיני התעבורה הסוגיה של מציאת הקשר הסיבתי היא מאוד חשובה בכל הנוגע לקביעת האחריות להתרחשות תאונות דרכים. הכלל המשפטי "התרחש אחריו, לכן זה קרה בגללו" הוא מאוד רלוונטי לקביעה האם אכן קשר כזה נמצא.

מאת: דניאל מלמדדיני תעבורה11/07/181689 צפיות
שאלת ההזדקקות לשירותיו של עורך דין תעבורה היא אינה שאלה שניתן לענות עליה באופן אובייקטיבי, שכן כל מי שמרגיש שהוא אינו מוכן לקבל את הדין שנגזר עליו, זקוק לעורך דין תעבורה שיאפשר לו להתמודד מול רשויות החוק והערכאות המשפטיות

מאת: עו"ד גיל נדלדיני תעבורה28/11/171219 צפיות
שימוש במצלמות מעקב במקום העבודה ובמסגרת יחסי עבודה

מאת: amirdadon90דיני תעבורה16/11/161222 צפיות
בין אם אתם בצד הנפגע או בצד הפוגע, חשוב שתדעו כיצד להתמודד מבחינה משפטית עם תאונות דרכים!

מאת: orya peryדיני תעבורה29/11/151985 צפיות
עורכי דין לתעבורה, יכולים לבדוק את ההאשמות העומדות נגד הנאשם בדבר עבירות תנועה חמורות ואף לזכות את מרשיהם. ההתמחות של עורך דין תעבורה, הינה לנתח את העבירות נגד הנאשם בעסקת טיעון בפני השופט ייתכן והנאשם, יתבקש מעורך דינו, לאסוף כמה שיותר ראיות. בכדי להקל על חומרת עונשו או אפילו להגיע לזיכוי מוחלט.

מאת: sharondan80דיני תעבורה28/04/152060 צפיות
קיימים מספר גורמים המובלים לתאונות דרכים. אלה מתחלקים לגורם המכני, הגורם התשתייתי והגורם האנושי. כל תאונה ניתן לסווג לפי אחד מהגורמים האלה.

מאת: אסי לינקרדיני תעבורה07/04/151611 צפיות
עורך דין תעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל מה שקשור לתעבורה, כלומר בכל מה שנוגע לדרכים, לכבישים, לרכבים, לחוקי תנועה וכדומה. תחומים שבהם עוסק עורך דין תעבורה הם, למשל, עבירה על חוקי תעבורה כמו אי ציות לרמזור, חניה במקום אסור וכדומה; נהיגה ללא רישיון; מעורבות בתאונת דרכים, עם או בלי נפגעים; נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים; וכן הלאה. ישנן עבירות תעבורה קלות, שנידונות במסגרת אזרחית, וישנן עבירות תנועה אשר הופכות להיות האשמות פליליות, כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים, ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica