חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דע את חשבון הבנק שלך

אנשים רבים ממעיטים בערך של ידיעת הפרטים הקטנים, התמצאות במושגים מסובכים ומעקב אחר תהליכים בירוקרטים. במהלך היום יום, רובנו סובלים מעומס רב של עיסוקים שלא משאיר לנו פנאי להתעניין בדברים שלמעשה משפיעים באופן ישיר על מצבנו הכלכלי ועל אורח החיים שלנו. כאשר אדם מגיע לבצע פתיחת חשבון בנק הוא מקבל מן הבנק חוברת ארוכה של ניירות אשר עליו לחתום עליהם, רובנו מתייאשים אחרי הפסקה הראשונה או העמוד הראשון וחותמים אוטומטית על הדפים בזה אחר זה. מכיוון שלרוב האנשים כנראה אין את הזמן והסבלנות לקרוא ולהבין את כל האמור בדפים אלו, ריכזנו עבורכם את הפרטים שכדאי לדעת היטב לפני שמגיעים למעמד של פתיחת חשבון בנק.

בצע סקר שוק

בנקים שונים מציעים חשבונות שונים עם הטבות מגוונות. ההבדלים יכולים להיראות לכם מינוריים אבל הם עשויים להסתכם במאות שקלים בשנה ובהרבה כאב ראש. הדבר הראשון שכדאי לבדוק לפני שפותחים חשבון בנק הינו עמלות בחשבון העובר ושב. תתפלאו לשמוע אבל ישנם בנקים העשויים לחייב את חשבונכם על משיכת מזומנים באמצעות בנקט, שימוש בכרטיס אשראי, הנפקת כרטיסים בנקאיים, פנקסי צ'קים, ביצוע העברות בנקאיות ומעל הכול- עמלות גבוהות בעבור התייעצות עם פקיד בבנק. רוב הבנקים מציעים חשבונות מיוחדים עם עמלות מופחתות בעבור סטודנטים וחיילים, אולם עד כה, רק בנק ירושלים מציע פתיחת חשבון בנק ללא עמלות באופן גורף לכל סוגי החשבונות. אתר האינטרנט של בנק ירושלים מציע אפשרות לחשב את סכום העמלות הכולל בכל בנק על פי סוג חשבון.

תחום נוסף ולא פחות חשוב לבדיקה הינו תנאי ההלוואות והמשכנתאות. למי שלא יודע ההבדל בין הלוואה למשכנתא הוא הייעוד שלה ולפיכך גם הסכום המתקבל מהבנק. הלוואה מוגבלת לפי מצב החשבון שלכם בשנים האחרונות והסטטוס שלכם- סטודנטים חיילים וכד', הלוואה ניתנת כאשר אתם זקוקים לכסף אשר לא מיועד לרכישת נכס. משכנתא הינה הלוואה מהבנק בעבור רכישת נדל"ן ולעיתים אף בעבור רכישת רכב. הן במשכנתאות והן בהלוואות רגילות, משיב הלקוח את הכסף לבנק על ידי סכום חודשי ופרישת תשלומים על פי הסכם שנקבע מראש בין הבנקאי ללקוח. החלק הבעייתי בכל הסיפור הזה הינו שהחזרת התשלומים מלווה בריבית- סכום המצטבר על הסכום הבסיסי שהילוותם מן הבנק. כאן כדאי לבדוק מהו הבנק המציע את תנאי הריבית המשתלמים ביותר.

ולבסוף, בנקים נבדלים זה מזה במסגרת האשראי שהם מאפשרים בחשבון הבנק. מסגרת האשראי תקבע האם תוכלו להיכנס למינוס בבנק ומהו הגבול ליתרה השלילית שלכם. חשוב גם לדעת האם ישנם עמלות מיוחדות כאשר החשבון נמצא ביתרה שלילית (מינוס) ומה קורה כאשר ישנה חריגה ממסגרת האשראי.

בחר את הבנק בהתאם לצרכים שלך

בנקים שונים מצטיינים בתחומי שירות שונים. בכדי שתצאו מורווחים, בחנו מהו התחום החשוב ביותר עבורכם ומה יהיה החיסכון הכולל שלכם בבנק אחד לעומת האחר. בחרו קו מוביל- משכנתא, מסגרת אשראי, עמלות, על פי מצבכם בעתיד הקרוב ואז תבחנו את שאר הפרמטרים בסיכום כולל.

טכנולוגיה חדישה

כמו השוק כולו, גם הבנקים מציעים טכנולוגיה מתקדמת אשר תשר לכם את השירותים שהבנק מעניק. בנק ירושלים למשל הרחיב את פרישת סניפיו על ידי מתן מענה באמצעות שיחת וידאו עם פקיד בנקאי. כך חוסך גם הבנק זמן המתנה ארוך. בנקים שונים מעניקים אפליקציות לטלפונים חכמים, שירותים שונים דרך האינטרנט ועוד. כדאי לבדוק באילו טכנולוגיות הבנק משתמש אשר עשויות לסייע לכם במהלך היום יום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20124 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20269 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19415 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19517 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19525 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19576 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבר ובת מצווה17/11/19562 צפיות
עומדים לחגוג לילד שלכם בר מצווה? התקציב שלכם מוגבל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון ביותר.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/2080 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/19952 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18624 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/18827 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171213 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

מאת: עידן שלומןפיננסים וכספים - כללי 05/06/174411 צפיות
כולם מכירים וחשים את יוקר המחייה, כל מקום מזכירים את הקושי להתקיים ובו זמנית מחפשים פתרון לכך. יוקר המחייה פוגע לא רק בחשבונות אלא גם באנשים שרוצים להתקיים נכון אבל מאבדים את זה בדרך.

מאת: amirdadon90פיננסים וכספים - כללי 01/02/171088 צפיות
אין ספק כי תחום הרכישות באינטרנט הינו תחום שהפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד בשנים האחרונות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica