חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ללמוד תיאוריה אפשר גם עם קשיי קשב וריכוז

הבשורה שלנו ללומדי התאוריה בעלי קשיי קשב וריכוז היא שאפשר גם אפשר!

כפי שאנו רואים זאת, חומרי הלימוד לבעלי ליקויי קשב וריכוז צריכים להיות מובנים כך שימקדו את הלומד בנושא אחד קצר בכל פעם. כאשר הלומד מתרכז בנושא אחד ומתרגל אותו בלבד - הוא מאפשר לעצמו להבין את הנושא בצורה הטובה ביותר, ללא הסחות דעת ובלבול. הדבר נכון גם ללימוד תאוריה.

באתר "לילך תיאוריה" חולק חומר הלימוד למבחן התאוריה לנושאים, וכל נושא מחולק לתת-נושאים. כך הלומד חשוף לחומר מתומצת, בהיר וקל ללימוד.

לפני הלומד קיימות 2 דרכי לימוד אפשריות: קריאת חומר הלימוד בכל נושא ותרגול שאלות באותו הנושא, או תרגול השאלות ומתוכן להגיע לחומר הלימוד.

באפשרות השנייה, הלומד מתרגל שאלות בנושא מסוים, ואם אינו יודע את התשובה - הוא יכול לקבל רמז מתוך חומר הלימוד. כך נחשף הלומד לחומר הלימוד בדרך עקיפה. בלחיצת כפתור מגיע התלמיד מיד לפסקה קצרה בה נמצאת התשובה הנכונה. לאחר איתור התשובה בקלות וללא קושי, הוא חוזר לשאלה כדי לענות עליה נכונה בעקבות מה שלמד זה עתה.

ההמלצה שלנו היא כמובן ללמוד כל נושא לעמוק, ורק לאחר שעבר הלומד על הנושאים בנפרד, ייגש למבחנים הכלליים. גם במבחנים הכלליים יש באפשרות הלומד לקבל רמזים בשאלות בהן אינו יודע את התשובה.

השלב הבא הוא מבחנים בזמן אמת - מבחנים המדמים מבחן תאוריה אמתי -מוגבל בזמן וללא רמזים ועזרות. בכל מבחן 30 שאלות ו-40 דקות. בסוף כל מבחן מקבל הלומד טבלה ובה רשימת השאלות בהן טעה. לצד השאלות יופיעו התשובה השגויה שנה הלומד והתשובה הנכונה לאותה השאלה. מטרת הטבלה היא למקד את הלומד בשאלות בהן הוא טעה כדי שיכול לזהות אם יש נושא בו הוא חלש יותר - אז יוכל לגשת לאותו נושא מסוים, ללמוד אותו ולתרגל אותו.

לילך תיאוריה יסייע גם לכם, בעלי קשיי קשב וריכוז, ללמוד לתיאוריה בקלות ובנוחות ואפילו להצליח במבחן

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

טובה שטייג - מנהלת אתר ללימוד תיאוריה - "לילך תיאוריה" ומנכ"לית לילך הוצאה לאור המוציאה ערכה ללימוד תיאוריה - הערכה הטובה ביותר הנמכרת בחנויות וברשתות הספרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טובה שטייג

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי05/01/14795 צפיות
רשות הרישוי היא גוף ממשלתי מטעם משרד התחבורה האחראי על מתן רישיונות רכב ורישיונות נהיגה. תפקידה חשוב ביותר, מכיוון שללא רישיון נהיגה ורישיון רכב אסור לנהוג. הרשות נוהגת להזמין את בעל רישיון נהיגה להשתלמות בתקופה של חמש שנים מיום שקיבל לראשונה את רישיון הנהיגה. היא רשאית לעכב או לבטל את רשיון הנהיגה של אדם מטעמי כושר נהיגה או כושר רפואי. לא ניתן לשנות פרט ברישיונות שהנפיקה, אלא באישורה בלבד. כל הכנסת שינויים במבנה הרכב או בסוגו מותרת רק באישור מוקדם ובכתב מרשות הרישוי.

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי27/11/13511 צפיות
ללמוד למבחן תיאוריה יכול להיות מתיש ומבלבל. כל כל הרבה חומר לימוד - כל כך הרבה נושאים ופרטים שצריך לזכור - איך עושים את זה??? בשביל זה אנחנו פה - כתבנו לכם טיפים שיעזרו לכם להתכונן למבחן התיאוריה. עקבו אחר הטיפים ותראו שללמוד אפשר גם בכיף!

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי19/11/13704 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על תיאוריה - איפה נבחנים, כמה זה עולה, מה לומדים וכמה מותר לטעות... אספנו בשבילכם את התשובות לכל השאלות.

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי15/10/13603 צפיות
הפעם, ריכזנו בשבילכם כמה מיתוסים לגבי בחינת התיאוריה. נאשר חלק מהם וחלק מהם ננפץ. לכם נשאר רק להתעדכן!

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי13/06/13786 צפיות
החל מ-1 ביולי 2013 ייכנס לתוקפו חוק הרישיון המדורג. מה זה אומר לגביכם הלומדים לקראת רישיון נהיגה?

מאת: טובה שטייגתחבורה ורכב - כללי05/05/13783 צפיות
כאשר אנו נעים בכבישים אין באפשרותנו לתקשר באמצעות שפת הדיבור, תנאי הדרך פשוט אינם מאפשרים זאת. כדי לתקשר זה עם זה במהלך הנסיעה עלינו להשתמש במערכת מוסדרת ומוסכמת של כללי התנהגות ברורים של מה מותר ומה אסור, מתי וכיצד. לדוגמה: כדי להודיע לשכניי על הכביש כי ברצוני לעבור לנתיב השמאלי - אפעיל את מחוון הכיוון השמאלי לפני הסטייה, ושותפיי לנסיעה בכביש יבינו מה בכוונתי לעשות.

מאת: טובה שטייגתאונות דרכים25/04/13710 צפיות
חוק רישיון הנהיגה המדורג, ייכנס לתוקפו ככל הנראה ביולי 2013. עפ"י חוק זה נהג המקבל רישיון נהיגה וגילו מתחת לגיל 24 מוגדר בחוק "נהג חדש צעיר". הוא מקבל תחילה רישיון נהיגה לחצי שנה, ובמהלך תקופה זו הוא יהיה חייב בתכנית ליווי. במשך שלושת החודשים הראשונים לתקופת הליווי ייאסר על הנהג החדש הצעיר לנהוג בלא ליווי ביום ובלילה. במשך שאר התקופה (3 חודשים נוספים) מותר לו לנהוג ללא מלווה בשעות היום אולם אסור לו לנהוג בלא ליווי בין תשע בערב לשש בבוקר.

מאמרים נוספים בנושא הפרעות קשב וריכוז

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז17/08/16972 צפיות
סיפור אישי של רועי ועל איך אבחון דידקטי עזר לו להתבר על ליקויי הלמידה שלו ולהצליח בלימודים ובחיים.

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז06/07/16859 צפיות
אבחון דידקטי מאפשר לזהות הפרעות קשב או בעיות לימודיות בסיסיות לימודיות. כשמדובר בצעירים האבחון מקבל חשיבות עליונה

מאת: sharondan80הפרעות קשב וריכוז21/07/151667 צפיות
הפרעות קשב וריכוז הן ללא ספק בעיה מוכרת מאוד, אשר הפכה לאחת הבעיות השכיחות יותר בתחום הנוירולוגיה אצל ילדים וכיום, בשל המודעות הרבה לתחום, והמודעות להשלכות של ההפרעה על הילדים, הרבה מהם זוכים לאבחון מוקדם וטיפול מקצועי שלא היה קיים בעבר.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז19/07/151079 צפיות
הדיון בעולמו של ילד בעל הפרעת קשב וריכוז לרוב מתמצה בהתייחסות לתפקוד האקדמי שלו בכיתה או להתנהגות שלו בבית, תוך התעלמות מוחלטת ממה שעובר על נבכי נפשו. בתור הורים, כדי להבין לעומק מה עובר על ילד שיש לו הפרעת קשב וריכוז, עלינו להתמקד לא פחות מכך בעולמו הרגשי.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז04/06/151048 צפיות
אחת הדילמות המרכזיות עימן מתמודדים הורים לילדים עם הפרעות קשב היא האם לדבר עם הילד על הבעייה או לא, ואם כן, איך בדיוק לעשות את זה. אולי אם לא נזכיר לו שהוא סובל מהפרעות קשב, הבעיה תהפוך מינורית, והוא לא יתפוס את עצמו כ"בעל הפרעה"? ומצד שני, שיחה כזו עם הילד דווקא יכולה לעזור לו להתמודד טוב יותר עם הקשיים? מה עושים? המומחים של מרכז אמירים עם כמה עצות להורים המבולבלים.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז05/05/151093 צפיות
בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המקטרגים על הריטלין. בעידן ניו אייג'י, שבו המודעות לחסרונותיהן של התרופות הכימיות נמצאת בשיאה, הורים רבים נרתעים מהמחשבה לטפל בילדיהם הסובלים מבעיות קשב וריכוז באמצעות ריטלין. היות שהריטלין נתפס בציבור כפתרון המרכזי והיחיד להפרעות קשב וריכוז, הורים שהם מתנגדי ריטלין נמנעים מלהעניק לילדיהם טיפול הולם, ולעיתים אף מסרבים לשלוח אותם לאבחון, ובלבד שהילד לא יצטרך לקחת את התרופה. כדי לסבר את האוזן ולטובת הילדים, חשוב לנו לספר לכם, שיש פתרונות נוספים, שאינם כרוכים בנטילת ריטלין:

מאת: מגניב הפרעות קשב וריכוז03/03/151304 צפיות
ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתקשים להשתלב בחברה ולדבר זה יכולות להיות השלכות קשות מאוד להם ולחברה שמסביבם. הפרעת קשב נובעת מפגיעה במערכת העצבים המרכזית, ובמערכת ההפעלה הרשתית, והסימפטומים לכך הם קשיים בהקשבה בריכוז, יכולות למידה וזיכרון מוגבלות, קושי במיון ועיבוד מידע של גירויים חיצוניים ופנימיים ועוד. כל ההפרעה הזאת גורמת ללחץ רב ולעומס נפשי על כל מי שסובל ממנה, בקושי בלמידה ובצבירת חוויות ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica