חפש מאמרים:
שלום אורח
03.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרק ב- נישואין שניים

פרק ב' - נישואין שניים בעבר זוגות אשר נישאו היו נשארים נשואים עד סוף חייהם ללא קשר לאיכות הקשר הזוגי. החברה המסורתית הציבה נורמות מאד ברורים בהן הציבה את שלמות המשפחה כערך עליון.
כיום בחברה המודרנית, אנו עדים לתופעה כי יותר ויותר זוגות בוחרים להתיר את הקשר הזוגי ולהתגרש הדבר נובע בעיקר מכך שאנשים כיום הרבה יותר מחוברים לצרכים האישיים שלהם ופחות ופחות מוכנים להתפשר על קשר שאינו מטיב עמם.

לצד הלגיטימציה שיש כיום בחברה המודרנית לסיים קשר זוגי ,הצורך בחיים זוגיים ובהשתייכות למשפחה לא נמוג. רובנו, שואפים לחיות בזוגיות ,כמהים לבנות תא משפחתי ורוצים לחוש נאהבים , מוגנים ובטוחים. 
הזוגיות מהווה עבורנו משענת משלימה ומהווה קרקע להתפתחות של צמיחה אישית ומשפחתית.
מחקרים מצביעים על כך כי אנשים אשר חיים בזוגיות הנם אנשים בריאים יותר, שמחים יותר ומאריכי שנים.
על כן אנשים גרושים או אלמנים אינם מוותרים על הרצון ליצור זוגיות חדשה. 
התופעה של נישואין שניים הינה תופעה נפוצה או בשמו האחר פרק ב' או משפחה מורכבת. 
יצירת זוגיות בנישואין שניים הינה מורכבת וטומנת בחובה קשיים ומכשולים שהינם ייחודים לפרק ב'.

על מנת שהיחסים בפרק ב' יצליחו למרות מורכבותם יש צורך להבין את הדינמיקה הייחודית בזוגיות זו. 
מחקרים מצביעים על כך שהסתגלות בני המשפחה למשפחה המורכבת והפיכתם ליחידה משפחתית אחת מתרחשת בטווח של ארבע עד שבע שנים.

בנישואין שניים יש מס' דברים ייחודיים אותם אפרט: 
בני הזוג בפרק ב' מביאים אתם לקשר את ילדיהם מהנישואין הקודמים.
כל המשפחות אשר הגיעו לנישואין שניים חוו אובדן ,זה יכול להיות בשל סיום יחסי נישואין קודמים או בשל אבל על מות בן הזוג. ילדים במשפחות אלו מתמודדים עם אובדן דומה של התפרקות המשפחה השלמה שלהם ,עם מות הורה ,שינוי מקום מגורים ,חברה וכו'.
בנישואין ראשונים, החוויה של בניית משפחה מתחילה מנקודת התחלה דומה לעומת זאת בפרק ב', המשפחה החדשה נוצרת מנקודת התחלה שונה, בת הזוג מגיעה לקשר הזוגי יחד עם ילדיה ,היחסים ביניהם קרובים ונרקמו לפני כן ,הדבר יוצר מורכבות בכך שבן הזוג אשר מצטרף לתוך חיי האישה וילדיה חש לא אחת ,תחושת אי שייכות ואף תחושה של פלישה למרקם האינטימי הקיים בין בת הזוג לילדיה. 
בת הזוג אשר מעוניינת בכניסתו של בן הזוג לחייה ,מגלה יחס כפול, מצד אחד היא מעוניינת בהצטרפותו למשפחה אך מצד שני היא עלולה לגלות קושי אף במניעים לא מודעים לאפשר לבן הזוג לקחת חלק מלא בחייה עם ילדיה מתוך רצון לשמור על אוטונומיה ביחסיה עם ילדיה וע"מ להגן עליהם.
הילדים מצידם, חשים קונפליקט נאמנויות בכך שנאמנותם הטבעית שייכת לאב אשר מתגורר מחוץ לבית ונמצא עמם בקשר, לצד זה, הם מפתחים קשר עם גבר שלא אחת ממלא תפקידים הוריים אולם הוא אינו אביהם.

אנו נכנסים ליחסים הזוגיים בפרק ב' לאחר שצברנו ניסיון מהיחסים בקודמים. חוויות אלו משפיעות עלינו בהתמקמות בזוגיות החדשה. לדוגמא: גבר שבנישואים הראשונים שלו חווה חוסר נאמנות מאשתו, בזוגיות החדשה,הוא עלול לגלות חוסר אמון לא מודע או מודע כלפי בת זוגתו החדשה.

לא אחת, בני זוג בפרק ב', מגלים כי הסיבות אשר הובילו אותם לסיים את הקשר הזוגי בפרק א' חוזרות בקשר הזוגי השני. הסיבה לכך נעוצה בכך שיש לנו נטייה טבעית לשחזר דפוסי התנהגות מהיחסים הקודמים שלנו .
לדוגמא: אישה אשר יש לה נטייה להקטין את עצמה ולהימחק ביחסים זוגיים בשל סיבות אשר נובעות מהיסטוריית חייה עלולה למצוא את עצמה ביחסים הזוגיים החדשים במצב דומה אילולא לא תעבור שינוי בטיפול אישי או בכל דרך אחרת .

לעיתים ,משפחה של פרק ב' ממלאת אחר משימות החיים ומנסה ליצור מציאות חיים ושגרה יומיומית כשל משפחה רגילה טרם התפתחו יחסים רגשיים.הדבר עלול ליצור התנגדות וקושי במילוי אחר משימות היומיום. 
ההתמודדות עם פרק ב' טומנת בחובה קשיים רבים ועלולה ליצור רגשות קשים אצל כל אחד מבני המשפחה כמו בלבול, אשמה, תסכול ,כישלון ,בדידות ,דחייה ,ייאוש ,כעס.

פרסתי בפניכם מעט מהסיבות אשר מובילות למורכבות בזוגיות וביחסים של פרק ב'.
מחקרים מצביעים על כך שמס' הפרידות בנישואין שניים גבוה יותר ממס' הפרידות בנישואין ראשוניים . הסיבות לכך נובעות מהמורכבות הקיימת בפרק ב' .

יחד עם זאת ליווי מקצועי בתהליך היווצרות המשפחה בנישואין שניים ובהמשך מעלה את הסיכויים של הישארות בני הזוג יחדיו תוך חיזוק היחסים המשפחתיים
הבנה וניתוח הסיבות אשר הובילו אותנו לפירוק הקשר הזוגי בנישואין הראשונים יעלה את הסיכוי כי בפרק ב' נתמקם אחרת בקשר הזוגי ונסגל התנהגויות והתמודדויות באופן שונה מהעבר.

בליווי שלי את משפחות פרק ב' אני מסייעת להם להבין את המורכבות הקיימת בפרק ב', מקנה להם כלים בהתמודדות עם המשימות הייחודיות לקשר הזוגי והמשפחתי. 
משפחות מורכבות אשר צולחות את המכשולים ומתמודדות עם האתגרים הקיימים במשפחה מורכבת, מצליחות ליצור משפחה חדשה בה קיימת תחושת השתייכות וביטחון וליהנות מהייחודיות והשפע שמשפחה כזו מזמנת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עדה אביעד, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת אישית ,מדריכת הורים ומאמנת אישית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עדה אביעד

מאת: עדה אביעדהורות04/07/14598 צפיות
לידת ילד ראשון מהווה ציר מרכזי בהתפתחות של משפחה. המעבר מזוגיות למשפחה טומן בחובו לצד השמחה הרבה גם משבר בשל השינוי הדרמטי בחיי בני הזוג עם לידת הילד הראשון

מאת: עדה אביעדזוגיות ואהבה04/07/14643 צפיות
יחסים זוגיים הנם אינטנסיביים ע"כ מעוררים קונפליקטים ומריבות. במאמר זה התייחס לסיבות בעטיין בני זוג רבים ,סוגי מריבות וכיצד ניתן לריב באופן בונה ולא הרסני

מאת: עדה אביעדמשפחה וזוגיות - כללי04/07/141641 צפיות
מודל שמתייחס לארבעה קודקודים מרכזיים בהתפתחות של ילדים בקשר עם ההורה

מאת: עדה אביעדמשפחה וזוגיות - כללי04/07/14611 צפיות
מאמר זה דן בשלבי התפתחות של ילדים והקשר בין ההתפתחות ליחס ההורה כלפיו

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי14/07/2060 צפיות
בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20370 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20488 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172361 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172590 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161360 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161348 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica