חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתי מומלץ לפנות לאבחון פסיכודידקטי?

לקות למידה היא הפרעה נפוצה שבאה לידי ביטוי בקשיים לימודיים. במקרים של לקות למידה, התלמיד יתקשה בעמידה במטלות לימודיות למרות שרמת המשכל תקינה. התלמיד עשוי לחוות קושי בקריאה, כתיבה, חשבון, הבנת שפות זרות ובתחומים נוספים ללא סיבה ברורה. ברוב המקרים, הסיבה ללקות הלמידה היא עיבוד מידע לקוי. במקרים נוספים בהם קיים פער משמעותי בין היכולות הלימודיות למנת המשכל, הדבר עשוי להצביע על מצב רגשי בעייתי. כך למשל, ישנם ילדים המתקשים בעמידה במטלות הלימודיות כאשר הסביבה אינה קשובה לצרכיהם או כאשר הם דחויים בחברה. כאשר קיים חשש לליקויים בתחומים הללו, מומלץ לפנות לאבחון פסיכודידקטי.


אבחון פסיכודידקטי - כיצד מאבחנים?

האבחון מתחיל מאיסוף מידע בסיסי על התפקוד הלימודי של התלמיד. לצורך כך משתמשים במספר מבחנים, שמטרתם לספק מידע על אופן החשיבה של התלמיד ועל כישורי הלמידה בהם ניחן. המבחנים מוצגים לתלמיד במתכונת קבועה, כאשר המשימות משתנות בהתאם לגילו. לדוגמא - אבחון פסיכודידקטי המיועד לילד כבן חמש, לא יכלול מטלות של כתיבה וחשבון, וכן מטלות המיועדות לתלמיד בגיל תיכון, לא יתאימו לתלמיד יסודי וכיו"ב. בחלק הדידקטי של האבחון בודקים כישורי למידה כגון: יכולת קריאה, ידע חשבוני, הבנת הנקרא, תפקוד זכרון ועוד.

אבחונים פסיכודידקטיים מורכבים מחלק נוסף, הצד הפסיכולוגי. באבחון הפסיכולוגי, מתייחסים לכוחות הרגשיים והנפשיים של התלמיד, לתפיסת המציאות שלו ומעריכים את קשייו החברתיים. לאחר סיום האבחון, ניתנת חוות דעת לגבי סוג הטיפול המתאים, המסגרות החינוכיות המתאימות עבור התלמיד וכדומה.

האבחונים הפסיכודידקטיים נערכים במכונים הפזורים בכל רחבי הארץ באמצעות אנשי מקצוע המתמחים באבחון. אורכו של האבחון הוא בין 4-7 שעות והאבחון כולו עשוי להמשך כ- 4 מפגשים, שבסיומם מוענקות המלצות לתוכנית טיפולית המתאימה לתלמיד.

בניגוד למה שמקובל לחשוב, האבחון הפסיכודידקטי אינו נחלתם של תלמידים צעירים בלבד, והוא מיועד גם למבוגרים. כיום, קיימת מגמה מתרחבת של אבחונים פסיכודידקטיים במעבר בין התיכון ללימודים האקדמיים. תלמיד המאובחן כלקוי למידה או כבעל בעיית קשב וריכוז יכול לקבל סיוע והקלות בתחומים הלימודיים וכך להגיע להישגים גבוהים בתחומי הלימוד.


 תגיות המאמר: אבחון פסיכודידקטי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

http://www.redfin.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת amirdadon90

מאת: amirdadon90סרטן21/03/17910 צפיות
אין ספק שאחת מהמחלות המטרידות ביותר בעידן שבו אנחנו חיים זו מחלת הסרטן על כל גווניה השונים.

מאת: amirdadon90עסקים - כללי21/02/17773 צפיות
דמיינו שאתם באים לפגישה. אתם מגיעים למקום חדש, לא מוכר. אתם מנסים להתמצא ולהגיע לחדר בו נקבעה לכם הפגישה, אך אתם לא מסתדרים.

מאת: amirdadon90פיננסים וכספים - כללי 01/02/171166 צפיות
אין ספק כי תחום הרכישות באינטרנט הינו תחום שהפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד בשנים האחרונות.

מאת: amirdadon90השקעות25/01/171011 צפיות
יוסי הרצוג הוא אחת הדמויות המוכרות והבולטות בשוק ההון מזה שנים רבות רבות. במקביל לניסיון הרב שצבר בתחומים רבים הרלוונטיים לשוק זה, מקפיד הרצוג על התעדכנות מתמדת - שכן לתפישתו, ולא רק לתפישתו כמובן, הטכנולוגיה מכתיבה שינויים דרמטיים בשוק ההון ובעולם הבנקאות באופן כללי.

מאת: amirdadon90הריון ולידה25/01/171496 צפיות
כאשר מגיע לו הרך הנולד, נשאלת השאלה היכן המקום המומלץ ביותר לקנות עבורו את המוצרים שהוא כה צריך.

מאת: amirdadon90הריון ולידה24/01/171252 צפיות
במידה והתינוק שלכם נמצא בשלבי התפתחות שדורשים מוצרים ספציפיים, אתם תוכלו פשוט לנסות ולחפש מוצרי תינוקות שיוכלו לעזור לו בהתפתחות על הצד הטוב ביותר, וזה ללא ספק משהו שעשוי להשביע את רצונכם בסופו של דבר ולראות את התינוק שלכם גדל בהתאם לציפיות שלכם.

מאת: amirdadon90יחסי ציבור17/01/174644 צפיות
דודי מליץ הוא אחת ההוכחות היותר משכנעות ליכולת של אדם להשתנות, גם אם התקשורת מנסה להעמיד אותו על משבצת מאוד ספציפית ולהדביק לו תווית מסוימת.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19537 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181396 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18889 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18818 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18721 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/18750 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

מאת: חינוך ולימודים - כללי25/12/17524 צפיות
מסלול לימודי הנהלת חשבונות נחשב כיום לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים בישראל כאשר מטרתם של לימודים אלו הינה להקנות את כל הכלים והידע הדרוש לעבודה בתחום הנהלת חשבונות בארץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica