חפש מאמרים:
שלום אורח
21.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עוסק פטור ועוסק מורשה- מתי?

מאת: אלוני שחר- יועץ מסהחזרי מס15/09/20141631 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
מאמר זה מתחלק בתוכנו לשני מאמרים שונים- המאמר הראשון יהיה בנושא- עוסק מורשה: "עוסק מורשה- מתי?" המאמר השני יהיה בנושא- עוסק פטור: "עוסק פטור- מתי?" קריאה מהנה! מאת כותב המאמר- שחר אלוני, יועץ מס ומייצג.מתי כדאי להתאגד כעוסק מורשה... השיקולים בעד, נגד והמלצתנו.עוסק מורשה - מתי? מאת: שחר אלוני, יועץ מס מייצג (ייעוץ מס)רישום כעוסק מורשה במע"מ מאפשר לעוסק להוציא חשבוניות וקבלות בהתאם למערכת הנהלת החשבונות הייחודית לעסקו ואף לקבל חזרה את המע"מ ששילם העוסק לעוסק אחר שהוציא לו חשבונית מס כדין. בעוסק מורשה יכול להרשם כל תושב ישראל בעל היתר עבודה. מנהל מע"מ יכול שלא לאפשר לעוסק להרשם כעוסק מורשה ואף לשנות את סיווגו לאחר הרישום. עוסק מורשה שמחזור עסקאותיו עד 1,500,000 ש"ח (כולל מע"מ) ישלם מע"מ אחת לחודש. עוסק מורשה שלא הגיע למחזור שהוזכר לעיל, ישלם מע"מ אחת לחודשיים. היתרונות כעוסק מורשה: יכול לעבוד גם עם גופים גדולים שאינם מעוניינים לעבוד עם עוסקים פטורים, לרוב הנהלת החשבונות היא חד צידית ואינה יקרה כמו בחברה בע"מ, ניתן לדרוש מע"מ בגין התשומות ששולמו בעסק. החסרונות כעוסק מורשה: ישנה אחריות אישית במקרה של הפסדים ותביעות משפטיות, לא ניתן לעקוב אחר התנהלות הכספים בהנהלת חשבונות חד צידית, קשה לעקוב אחר התנהלות ההתחשבנות כאשר קיימים שותפים רבים, לא ניתן לשמור על בלעדיות בשם העסק כמו בחברה בע"מ. המלצתנו: התאגדות כעוסק מורשה אופיינית לחנויות שאינן רשת, בעלי מקצועות חופשיים שעובדים ממשרד או מהבית ובעצם זה אופן ההתאגדות השכיח ביותר. עד רווח של כ 300,000 ש"ח בשנה, ניתן להשאר כעוסק מורשה, מעבר לכך, כדאי להתאגד כחברה.מתי כדאי להתאגד כעוסק פטור... השיקולים בעד, נגד והמלצתנו.עוסק פטור - מתי? מאת: שחר אלוני, יועץ מס מייצג (ייעוץ מס)רישום עוסק כפטור במע"מ מאפשר לעוסק שלא לשלם מע"מ על עסקאותיו בארץ ובחו"ל עד לגובה של 70,605 ש"ח (בשנת 2009). חל איסור על עוסק פטור מלהוציא חשבונית מס. עוסק פטור יוציא רק קבלות. כמו כן עוסק פטור אינו יכול לקזז מע"מ על הוצאותיו, גם אם יקבל חשבונית מהספק. לא יכולים להרשם כעוסקים פטורים בעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים, יועצי מס, מרצים, עורכי דין וכו'. יש לציין כי עוסק פטור אינו פטור מתשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי כמתחייב בחוק, הפטור הינו רק על תשלומיו למע"מ ורק עד תקרת הפטור שצויינה לעיל. הייתרונות כעוסק פטור: אין התעסקות שוטפת מול משרדי מע"מ (למעט אחת לשנה), תשלום שכ"ט ליועץ מס/רו"ח עבור הנה"ח ודו"ח שנתי הינו הנמוך ביותר מבין כל סוגי ההתאגדויות, הנהלת חשבונות פשוטה ביותר. החסרונות כעוסק פטור: גופים רבים אינם נוהגים לעבוד עם עוסקים פטורים, אי היכולת של העוסק לדרוש החזר מע"מ בגין הוצאותיו, קשה עד בלתי אפשרי למכור את העסק כעסק חיי שכן עפ"י הגדרתו תקרת המחזור השנתי אינה יכולה לעלות על 70,605 ש"ח סכום נמוך בכל קנה מידה לעסק. המלצתנו: לאנשים שמעוניינים לעבוד מהבית כתוספת הכנסה למשכורתם הקבועה, במקצועות כגון: עיצוב, פדיקור-מניקור,איפור וכד' התאגדות כעוסק פטור יכולה לענות על הדרישה. חשוב לזכור כי כל עצמאי, לרבות עוסק פטור, נדרש מדי מספר שנים להגיש הצהרת הון למס הכנסה. שם נבחנת סבירות הכנסתו בשנים בהן עסק כעצמאי, ועליו לספר הסברים לגידול בהון ולהוצאות המחייה שהיו לו. משימה לא קלה לעוסק פטור, אלא אם הוא מתגורר בבית הוריו או שבן זוגו מרוויח מספיק כדי לשלם גם על הוצאות מחייתו של העוסק הפטור.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
שחר אלוני ושות'- הנהלת חשבונות ויעוץ מס.יו"ר מרחב תל אביב בלשכת יועצי המס.* הנהלת חשבונות * משכורות * דו"חות למס הכנסה * מאזנים * הצהרות הון * ביטוחי חיים * ביטוח מנהלים * פנסיה * ביטוחי בריאות *יועצי מס וביטוחים, ת"א, חולון, גדרה, כפר סבא, כוכב יאיר.ליצירת קשר: טלפון- 09-7733770 / 050-8822330.אי-מייל- tax@nomas.co.ilלאתר שלי: www.nomas.co.il
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלוני שחר- יועץ מס

מאת: אלוני שחר- יועץ מסמס הכנסה15/09/142391 צפיות
בעת פתיחת תיק עצמאי במס הכנסה צצות, בדרך כלל, שאלות רבות בנושא. להלן הסבר קצר, מתוך אתר מס הכנסה, לעצמאי החדש.

מאת: אלוני שחר- יועץ מסמיסים - כללי15/09/141437 צפיות
תכנון מס או תחמון מס? ובנוסף, כיצד לחשב נכון פיצויים עם סעיף 14

מאת: אלוני שחר- יועץ מסמיסים - כללי15/09/141588 צפיות
רשימת מסמכים לדו"ח 2013

מאת: אלוני שחר- יועץ מסהנהלת חשבונות15/09/143220 צפיות
דוגמא לדף נוכחות יומי לעובד/ת

מאת: אלוני שחר- יועץ מסדיני מיסים15/09/14710 צפיות
קופות הגמל והפנסיה החל מ 01.01.2008

מאת: אלוני שחר- יועץ מסהנהלת חשבונות15/09/142285 צפיות
הוצאות פרסום בעסק כהוצאה מוכרת ולא לטופס פחת בנוסף- הערה לגבי השוואה בין שתי הפנסיות

מאת: אלוני שחר- יועץ מסמס ערך מוסף15/09/142808 צפיות
כל מה שרציתם לדעת בעת פתיחת תיק במס ערך מוסף ועל מס ערך מוסף.

מאמרים נוספים בנושא החזרי מס

מאת: רוני הכהןהחזרי מס03/01/181005 צפיות
מה שצריכים להבין הוא כי ישנן סיבות רבות שמאפשרת גם לקבל מאותה רשות מס הכנסה החזר מס שמגיע בסדרי גודל די משמעותיים גם כן

מאת: נטלי הרוש החזרי מס29/01/171821 צפיות
המרכז להחזרי מס הכנסה מטרתו לסייע לציבור השכירים ולציבור העצמאיים בבירור שאלת השאלות האם גם לי מגיע החזרי מס??

מאת: נטלי הרוש החזרי מס01/01/171867 צפיות
המרכז להחזרי מס הוקם על מנת לעזור לכם להשיב כספי החזרים. קראו את המאמר שלפניכם.

מאת: נטלי הרוש החזרי מס02/11/162045 צפיות
החזרי מס הכנסה, למי יגיעו? למה יגיעו? כל זאת ועוד במאמר הבא!

מאת: נטלי הרוש החזרי מס31/08/162347 צפיות
החזרי מס לחיילים משוחררים ויוצאי שירות לאומי. לכאלה שמעסיקיהם לא דווח על שירותם במסמכים הרלוונטים וחויבו במס מיותר במהלך השנים. פרטים נוספים והכוונה במאמר הבא.

מאת: דוד בכרהחזרי מס01/05/161719 צפיות
מדוע ישנה זכאות להחזרי מס אצל השכירים? מה הסיבות לכך וכיצד לקבל החזרי מס אלה. במאמר זה נסביר על הסיבות להיווצרות החזרי מס, על אילו שנים ניתן להגיש בקשה להחזר מס וכיצד ניתן לקבל החזרי מס אלה חזרה.

מאת: רוני הכהןהחזרי מס12/01/152090 צפיות
חתירה לקראת איתור כספים אבודים השייכים לכם היא זכות בסיסית של כל אדם, זה הזמן לנצל את הכוח של האינטרנט להשלמת איתור הכספים להם אתם זכאים במהרה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica