חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה זה בדיקת NIPT?

מאת: נינה כהןהריון ולידה25/02/20151719 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

מהם היתרונות?

אילו תסמונות בדיקת ה-NIPT יכולה לזהות ומה יכולה לגלות לך אודות ההיריון שלך?

מרבית הילדים נולדים בריאים ושמחים. לעיתים התפתחות העובר יכולה להיתקל בקשיים. למזלנו, הטכנולוגיה העכשווית מציעה מידע בעל ערך רב עבור מקרים בהם מתרחשים מצבים מפתיעים ויכול לעזור להגיע להחלטות נכונות בנוגע לטיפול הרפואי ועתיד משפחתכם.
זאת הסיבה שבערך סביב השבוע ה-9 להריון הרופא המטפל שלך יציע לך לבצע בדיקת NIPT (בדיקת דם לזיהוי תסמונות גנטיות בעובר). בעיקר אם גילך הוא 35 ומעלה או אם את נכללת בקבוצת סיכון. הוא יסביר לך ביתר פירוט על הבדיקה ואילו תסמונות היא יכולה לזהות.

 1. אזמהם גנים וכרומוזומים?
  לבני אדם ישנם קרוב ל-25,000 גנים,המכילים את המידע הגנטי לכל מה שמתבצע בגופנו. הגנים מתרכזים בצברים הנקראיםכרומוזומים. בעת ההפריה נוצר עובר ע"י חיבור של 23 כרומוזומים מהאם ו-23כרומוזומים מהאב לקבלת סה"כ 46 כרומוזומים בכל אחד מתאי היילוד. מנק' זוהעובר מתפתח וגדל דרך חלוקות תאים. בתהליכי חלוקה אלו יתכן ותקרה שגיאה במס'הכרומוזומים הסופי שבתאים: יותר או פחות מדי, כך שהעובר יתפתח באופן לא תקין.בדיקת סקר יכולה לעזור בזיהוי את היתכנותן של שגיאות אלו.
 1. תסמונתדאון (טריזומיה 21):
  תסמונת דאון היא התסמונת השכיחה ביותר.לנשאי התסמונת ישנם 3 עותקים במקום שניים מכרומוזום 21 בכל אחד מתאיהם.השפעות תוספת זו של כרומוזום נוסף הינן אינדיבידואליות ומשתנות בין אנשיםשונים.
  ילדים מראים התפתחות מאוחרת, אך זה לא תמיד נכון. בעיות שמיעה, ראייה, מערכתהחיסונית פגומה, התקפים וסיכון מוגבר לחלות בלוקמיה. התחלת טיפול מיד לאחרהלידה תורמת לנשאי התסמונת להתגבר על האיחור ההתפתחותי, ע"מ שכבוגריםיוכלו להתקבל לתכניות מתאימות בבתי הספר, לחיות חיים חצי-עצמאיים ואף להחזיקבעבודה בבגרותם.
  גילוי מוקדם יעזור לך להתכונן מראש ולחפש את הטיפול המתאים.

מה זה טריזומיה 21 – קרא עוד

 1. תסמונתפטאו (טריזומיה 13):
  התסמונת נגרמת עקב הופעת עותק נוסף של כרומוזום 13, מה שעלול לגרום לבעיותבלב ובכליות ולהשפיע לחומרה על היכולת האינטלקטואלית. תסמונת זו נדירה יותרמתסמונת דאון ואמנם 5-10% מהתינוקות נשאי התסמונת שורדים מעבר לשנת חייהםהראשונה, מרביתם מתים מיד לאחר הלידה.
  במצבים בהם העותק הנוסף של כרומוזום 13 מופיע רק בחלק מן התאים (מוזאיקה)תסמיני התסמונת יכולים להיות פחות משמעותיים.
 1. תסמונתאדוארס (טריזומיה 18):
  תסמונת נדירה נוספת החולקת מאפיינים דומיםעם תסמונת פטאו (ראי קודם) עקב הופעת עותק נוסף של כרומוזום 18. פחות מ-10%מהיילודים נשאי תסמונת זו שורדים מעבר לשנת חייהם הראשונה. במקרים בהם העותקהנוסף מכרומוזום 18 מופיע בחלק מתאי הגוף (מוזאיקה), תסמיני התסמונת יכוליםלהיות פחות חמורים.

מה זה טריזומיה 18 – קרא עוד

 1. טריפלואידיות:
  בתסמונת נדירה מאד זו מופיע עותק נוסף לכלאחד מן הכרומוזומים (69 בסה"כ במקום 46, כפי שאמור להיות במצב הנורמלי).מרבית הריונות אלו מסתיימים בהפלה.
 1. תסמונותחסר מזעריות (מיקרו-חסרים):
  נוצרים עקב מצבים בהם מקטעים מזערייםביותר מוחסרים מהכרומוזומים. מיקומו וגודלו של החסר יקבעו את השפעתו עלהתפתחותו ומצבו הבריאותי של החולה. חלק מהחסרים לא ישפיעו בכלל על נשאיהם,בעוד שאחרים עלולים לגרום לבעיות בלידה ולפגמים מנטלים. בנוסף, חלקם ידועיםבספרות וחלקם עדיין לא.
 1. מהאני יכולה לעשות במידה ואקבל תשובה שלילית?
  תשובה חיובית בבדיקת NIPT לא מחייבת שעוברך הינו נשא של בעיה כרומוזומליות, אלא שישנוסיכוי גבוה מאד לכך (מצבים של תשובות כזב חיוביות). במצבים אלו הרופא ימליץלך לבצע בדיקה דיאגנוסטית (מי שפיר/ סיסי שלייה), ע"מ להבהיר את העניין(בהנחיית משרד הבריאות).
  את מוזמנת לפנות לרופא המטפל שלך ולבחון אם בדיקת NIPT מתאימה לך.

נכתב ע"י חברת פנורמה המשווקת בדיקת דם לגילוי תסמונת דאון

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182129 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18713 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182132 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182112 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182145 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18598 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18454 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/165529 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/165605 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166156 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165949 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165937 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155056 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

מאת: נינה כהןהריון ולידה16/12/153515 צפיות
אנשים שונים מקוטלגים בקבוצות סיכון שונות עפ"י החשש שיחלו במחלה מסוימת או יסבלו מתסמונת רפואית כלשהי. גם לגבי נשים בהיריון אנו בהחלט יכולים לזהות את הקטלוג הנ"ל בכל הקשור לקבוצות סיכון הקשורות לעובר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica