חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שקיפות עורפית לא תקינה

מאת: נינה כהןהריון ולידה25/02/20151646 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

הרצון להגיע לדיוק גבוה של הבדיקה

בישראל נערכות בדיקות שקיפות עורפית במספרים מרשימים ביותר. מדובר בבדיקה חשובה שיכולה לזהות מומים ובעיות גנטיות בעוברים בשלבי ההתפתחות השונים שלהם בבטן אימם. אך כמו בלא מעט בדיקות מתקדמות אחרות, גם כאן רוצה כל אימא לעתיד לדעת שהבדיקה שעברה הייתה המדויקת ביותר.

מומחים בתחום מדווחים, על כך שרמת דיוקה של בדיקת שקיפות עורפית עומדת כיום על 80%. יש כאלו שמסבירים כי חשוב גם לשלב את הבדיקה עם בדיקות דם ביוכימיות כדי להעלות עוד יותר את רמת הדיוק. כך ניתן להגיע אפילו לדיוק של 85% ולהרגיע את מי שעוברת את הבדיקה ויודעת כי מדובר בתהליך אמין ובכזה שעליו אפשר לסמוך אף יותר.

התרעה חשובה בפני כל מי שבהיריון

תוצאתה של בדיקה כזו יכולה להיות שקיפות עורפית מוגברת. מי שקיבלה כאלה תוצאות, תקבל גם המלצה לפנייה לייעוץ גנטי. זאת מאחר וייעוץ כזה מאפשר קבלת הכוונה לגבי בדיקות נוספות שיכולות לעמוד על מצבו של העובר ולגבי המשך המעקב. מכאן, ששקיפות עורפית לא תקינה יכולה להיות רק תחילת הדרך, שאולי בסופה יתבררו להריונית עוד פרטים חשובים לגבי העובר שלה.

חשוב להבין מהו פירושן של תוצאות לא תקינות בבדיקה כזו. תוצאות כאלה מתריעות בפני ההריונית על אפשרות שהעובר סובל ממומי לב וממומים כרומוזומליים. אם כן, שקיפות עורפית לא תקינה יכולה להציג מקרה שבו אנו מדברים על מום מוכר מאוד בכל הקשור לכרומוזומים של העובר, למשל, תסמונת דאון. אך כאמור, תוצאות לא תקינות אינן קובעות בוודאות מוחלטת הימצאותו של מום זה.

מה מציעה הרפואה בתחום זה

עולם הרפואה מציג לנו פתרונות רבים ומגוונים מאוד בלא מעט מצבים בהם אנו נמצאים. נשים רבות כיום יכולות לראות כיצד במדינה מפותחת מבחינה רפואית כמו ישראל, הן זוכות לייעוץ חשוב ביותר, שיכול לעזור להן לאחר קבלת תוצאות המציגות שקיפות עורפית לא תקינה. מדובר באפשרות לעבור מספר בדיקות שיכולות לשפוך אור על המצב ולהציג תוצאות בעלות חשיבות רבה.

בדיקות כמו מי שפיר וחלבון עוברי הן בדיקות חשובות שיכולות לעזור לרופא לקבל החלטה מדויקת יותר לגבי מצבו של העובר. שילוב של בדיקות כאלה יחד עם בדיקת שקיפות עורפית הוא, אם כן, מהלך רפואי חכם שאי אפשר להתעלם ממנו. אם הדבר מביא לדיוק באחוזים גבוהים מאוד, הרי שעבור נשים רבות מדובר במהלך שאותו הן תאמצנה בשתי ידיים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182309 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18733 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182315 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182294 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182326 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18620 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18483 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/165708 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/165791 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166348 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166131 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166125 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155091 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

מאת: נינה כהןהריון ולידה16/12/153547 צפיות
אנשים שונים מקוטלגים בקבוצות סיכון שונות עפ"י החשש שיחלו במחלה מסוימת או יסבלו מתסמונת רפואית כלשהי. גם לגבי נשים בהיריון אנו בהחלט יכולים לזהות את הקטלוג הנ"ל בכל הקשור לקבוצות סיכון הקשורות לעובר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica