חפש מאמרים:
שלום אורח
25.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תסמונות כרומוזומאליות בעובר

מאת: נינה כהןהריון ולידה25/02/20151630 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

חלק מהתסמונות מוכר בצורה נרחבת יותר

מאחר ועוברים יכולים לסבול מתופעות שונות וממגוון בעיות רפואיות אנו בהחלט יכולים להבין את חששן של אמהות רבות במדינת ישראל. בדיקות שנעשות בצורה סדירה במדינות המערביות מדווחות לעתים על תסמונות כרומוזומאליות בעובר, והדבר מראה לנו שלא כל הריון הוא תהליך זהה ולא כל אישה יכולה להיות בטוחה שהעובר שלה בריא.

תסמונת מוכרת אחת היא תסמונת דאון. בשכיחותה של תסמונת זו מצביעה, על כך שאחת מכל 800  לידות יכולה להיות כזו שבה ייוולד ילד עם תסמונת דאון. תסמונת זו מאופיינת בפיגור שכלי של הילוד, ולמרבה הצער בשל מומים שונים בלב ובמערכת העיכול מובילה אף לתוחלת חיים קצרה יותר אצל בקרב אלו שסובלים ממנה, אל מול לידה רגילה שבה נולד תינוק בריא לשמחת כולם.

ישנן תסמונות שכיחות פחות

אל מול תסמונת דאון אנו מכירים היום עוד תסמונות שכיחות פחות אך קשות גם כן. היום, לידה אחת מתוך 5,000 לידות יכולה להיות כזו שבה ייוולד ילד עם מומי לב ועם פיגור שכלי חמור, שיכולים להביא למוות כבר בגיל צעיר. תסמונת זו, הנקראת בשפה הרפואית המקצועית תסמונת אדוארדס, גורמת גם לעוברים רבים הסובלים ממנה שלא לשרוד את משך ההיריון כולו.

גם את תסמונת פטאו חשוב מאוד להכיר. תסמונת זו נקראת גם טריזומיה 13 והשכיחות שלה דומה לזו של תסמונת אדוארדס. היא נחשבת לקטלנית מאוד, ועוברים שסובלים מטריזומיה 13 יכולים למות גם הם בגיל צעיר מאד. הנתונים לגבי תסמונת קשה זו מדברים על כ-90% אחוז מהמקרים בהם תינוק כזה אינו מצליח לשרוד מעל לגיל שנה.

תסמונות שקשורות לכרומוזומי המין

גם בכל הקשור לכרומוזומי מהמין של הילוד אנו מגלים תסמונות שונות. כך, תסמונת טריפל X (ששמה הנוסף הוא גם טריזומיה X) מציגה נוכחות של כרומוזום X נוסף בכל אחד מתאי הנקבה. בדיקות לגבי תסמונות כרומוזומאליות בעובר יכולות לעלות על תוספת כרומוזוםXזה ולהביא להחלטה לגבי טיפול אפשרי או פעולה רפואית אחרת במידה ויש.

בנוסף, תסמונת קליינפלטר נחשבת לתסמונת גנטית שאותה רואים הרופאים רק אצל זכרים. גבר שסובל מתסמונת זו הוא אדם שיש אצלו יותר מכרומוזום X אחד. יש מקרים בהם גבר אחד הוא כזה שבגופו מצויים 4 כרומוזומי X, להבדיל מגבר שהתפתחותו כעובר הייתה תקינה לחלוטין. נתונים אלו מראים שתקופת ההיריון מצריכה מעקב רפואי רציני, כשיש בדיקות חשובות שצריך לערוך במהלכה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/181728 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18664 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/181728 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/181711 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/181744 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18547 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18405 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/165128 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/165190 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165761 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165544 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165534 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155016 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

מאת: נינה כהןהריון ולידה16/12/153466 צפיות
אנשים שונים מקוטלגים בקבוצות סיכון שונות עפ"י החשש שיחלו במחלה מסוימת או יסבלו מתסמונת רפואית כלשהי. גם לגבי נשים בהיריון אנו בהחלט יכולים לזהות את הקטלוג הנ"ל בכל הקשור לקבוצות סיכון הקשורות לעובר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica